Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
porodniški dopust
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pikapokica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jul 07, tor, 4:53
Sporočila: 70

SporočiloObjavljeno: torek, 01.04.2008, 16:56    Naslov sporočila: porodniški dopust Odgovori s citatom

Sicer porodniškega dopusta ne rabim (ali pa še ne vem, da ga Zelo srečen ), ampak vseeno: Kako ravnatelji po vaših izkušnjah gledajo na učiteljice, ki so zaposlene za določen čas, pa med šolskim letom zanosijo?

Kaj se potem zgodi, ko se pogodba izteče? Pristaneš na borzi? Najbrž že Confused Kakšne pa so po vaših (ali pa tujih, za katere veste) izkušnjah potem možnosti za novo službo, ko ravno prideš s porodniške oz. ko je otrok še majhen? Manjše, enake? (Večje žal najbrž niso, ali pač?)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mra.vlji.ca
Novopridruženi


Pridružen/-a: 18. maj 08, ned, 21:10
Sporočila: 4
Kraj: Domžale

SporočiloObjavljeno: torek, 20.05.2008, 10:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo.

Meni se je zgodilo, da mi je na sredini porodniškega dopusta potekla pogodba za določen čas. Porodniško sem imela do 12. maja, zdaj pa sem prijavljena na Zavodu za zaposlovanje in iščem službo za naslednje šolsko leto.

Kar se pa tiče delodajalcev... Ravnateljica me nič grdo gledala. Važno je samo, da sporočiš čim prej, da pričakuješ dojenčka, da lahko še pravi čas poiščejo nadomestnega učitelja. Me je bilo pa zelo strah povedati, pa so mi sodelavke stale ob strani, tako da sem se po treh mesecih le opogumila in šla do ravnateljice.

V porodniško sem šla tudi ob zelo neugodnem času - namreč sredi maja, kar je en mesec pred zaključkom šole. Vsi so me z občudovanjem gledali, ko sem s trebuhom hodila med živahne prvošolčke do nastopa porodniškega dopusta (starši in učitelji), kajti marsikatera gre že pred nastopom porodniškega dopusta v bolniško. Hvala bogu, da sem se dobro počutila, samo spomin mi je včasih nagajal, kar pa je za nosečnice čisto normalno. Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gupika
Novopridruženi


Pridružen/-a: 21. sep 06, čet, 16:13
Sporočila: 3

SporočiloObjavljeno: sreda, 28.05.2008, 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da to večinoma ni problem. Najbrž pa je tudi odvisno od posameznega človeka (ravnatelja). Vsak normalen pa ne bi kompliciral.

Drugač pa jst sem bila že na velik razgovorov za službe (letos končno sem dobila za nedoločen čas) in me še nikjer (samo en) niso vprašali koliko otrok imam, ali jih sploh imam.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics