Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Vprašanja strokovnjakom

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
BRANJE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Gost






SporočiloObjavljeno: sreda, 06.09.2006, 20:27    Naslov sporočila: BRANJE Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Ne vem èe je tole pravi naslov?...A upam, da je... Mogoèe mi boste vsaj povedali kje bom dobil te odgovore.


Sem dijak srednje ekonomske šole. Tenutmno obiskujem 3. letnik. Prvega in drugega sem konèal s pravdobrim uspehom, kar se mi zdi dobro.

Problem je v tem, da zelo slabo berem. Ko sem bil majhen otrok in sm bil v fazi uèenja tega nism maral. Starši so bli mnenja, da se bom že v šoli nauèil. Jaz kot majhen otrok se pa nisem s tem obremenjeval in se prav do tretjega letnika izogibal branja na glas.(Zelo neprijetno je biti skos pod stresom v šoli in moliti da me ne bo prof. Poklicala naj kaj preberem...)Problem sem pribal sam reševat a zadeva ni ratala.Moj oče tudi bere zelo slabo. Čeprav vsak dan prebira časopise in veliko bere. Je mogoče to tudi dedno?
Mislim, da me èaka še par let šolanja in da je že èas, da premagam ta strah pred branjem in zaživim kot je treba in se šolam še naprej.

Sem mnenja, da bi mi teèaj o branju veliko pomagal in da bi to bil velik korak zame.

Upam da nisem prvi, ki kontaktiram glede tega in da imate kakšen odgovor oz. nasvet zame. Question Exclamation Rolling Eyes Rolling Eyes :wink:
Nazaj na vrh
Gost






SporočiloObjavljeno: sobota, 28.10.2006, 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lp
Tudi jaz imam isto težavo z branjem, in ko sem prebral tvoj prispevek se mo je zdelo kod da bi ga pisal jaz ( le da sem 2 letnik gimnazije). Tudi jaz se bolj kot katerega koli matematičnega testa bojim branja na glas v razredu.
Ko smo to poaili tudi doma sem šel na določena testiranja, ki so pakazala da sem legastenik. A si jih ti tudi delal?
Nazaj na vrh
Gost






SporočiloObjavljeno: sobota, 28.10.2006, 20:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Anonymous je napisal/a:
lp
Tudi jaz imam isto težavo z branjem, in ko sem prebral tvoj prispevek se mo je zdelo kod da bi ga pisal jaz ( le da sem 2 letnik gimnazije). Tudi jaz se bolj kot katerega koli matematičnega testa bojim branja na glas v razredu.
Ko smo to opazili tudi doma sem šel na določena testiranja, ki so pakazala da sem legastenik. A si jih ti tudi delal?
Nazaj na vrh
Gost






SporočiloObjavljeno: torek, 27.02.2007, 21:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo obema... Sem brat dveh dislektičnih osnovnošolk, kolikor vem so na Svetovalnem centru že večkrat organizirali tečaj branja za oseb s tem problemom... Kolikor mi je o tem govorila mama sta predavatelja Katarina (priimka na žalost ne vem) in Marko Kalan. Če pokličeš na tel.: (01) 583 75 00 in prosiš oz. poveš da bi rad povezal stik z Markom ti bodo z veseljem pomagali.
Lep Pozdrav Sašo
Nazaj na vrh
Gost






SporočiloObjavljeno: sobota, 03.03.2007, 15:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen!

Podatki o strokovnjakih, ki se ukvarjajo z branjem, so napisani tudi na podstrani http://www.drustvo-bravo.si/web/index.php?page=Vedenjsko_kognitivna_metoda_branja, med drugim tudi mail naslova ge. Katarine Kesič in g. Marka Kalana.

Lep pozdrav,
Nazaj na vrh
dbravo
Novopridruženi


Pridružen/-a: 31. okt 07, sre, 13:15
Sporočila: 2

SporočiloObjavljeno: sreda, 31.10.2007, 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena dijaka,

tečaj branja o katerem je govora, se imenuje vedenjsko kognitivna metoda za izboljšanje branja mag. Nade Anić, psihologinje iz Zagreba in je žal primerna le za starostno skupino otrok do 10-11 leta. Društvo Bravo še vedno organizira v svojih podružnicah izobraževanja, ki so namenjena učiteljem in staršem, da se naučijo, kako to metodo izvajati z otrokom.
Kar pa se tiče vajinega branja - svetujem vama, da se obrneta na kateri koli Svetovalni center v Sloveniji, kjer vaju ne bodo le testirali (eden je izmed vaju je že bil na testiranju nekje) ampak, kar je še bolj pomembno, vama svetovali, kako se spopasti s svojo težavo. Vsak posameznik oblikuje svojo strategijo glede na svoja močna področja. Eni potrebujejo pomoč pri iskanju najboljše strategije, drugi jo razvijejo sami. Prav gotovo pa je osnovno pravilo, da se učencev, dijakov in študentov z disleksijo ne sme izpostavljati pred razredom oz skupino z glasnim branjem. Da pa to učitelj, profesor lahko upošteva, mora za težavo seveda vedeti.
Glede na to, da uspešno nadaljujeta svoje šolanje, se verjetno spopadata s tako imenovano motnjo branja - disleksijo, ki je lahko tudi dedno pogojena (se deduje).

Lep dan želim, Milena - Društvo BRAVO
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Vprašanja strokovnjakom Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics