Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
36. Učenci, dobrodošli!
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: sobota, 30.08.2008, 18:23    Naslov sporočila: 36. Učenci, dobrodošli! Odgovori s citatom

Nezadržno hitro se približuje dan, ko se bomo ponovno ali pa na novo srečali s svojimi učenci. Pa še toliko papirjev moram spraviti v red Evil or Very Mad !

Kot vsako leto, se v meni (že) sprehaja cela kolonija mravljincev in misli mi švigajo po možganih v čudnih kombinacijah: "Kaj bom povedala? Tisti načrt, ki smo ga popravljale na aktivu moram poslati še moji kolegici. Aha, tukaj je ta mapa! Pa kje je že spet tisti list, ki sem ga danes že dvakrat uspešno našla... Hm, očitno sem učbenike pustila v šoli. No, si bom pomagala s staro pripravo. Kaj že moram vprašati gospoda Šefa? Uf, pozabila sem plastificirati urnik..." in tako v nedogled. Vam je poznano?! Skrajni čas, da se pouk prične Laughing, kajne?

Med drugim se nas te zadnje ure večina intenzivno ukvarja s tem, kako bo izgledalo prvo srečanje z učenci v novem šolskem letu, saj je prav prvi "nastop", izredno pomemben za naše nadaljnje delo. Sprašujemo se: kako jih bomo pozdravili in se seznanili z njimi, na kakšen način bomo pojasnili organizacijo dela in postavili pravila ipd.
Vsak prične pouk, prvo razredno uro, po svoje in vsak tako, kot meni, da bo najbolje. Nekateri učitelji so pripravljeni ure in ure delati darilca za učence, da jih obdarijo prvi šolski dan. Drugi jih enostavno kupijo. Tretji so prijaznejši, kot običajno. Četrti se zadeve lotijo na povsem lasten način. No, jaz ne morem iz svoje kože in sem kar to kar sem vedno, razredničarka Miša. To pomeni, da jim
prvega šolskega dne niti malo ne olepšujem in jim že v prvi uri jasno posredujem dejstvo: šola = trdo delo.

Moja dobrodošlica bo letos izgledala takole. Ko bodo učenci stopili v učilnico, jih na tabli čaka zapis:
"Dobrodošli!
Vstopili ste v učilnico 4. razreda. Vanjo prihajate po znanje! Pozorno si OGLEJTE vse zapise in predmete v učilnici. O vsem kar boste opazili, se bomo potem POGOVORILI in POJASNILI, čemu služi. Še posebej pozorno si preberite zapis na tabli DANAŠNJA PONUDBA. Tu vas že čaka vaša PRVA letošnja NALOGA! Pričakujem, da boste ob 8.05 tiho sedeli na svojih izbranih mestih, PRIPRAVLJENI na pouk. Veselim se srečanja z vami!
Vaša razredničarka Miša Strašna"


Ob 8.05 pa se bo, končno, pričel pouk, kjer se bomo najprej naučili, kako se bomo vsako jutro pozdravili. Sledilo bo seznanjanje in tudi prva naloga: izdelovanje napisov - imen učencev, ki mi bodo v pomoč, da bom že prvi dan lahko vse učence klicala po njihovih imenih. Vsak bo namreč izdelal lasten napis in potem jim bom s pomočjo izobešenih aplikacij in zapisa na tabli DANAŠNJA PONUDBA pojasnila, kako se bomo učili v šolskem letu 2008/2009.

Moja ljuba kolegica je bila kar malo zgrožena nad mojim "groznim" pristopom že prvi šolski dan Wink, sama pa menim, da je to najbolj pošteno do učencev.
Kaj pa vi menite? Bi morala vsaj prvi dan prizanesti svojim novim varovancem? Kako pa boste vi pričeli prvi dan? Sporočite in zapišite svoj pristop! Prepričana sem, da je to v tem času vsem učiteljem, ki pričenjamo 1. septembra aktualna tema Zelo srečen

Uspešen začetek novega šolskega leta želim vsem in se že veselim vaših zapisov!
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: nedelja, 31.08.2008, 5:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi začnemo s srečanjem s starši in lutkovno igrico in tortico ... Letos sem namreč prvošolka. Ti bom pa javila, kako bom tvoje nasvete uveljavljala v prvem razredu, v tretjem so bili zelo uspešni.
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 31.08.2008, 6:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo zanimiva tema!
Kolegice, kolegi, dajte, opišite svoj prvi dan, strašno zanimivo bo primerjati! Surprised
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 01.09.2008, 16:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen , no prvi dan je stekel, kot po maslu... Odlično je izpadlo!

Učenci so me tiho počakali na svojih mestih, pripravljeni na pouk. Velike radovedne očke, so komaj čakale, da jih nagovorim. Za uvod smo se naučili pozdravljati in se dogovorili, kdaj se prihaja v šolo in ob kateri uri se prične pouk.
Potem pa smo se na čisto praktičnih, njim razumljivih = vsakodnevnih primerih, sprehodili skozi pravila in priporočila, ki bodo veljala v tem šolskem letu.
Ob tem so se učenci neznansko zabavali, saj so se v njih z lahkoto prepoznavali. Uporabili smo tudi ljudske modrosti in tisti dve najbolj uporabni se mi zdita:
Če padeš v potok, se nase jezi, ne na potok! Vinogradu je potrebna motika, ne molitev. Učenci so jih brez večjih težav prenesli v šolsko okolje.
Posebno pozornost sem namenila preprečevanju zoprnij, ki si jih ne želimo: izgovarjanje, izmikanje odgovornosti, prikrivanje, opravljanje, laganje, agresija...

Ugotovili smo, da lahko le SKUPAJ ustvarimo prijetno klimo, kamor se bomo radi vračali in bolje učili.

In, pravzaprav mi ni uspelo, da učencev ne bi obdarila, prmejkokoš, in tako se je moja "trdosrčnost" popolnima sfižila Laughing . Ko sem učencem razdelila vse, kar so mi pripravili v tajništvu in knjižnici: publikacije, ponudbe zavarovalnic, zobne ščetke, brezplačne izvode revij mladinskega tiska, sem se počutila kot vsi trije dobri možje v enem.

Kako pa je minil vaš prvi šolski dan? Upam, da niste preutrujeni, da bi zapisali nekaj besed Wink !

Se beremo
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics