 |
Kazalo |
 |
 |
Sodelujemo |
 |
Arnes |
Učiteljska.net gostuje pri Arnesu. |
SIO |
Slovensko izobraževalno omrežje |
|
 |
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
Liposlav Vešč uporabnik
Pridružen/-a: 18. avg 08, pon, 7:32 Sporočila: 6 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: ponedeljek, 25.08.2008, 14:10 Naslov sporočila: Letna priprava na pouk |
|
|
Ravnateljici moramo oddati letne priprave na pouk.
Na koliko straneh jih napišete in kaj vanje napišete? _________________ Šolska ura je vržena stran, če se med njo nismo vsaj enkrat nasmejali. |
|
Nazaj na vrh |
|
Saša Čadež zaslužen uporabnik

Pridružen/-a: 22. feb 05, tor, 18:46 Sporočila: 120 Kraj: Škofja Loka
|
Objavljeno: ponedeljek, 25.08.2008, 14:35 Naslov sporočila: |
|
|
odvisno od tega, kaj in koliko nameravam delati. No, zdaj pa resno.
Nam (pa tudi sebi) ravnatelj načrtovanje olajša tako, da nam pošlje obrazec, ki ga potem izpolnimo in mu ga vrnemo.
Zajema pa naslednje:
PREDNOSTNE NALOGE (glavni cilji, ki jim bom sledila in so podobni šolskim),
NAČRT PEDAGOŠKEGA DELA V ŠOLSKEM LETU (razporeditev in št. ur pouka, pouk IP, dopolnilni in dodatni pouk, interesna dejavnos, individualna in skupinska pomoč, delo z nadarjenimi, razredništvo... na letni ravni),
NAČRT DNEVOV DEJAVNOSTI (to izpolnimo samo tiste, kjer smo nosilci),
DRUGO DELO (nosilec oz. vodja npr. prireditve, udeležba v projektih),
DRUGO DELO (sodelavec, spremljevalec),
PROGRAM RAZREDNIŠTVA,
PROGRAM SODELOVANJA S STARŠI,
SODELOVANJE V STROKOVNIH ORGANIH ŠOLE (zadolžitve na šoli),
SEMINARJI, DRUGO IZOBRAŽEVANJE (izbrani seminarji iz kataloga),
NAČRTI PLANIRANEGA PEDAGOŠKEGA DELA (program dod. in dop. pouka, individualne pomoči),
OSTALO (npr. sodelovanje v projektih, z ZRSŠ in MŠŠ).
Upam, da bo tole kaj v pomoč. Uspešno načrtovanje želim  _________________ Saša |
|
Nazaj na vrh |
|
tisa Vešč uporabnik
Pridružen/-a: 30. sep 06, sob, 18:39 Sporočila: 15 Kraj: Maribor
|
Objavljeno: torek, 26.08.2008, 19:02 Naslov sporočila: |
|
|
Letna priprava za učni predmet vsebuje : didaktične sklope, podsklope, funkcionalne in izobraževalne cilje po UN, didaktične sisteme vezane na posamezni sklop, strukturo pouka, medpredmetne povezave, mesečno in urno opredelitev ter didaktična sredstva.Dobro je pustiti še kaj prostora za opombe.Torej kar veliko vsega.
Priloge k letni pripravi pa so dnevne priprave, preverjanja, evalvacijski listi, pisni preizkusi, opisni kriteriji.
Pa kar veselo v novo šolsko leto ! |
|
Nazaj na vrh |
|
Saša Čadež zaslužen uporabnik

Pridružen/-a: 22. feb 05, tor, 18:46 Sporočila: 120 Kraj: Škofja Loka
|
Objavljeno: torek, 26.08.2008, 19:33 Naslov sporočila: |
|
|
Ups, manjša blamaža !
Še dobro, da se je oglasila še Tisa. Res je, letna delovna priprava za predmet mora zajemati vse, kar je naštela Tisa. Predvidimo tudi kaj pa tudi okvirno kdaj bomo ocenjevali ter kriterije.
Moj prejšnji zapis pa velja za letni delovni načrt učitelja .
Lep pozdrav _________________ Saša |
|
Nazaj na vrh |
|
Kaja zaslužen uporabnik

Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18 Sporočila: 225 Kraj: Slovenj Gradec
|
Objavljeno: sreda, 27.08.2008, 6:37 Naslov sporočila: |
|
|
Na RP zapišemo še vse načrtovane dneve dejavnosti s termninom izvedbe (mesec) in cilji, dodati smo morali tudi za dopolnilni pouk ali dodatni, če ga izvajamo, učbenike, ki jih uporabljamo.
Saša pa ima iste probleme s terminologijo kot jaz, saj smo morale vseskozi pisati letne priprave na pouk in to točno to, kar je zapisala Saša, potem pa so naenkrat učne načrte spremenili v letne priprave in na naši šoli smo rekli: Ja, to pa ja že pišemo. Pa smo se s strokovnjakinjo gledali, ker smo mislili na dve različni stvari, z istim imenom. Počasi se navajamo.
Lp od KJ _________________ Lp od Kaje |
|
Nazaj na vrh |
|
tisa Vešč uporabnik
Pridružen/-a: 30. sep 06, sob, 18:39 Sporočila: 15 Kraj: Maribor
|
Objavljeno: sreda, 27.08.2008, 12:37 Naslov sporočila: |
|
|
Saša, ni več čudno, da se vsi izgubljamo ob nenehno spreminjajoči terminologiji. Pa tudi v kupih zapisov, evidenc, načrtov, analiz ...
Ja, pozabila sem navesti še letno načrtovanje preverjanj z ocenjevanjem.
Pozdravček,
Tisa |
|
Nazaj na vrh |
|
admin Administrator

Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55 Sporočila: 1335 Kraj: Lj
|
Objavljeno: sreda, 27.08.2008, 13:47 Naslov sporočila: |
|
|
Še dobro, da vseeno veste, kaj je kaj... Jaz do konca svoje kariere skoraj nisem več vedela, kaj je tema in kaj enota ... Mislim, da se je v stoletju mojega poučevanja dvakrat spremenilo in potem sem obupala! Vsakič sem morala pogledat  _________________ Lep pozdrav, Nataša |
|
Nazaj na vrh |
|
Mladen Vešč uporabnik

Pridružen/-a: 7. okt 06, sob, 7:51 Sporočila: 82 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: četrtek, 28.08.2008, 0:38 Naslov sporočila: |
|
|
Nov izraz za zadevo je "Letna priprava strokovnega delavca" (če ni še kak novejši ...).
Pravzaprav sploh ni nikjer strogo zapisano, kaj naj bi vsebovala. Je pa tako, da kar not napišete, tega se morate držati (za inšpektorje).
Zato NI priporočljivo pisati not čim več, ampak ČIM MANJ. Še posebej ne nekih ostrih, urnih razporeditev, ker se te itak vedno podrejo.
Na pripravi naj bo tudi prostor za opombe in obvezno dopisano, da se "razpored vsebin lahko skozi leto spreminja ipd.", da si tako nardiš maneverski prostor, če karkoli spreminjaš.
Ko smo na Zavodu za šolstvo dobili vzorec lpsd za družbo, je bila celotna priprava napisana na petih straneh, vsebuje pa cilje, vsebine, standarde znanj, dejavnosti, medpredmetne povezave, ocenjevanje in predloge za dneve dejavnosti.
Zadevo si lahko ogledate na
http://www.geocities.com/kopasic1976/druzba4budnarzrss.doc
ali pa primer za NIT (tudi iz Zavoda za šolstvo) na:
http://www.zrss.si/doc/NIT_LP4rokt03%20NIT.doc
Torej, ne pretiravajte in ne pišite v lpsd vse sorte, ker to ni potrebno in se s tem samo omejujete.
lpm |
|
Nazaj na vrh |
|
lastovka Vešč uporabnik

Pridružen/-a: 4. jun 07, pon, 10:34 Sporočila: 10
|
Objavljeno: sobota, 30.08.2008, 16:51 Naslov sporočila: |
|
|
Mladen,
hvala lepa za navodila. Ponavadi preveč pretiravamo, in v pripravo napišemo preveč.  |
|
Nazaj na vrh |
|
Alenka@ zaslužen uporabnik

Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31 Sporočila: 188
|
Objavljeno: nedelja, 31.08.2008, 10:28 Naslov sporočila: |
|
|
Ker pišem letno pripravo zase, je precej podrobna, ker potem lahko na njeni podlagi še vedno izbiram in prilagajam, predvsem pa hitro napišem dnevno, ampak tole Mladenovo napotilo bom pa vzela resno in v tisto "za okrog kazat" po novem napisala čim manj  |
|
Nazaj na vrh |
|
Liposlav Vešč uporabnik
Pridružen/-a: 18. avg 08, pon, 7:32 Sporočila: 6 Kraj: Ljubljana
|
Objavljeno: torek, 05.07.2011, 6:26 Naslov sporočila: |
|
|
Hvala za predloge.  _________________ Šolska ura je vržena stran, če se med njo nismo vsaj enkrat nasmejali. |
|
Nazaj na vrh |
|
|
|
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
|
|