 |
Kazalo |
 |
 |
Sodelujemo |
 |
Arnes |
Učiteljska.net gostuje pri Arnesu. |
SIO |
Slovensko izobraževalno omrežje |
|
 |
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
angelca Vešč uporabnik
Pridružen/-a: 14. feb 07, sre, 22:14 Sporočila: 9
|
Objavljeno: ponedeljek, 05.05.2008, 18:23 Naslov sporočila: disciplina |
|
|
Sem novinka v učiteljskem poklicu, "vržena v vodo" tako rekoč.
Težava, v kateri sem se znašla, je ta, da veliko preveč (dragocenega) časa porabim za discipliniranje učencev, ki se jim zdi vredno preizkušati mlado učiteljico.
Priznam, da sem izgubila tisto začetno vnemo, s katero sem začela, in ne vem točno, kako se iz tega rešiti. Ali naj poskusim s kakšnimi bolj ali manj radikalnimi ukrepi - kakšnimi?
Prosim za kakšen nasvet in vzpodbudno besedo ...  |
|
Nazaj na vrh |
|
admin Administrator

Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55 Sporočila: 1335 Kraj: Lj
|
Objavljeno: torek, 06.05.2008, 8:32 Naslov sporočila: |
|
|
Najprej: naj te prve slabe izkušnje ne potrejo preveč.
Po moje je za "radikalne ukrepe" prezgodaj oz, so nasploh le kratkoročna in silno slaba rešitev. Za začetek: problem imaš ti in ne učenci (oni se pravzaprav zabavajo?) In če boš imela povračilne ukrepe, se bodo zabavali še bolj, na žalost, svojega problema pa ne boš rešila.
Predvsem pa manjka pomemben podatek: koliko so stari tvoji učenci? _________________ Lep pozdrav, Nataša |
|
Nazaj na vrh |
|
katja_p Vešč uporabnik

Pridružen/-a: 13. sep 07, čet, 15:57 Sporočila: 42 Kraj: Celje
|
Objavljeno: torek, 06.05.2008, 10:04 Naslov sporočila: |
|
|
Jaz imam takšen problem s sedmimi razredi, pri tečaju in jih popolnoma razganja. In tudi večino časa porabim za mirjenje, oni pa se lepo zabavajo. Kaj naredit? Hja ... težko rečt, ker men še ni uspelo najdit prave rešitve. |
|
Nazaj na vrh |
|
angelca Vešč uporabnik
Pridružen/-a: 14. feb 07, sre, 22:14 Sporočila: 9
|
Objavljeno: četrtek, 08.05.2008, 8:01 Naslov sporočila: |
|
|
Vem, da ne smem obupati ...
Poučujem učence, ki so v "najlepši" puberteti - od 6. do 9. razreda. In včasih sem kar presenečena, kaj vse jim pade na misel in koliko si upajo.  |
|
Nazaj na vrh |
|
admin Administrator

Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55 Sporočila: 1335 Kraj: Lj
|
Objavljeno: četrtek, 08.05.2008, 15:59 Naslov sporočila: |
|
|
Upam, da ti bodo odgovorile kolegice, ki poučujejo na tej stopnji. _________________ Lep pozdrav, Nataša |
|
Nazaj na vrh |
|
|
|
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
|
|