Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Dnevni učni načrti Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Nežoli
Novopridruženi


Pridružen/-a: 22. feb 08, pet, 12:32
Sporočila: 2
Kraj: Grosuplje

SporočiloObjavljeno: sobota, 23.02.2008, 10:05    Naslov sporočila: Dnevni učni načrti Odgovori s citatom

Pozdravljeni

potrebujem pomoč!!!
Ravnatelj me je predčasno poklical v službo (trenutno sem na porodniški) ker je moja kolegica in učiteljica 4. razreda močno zbolela in je v tem šolskem letu ne bo več nazaj..
Ker ravnatelja nisem zavrnila pričnem s poukom v ponedeljek... čisto nepripravljena in še vedno v šoku. Do sedaj sem učila 1. in 2. razred devetletke. Prosim za kakršno koli pomoč z dnevnimi pripravami za vse predmete vsaj za prva dva tedna poučevanja, da se upeljen in privadim na novo stanje.

Hvala za pomoč,
Nežoli
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sobota, 23.02.2008, 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjamem, da je tole hudo, človek sploh ne ve, kako bi se obrnil.
Ampak, nič ni tako hudega, da se ne bi dalo lepo urediti Zelo srečen
Predvsem: kaj se bo pa zgodilo, če boš prve tri dni ali en teden prihajala nepripravljena? Kje pa piše, da moraš nadaljevati točno tam, kjer je kolegica nehala? In priprave same ti prav nič ne bodo pomagale, če ne veš, kje in kako poprijeti.
Predlagam takole: pozabi na priprave, v ponedeljek se najprej spoznaj z učenci, glede na to, da si učila v prvem, ti to sploh ne bo delalo težav (prvčke ste čisto posebna bitja, ki bi jih morali vsako leto posebej nagraditi!). Ta starost je zame(9, 10 let, sem jih učila dolga leta) krasna. Z velikim veseljem ti bodo povedali, kaj so se učili, kje so ostali, kaj jim gre dobro, kaj jim ne štima ... In ko si boš ogledala učni načrt, ki ga je kolegica oddala ravnatelju in boš primerjala s tistim, kar so že obravnavali, se boš počasi znašla. Pa zvezki, učbeniki, skupaj z učenci imate lahko prave detektivske igrice, ti boš pa veliko izvedela. In potem boš lahko pomirjena in polna zagona, ker boš vedela, kaj hočeš, lahko nadalejevala z delom.
Vsekakor te pa prosim, da nam malo poročaš, kako ti gre!
Kar se pa tiče raznoraznih gradiv, jih je na spletu kar nekaj, lahko ti pa tudi naredimo kakšno nalogo, samo kakšen teden časa nam moraš dati Zelo srečen
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: sobota, 23.02.2008, 12:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo razumem tvojo situacijo, saj sem se enkrat tudi sama znašla v njej. Zelo srečen Vem, težko je, doma te čaka majhen otrok, ti pa si (pre)obremenjena z nalogami, ki jih zahteva novo delovno mesto in nisi prepričana, če je to kar počneš v redu. Predvsem nobene panike Wink ! Nikar se ne ustraši preveč, kar pogumno.
Kljub temu, da si v nezavidljivi situaciji, si usposobljena učiteljica, poučevala si že, zato obvladuješ že kup spretnosti, ki jih učitelj potrebuje za vodenje pouka. To, da so te ujeli nepripravljeno, je popolnoma razumljivo in prepričana sem, da nihče ne pričakuje, da boš kar takoj 100% in to tako, kot je tvoja kolegica.
Imaš celo prednost, ki se je morda ne zavedaš in sicer to, da si poučevala mlajše učence. To pomeni, da veš, kaj so se že učili in kako razmišljajo. Morda boš v začetku zato premalo zahtevna, vendar je to mnogo manj problematično, kot bi bilo v primeru, da bi iz npr. 5 r padla med prvošolce in bi bila zato prezahtevna pa se tega pravzaprav ne bi zavedala.
Jaz bi upoštevala Natašin predlog. Upam in privoščim ti, da imaš na šoli aktiv kolegic, ki ti bo priskočil na pomoč s pripravami in predlogi. Boš videla, ko boš enkrat "not" bo zadeva stekla. Vsekakor smo tudi na učiteljska.net zbrani taki, ki ti bomo z veseljem priskočili na pomoč! Pogumno Wink ...

Oglasi se nam! Lep pozdrav
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Nežoli
Novopridruženi


Pridružen/-a: 22. feb 08, pet, 12:32
Sporočila: 2
Kraj: Grosuplje

SporočiloObjavljeno: sobota, 23.02.2008, 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najlepša hvala za vaše spodbudne besede. Na to "katastrofo" res nisem pomislila s tega vidika.
Hvala še enkrat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jožica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 8. sep 06, pet, 18:10
Sporočila: 32
Kraj: Šmartno pri Litiji

SporočiloObjavljeno: sreda, 27.02.2008, 17:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

učim v 4. razredu in če še potrebuješ pomoč oziroma nasvet, ti pomagam
_________________
Vsak dan je lahko lep!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
masha
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 11. jun 07, pon, 18:33
Sporočila: 8

SporočiloObjavljeno: nedelja, 02.03.2008, 17:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lep pozdrav! jaz imam en probelm, pa nisem vedla kam se obrniti. ni velik problem, ampak mene vseeno muči. namreč v petek so me klicali iz matične šole da moram nadomeščati v 4.razredu 9-letke. niso mi znali povedati ne koliko ur imajo otroci, ne kaj imajo na urniku in tudi dvomim da me bo jutri čakala priprava. lepo bi prosila če mi lahko kdo pomaga in mi pove vsaj okvirno kaj se trenutno jemlje v 4.razredu... hvala!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 02.03.2008, 17:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Grozno, kaj vse moramo učitelji prenesti Zelo srečen
Pa sploh ni tako hudo. Kadar si takole vržen v neko situacijo, nihče vendar ne more zahtevati od tebe ali kogarkoli že, da nadaljuje točno tam, kjer se je nehalo. Ne vem sicer, kateri razred učiš zdaj in kakšne probleme boš imela glede na razkorak med tvojim poukom in tem.
Ko bi jaz bila v takšni situaciji (in velikokrat sem bila: ko sem zjutraj pripeljala hčerko v šolo, so me kar "sneli" za nadomeščanje, pa nisem imela pojma, kaj "jemljejo".)
Na začetku vsake ure si poglejte, kaj so "jemali" doslej. Za tisti dan najbrž ne bo problema malo utrjevati, malo preverjati, kako kaj gre ... za naslednji dan se boš pa že lahko pripravila. Takrat si pa lahko tudi pomagaš z gradivi, ki so na našem portalu.
Vsekakor veliko uspeha in čimmanj strahu in stiske!
Citiram:

potrebujem pomoč!!!
Ravnatelj me je predčasno poklical v službo (trenutno sem na porodniški) ker je moja kolegica in učiteljica 4. razreda močno zbolela in je v tem šolskem letu ne bo več nazaj..
Ker ravnatelja nisem zavrnila pričnem s poukom v ponedeljek... čisto nepripravljena in še vedno v šoku. Do sedaj sem učila 1. in 2. razred devetletke. Prosim za kakršno koli pomoč z dnevnimi pripravami za vse predmete vsaj za prva dva tedna poučevanja, da se upeljen in privadim na novo stanje. Nežoli


Morda bi nam tudi Nežoli kaj povedala in ti pomagala s svojo izkušnjo. Kako ti je šlo, Nežoli?
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
masha
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 11. jun 07, pon, 18:33
Sporočila: 8

SporočiloObjavljeno: nedelja, 02.03.2008, 17:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

o, res hvala za tako ekspresen odgovor!!! predlani sem bila v OPB, lani sem učila v kombinaciji 1.,2. in 3.razred, letos sem pa spet v OBP...tak da sem čisto bosa v 4.razredu! ja sej res, če je njihov odnos takšen, da jim je vseeno, pol nej bi blo tud meni...sam so otroc na slabšem in mi ni glih vseeno...čeprav sem bolj flegma drugače... Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 02.03.2008, 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Otroci ne bodo prav nič izgubili, če se en dan ne bodo učili čisto po pravilih. Zelo jim bo všeč, če jih boš spraševala in bodo oni morali tebi pripovedovati, kaj znajo, pa od kod se učijo... In če si doslej učila mlajše, bo še manj problemov. Kdor zmore tamale, s ta večjimi ne more imeti problemov (moja nemerodajna izkušnja Zelo srečen)
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
masha
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 11. jun 07, pon, 18:33
Sporočila: 8

SporočiloObjavljeno: nedelja, 02.03.2008, 18:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen hvala, sem pomirjena!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
masha
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 11. jun 07, pon, 18:33
Sporočila: 8

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 03.03.2008, 17:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

evo, preživela!!! še enkrat hvala za pomirjujoče napotke!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 03.03.2008, 18:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen Exclamation
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
saso
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 21. jul 06, pet, 20:55
Sporočila: 44

SporočiloObjavljeno: torek, 04.03.2008, 0:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dost stvari lahko prilagajaš , dosti daj na graditev odnosv med seboj, verjemi da ti bodo hvaležno vračali. Meni se je zdelo da jih med počitnicami sploh ne bom pogrešal, ko sem jih pa prvi šolski dan videl sem pa skoraj solze dobil na oči , ko so me tako hvaležno pogledali in me bili veseli, ko smo bili spet skupaj!
_________________
Kaj ti je deklica, da si tak žalostna?
Kaj mi je, nič mi ni, srce me boli...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
čebelica3
Novopridruženi


Pridružen/-a: 31. mar 08, pon, 15:57
Sporočila: 2

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 21.04.2008, 18:52    Naslov sporočila: Priprava na učno uro Odgovori s citatom

Nisem želela odpirati nove teme, zato bom kar tukaj prosila za eno majhno pomoč.
Pripravljam priprave na učne ure, ki jih moram oddati za strokovni izpit in me zanima, ali je potrebno ločiti učne pripomočke in učila?

Kakšna je sploh razlika oz. kaj vse spada pod učne pripomočke in kaj pod učila?

Hvala za odgovore in lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
saso
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 21. jul 06, pet, 20:55
Sporočila: 44

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 21.04.2008, 19:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kaj vem jaz nebi kompliciral bi napisal samo učni pripomočki:)
_________________
Kaj ti je deklica, da si tak žalostna?
Kaj mi je, nič mi ni, srce me boli...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics