Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Pomoč na začetku
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Anglistka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 25. avg 05, čet, 11:15
Sporočila: 14
Kraj: MB

SporočiloObjavljeno: nedelja, 28.08.2005, 14:13    Naslov sporočila: Pomo? na za?etku Odgovori s citatom

Pozdravljene.....drage tršice Zelo srečen

Naslednji teden bom kon?no za?ela svojo prvo pravo službo. Odkar sem diplomirala je minilo že leto dni, medtem sem rodila in sedaj je pravi ?as, da za?nem.

Po dolgem iskanju sem dobila službo. Torej sem tudi uradno postala Učiteljica. Pa imam najprej eno birokracijsko vprašanje: Kdaj bom podpisala pogodbo. Jutri imamo na šoli že konferenco, 1.9. se seveda za?ne pouk, pa me zanima, kdaj bom dobila pogodbo?

Zdaj pa še vse ostalo....Seveda sem kot novope?ena Učiteljica še brez prakse (vsaj v OŠ, u?ila sem le na jezikovnih šolah) in posledi?no nimam niti najmanjpe ideje kako bo izgledal prvi dan, kaj po?eti, kako se najprimerjene obnašati....

Pripraviti je potrebno u?ne priprave in podobno...Znanje s faksa mi tukaj defenitivno ne pomaga, saj nismo delali ni? konkretnega....Tistih 14 dni prakse, pa nam ni dalo dovolj izkušenj...pa tudi dovolj vpogleda v "notranjost" poklica nismo imeli....kako se organizirati....Gledam u?benike...ni mi jasno.... Po moje bom imela kar nekaj problemov.

Ker v bistvu nadomeš?am Učiteljico za kratek ?as, mi tudi ravnateljica ni dala nekih uporabnih smernic...je rekla le: "Ja, pa letno pripravo je treba napisat." Pa se znajdi....

prosim za vaše izkušnje, nasvete, karkoli, da mi dvigne moralo, da se lažje pripravim na soo?anje z realnostjo Laughing

LP
_________________
Ang
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 28.08.2005, 19:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole je eden od možnih virov:

http://www.zrss.si/default.asp?link=predmet&tip=6&pID=1

Verjamem, da si v stiski. Pojdi k ravnateljici še enkrat in jo prosi za letni na?rt, ki ga je oddala kolegica, ki jo nadomeš?aš, lani. Te zadeve mora ravnateljica imeti. In ?e ne, stopi v stik s to kolegico - druge kolegice gotovo vedo, kako jo dobiš.
Pojdi še v svetovalno službo na tvoji šoli, saj ni namenjena le u?encem. Morda te bodo lahko usmerili.
?e je kolektiv velik, potem je gotovo še kakšna Učiteljica angleš?ine, obrni se nanjo. ?e je kolektiv majhen in si sama in ?e si iz Ljubljane, pa te lahko usmerim na svojo šolo. Naša ravnateljica je zlato bitje, ki ti bo gotovo lahko pomagala.

Pogodbo boš pa prav gotovo dobila. In ?e ne prvi dan pouka, se znova obrni na ravnateljico.

Drži se!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics