Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
prvošolčki/slončki/radobralčki - kako bi jih vi poimenovali?
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Za prvošolčke slončke, ki radi berejo se mi zdi najbolj ustrezno poimenovanje:
Jumbo bralčki
10%
 10%  [ 1 ]
Slončki črkorilčki
20%
 20%  [ 2 ]
Slončki knjigobubi
20%
 20%  [ 2 ]
Slončki knjigoljubi
10%
 10%  [ 1 ]
Nič od tega
40%
 40%  [ 4 ]
Skupaj glasov : 10

Avtor Sporočilo
janja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 18. sep 05, ned, 20:29
Sporočila: 22

SporočiloObjavljeno: nedelja, 09.03.2008, 15:42    Naslov sporočila: prvošolčki/slončki/radobralčki - kako bi jih vi poimenovali? Odgovori s citatom

Torej.

Jeseni stopam v 1. razred. Bomo skupina slončkov. Za bralno značko bi rada imela kakšno lepo ime za otroke - slončke, ki radi berejo. Kako bi jih vi poimenovali? Sem čisto brez idej - ali bi bili Slončki, črkobralčki - Slončki radobralčki, Slončki ... Skratka - nimam pojma, prosim za vašo ustvarjalno pomoč.

Nekaj idej sem že dobila, pa bi prosila, če glasujete za njih v anketi. Nekaj mi jih je namreč kar fejst všeč, pa bi želela še vaše mnenje.

Hvala.
_________________
Življenje je lepo,
če ga živiš,
tako, kot ponuja se samo
in ne da drugega želiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 09.03.2008, 16:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar težko se je odločiti. Moja odločitev je odvisna tudi od tega, ob kakšnih prilikah boste to uporabili. Za izgovarjat se mi zdi zelo zapleteno, če pa bo nekje napisano, plakat npr., potem bi bilo drugače.
Smem povprašati, zakaj prav slončki?
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
janja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 18. sep 05, ned, 20:29
Sporočila: 22

SporočiloObjavljeno: nedelja, 09.03.2008, 16:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ideja, da bi bili slončki, je sodelavkina. Skupino slončkov si želi že nekaj let, pa nikakor ni prišlo do uresničitve le te. Sedaj pa, ker bo to njeno zadnje leto poučevanja, bi rada prisluhnila njeni želji.

Pa tudi - prav prijetno ime se mi zdi.

Ime za bralčke slončke bi viselo na steni v okviru kotička Bralne značke, izdelala bom tudi bralne liste, kamor bodo barvali slončke in vpisovali prebrane knjige.

Res pa je, da je zadeva malce težje izgovorljiva.

Imate kakšen pomislek za ime sončki ali pač?
_________________
Življenje je lepo,
če ga živiš,
tako, kot ponuja se samo
in ne da drugega želiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 09.03.2008, 16:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sploh nimam pomislekov za nobeno ime, razen kakšnega res provokativnega Zelo srečen. Pomislek je bil samo zato, ker se mi je zdelo težko izgovorljivo. Ker pa bo v glavnem napisano in se mi zdi, da bo to prav prijeten kotiček, sem bolj za slončke knjigoljube. Pa k sreči bo večina zmagala ali pa se boš sama najbolje odločila! Kaj pa če, bi povprašala še učence in počakate na začetek? Te pa zelo razumem, tudi sama sem bila na vso moč nestrpna, kdaj se bo začelo ...
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
saso
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 21. jul 06, pet, 20:55
Sporočila: 44

SporočiloObjavljeno: nedelja, 09.03.2008, 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hm..čist moje nepotrebno mnenje:

kako poosebljanje otrok s slončki, mačkami, tigri, smrkci in podobni popularnimi liki se men zdi rahlo poneumljanje....da se potem kak mali heroj najde pa bo drugemu učencu rekel: ti slon!...meni bi se branje zamerilo za najmanj 5 let:)

jaz sem ubral drugo pot. v začetku sem jim predstavil pravljico o medvedku, ki je rad poslušal pravljice...sam je poskušal tudi brati. Tudi njihovi knjižni listki so oblikovani kot medvedek, tudi medvedkov kotiček itd. večkrat navezujem na medvedka, vendar ne tako, da bi poimenoval s tem tudi otroke. Moram reči, da jim je to všeč!

ampak še enkrat..moje mnenje, morda bi kdo drug imel drugačen argument.
_________________
Kaj ti je deklica, da si tak žalostna?
Kaj mi je, nič mi ni, srce me boli...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 09.03.2008, 19:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je Sašov (Sašotov - nikoli ne vem Sad ) način všeč. Da je kotiček poimenovan po živali ali karkoli, bralci so pa bralci.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
janja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 18. sep 05, ned, 20:29
Sporočila: 22

SporočiloObjavljeno: nedelja, 09.03.2008, 19:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha, potem bi bili lahko otroci Knjigoljubi, Knjigobralčki, Radobralčki ali kaj podobnega.

No, za vsako prebrano knjigo (9 jih mora biti) bodo pa dobili slončka, ga pobarvali, jaz bom dopisala naslov knjige in datum. To bo šlo potem v njihov portfolio.

Slonček s knjigo bo pa njihova maskota.

Na naši šoli je praksa, da so učenci na razredni stopnji npr. zajčki, medvedki, žabice... Potem imajo vsak svoj lik s svojim imenom za prisotnost, pa za dežurstvo. Podobno kot v vrtcu. Na vaših šolah nimate teGA?
_________________
Življenje je lepo,
če ga živiš,
tako, kot ponuja se samo
in ne da drugega želiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 18. sep 05, ned, 20:29
Sporočila: 22

SporočiloObjavljeno: nedelja, 09.03.2008, 19:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še to - Sašo in Nataša - hvala za vajini mnenji.
_________________
Življenje je lepo,
če ga živiš,
tako, kot ponuja se samo
in ne da drugega želiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 09.03.2008, 19:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem učila ta velike - 4 razred Zelo srečen . Tamalih sem se preveč bala. Sem že večkrat zapisala: prvčke in prvčki ste čisto posebni ljudje, za v okvir in vsak dan bi se vam morali posebej zahvaliti, da ste pripravljeni delati! In sreča, da vas imamo!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
saso
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 21. jul 06, pet, 20:55
Sporočila: 44

SporočiloObjavljeno: nedelja, 09.03.2008, 20:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala:) obema!:)

mene je blo tud najmlajših strah..mislim da bi me blo zdaj ta večjih:) moraš biti spontan..nekje sm tko že napisal..učiš se od njih vsak dan. In ko te imajo rad si za njih CaR!:)
_________________
Kaj ti je deklica, da si tak žalostna?
Kaj mi je, nič mi ni, srce me boli...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
picra
Novopridruženi


Pridružen/-a: 17. mar 08, pon, 20:37
Sporočila: 4

SporočiloObjavljeno: torek, 18.03.2008, 17:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Haha

Imena so zanimiva na naši šoli pa prvošolčkom rečemo kar MEZINČKI

Lp pičra Nasmeh Nasmeh Nasmeh Nasmeh Nasmeh Nasmeh Nasmeh Nasmeh Nasmeh
_________________
Picra Nasmeh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: torek, 18.03.2008, 18:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo prisrčno. In nekako bolj "človeško", ljubek, majhen del nas samih ...
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics