Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
kombinacija 4. in 5. razred devetletke
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Metuljcica
Novopridruženi


Pridružen/-a: 11. sep 07, tor, 16:45
Sporočila: 3

SporočiloObjavljeno: nedelja, 23.09.2007, 13:53    Naslov sporočila: kombinacija 4. in 5. razred devetletke Odgovori s citatom

Ojla!

Prosim vas za pomoč. Sem učiteljica začetnica in pred mano je kar pestro leto. Saj učim DRU, NIT, GVZ, LVZ in ŠVZ v kombinaciji 4. in 5. razred devetletke. Imam prosnjo: ce ima kdorkoli karkoli kar bi mi pomagalo pri delu, prosim, ce mi sporocite pa vam bom posredovala moj e-mail. Najlepsa hvala ze v naprej! Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 23.09.2007, 16:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor si želimo, da bi odgovore dobila kar tu in ne posebej na e-mail. Bomo še drugi kaj odnesli Zelo srečen
Če bi malo bolj specificirala, kaj ti manjka, bi bilo laže. Predlagam, da se osredotočiš na en predmet, si vnaprej izbereš neko temo (da ne bo prepozno) in predlagaš debato.
Drugače pa pobrskaj po že objavljenih gradivih, morda se bo kakšna ideja že pojavila.

Vsekakor pa želim veliko uspeha in seveda užitka pri delu!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
petran
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 20. okt 06, pet, 8:34
Sporočila: 6
Kraj: murska sobota

SporočiloObjavljeno: sreda, 26.09.2007, 16:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja, v kombinaciji pa moraš biti res zelo iznajdljiv. zdaj na začetku je res težko, vendar pa, kjer je volja, tam je pot Laughing
najpomembnješe je, da si na začetku vzpostaviš avtoriteto, točno določiš meje in ne biti učencem "prijatelj" - ti si učitelj in ne prijatelj otrok. boš videla, otroci znajo ceniti tudi strogega učitelja.
glede same organizacije dela v razredu pa ti svetujem, da si vneprej pogledaš vsebine, podobne lahko istočasno pridobivate. ko pa so različne, pa se zorganiziraš tako, da enim daš samostojno delo oz. zaposlitev, z drugimi pa pridobivaš novo snov.
Zelo srečen Zelo srečen Zelo srečen
verjemi mi! dvojna kombinacija je vseeno veliko lažja kot trojna. če pa je še to 4. in 5. razred pa še toliko boljše. kaj bi pa rekla na kombinacijo 1., 2., 3. razred Question Exclamation

veliko uspeho in čimveč zadovoljnih dni ter otrok! Wink
in ne pozabi: don't wory, be happy! Razz Zelo srečen Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sisi25
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 6. avg 07, pon, 9:31
Sporočila: 38

SporočiloObjavljeno: sobota, 29.09.2007, 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi sama poučujem kombinacijo 4. in 5 oglasi se mi na mail, lahko ti posredujem kakšne priprave, meni zdaj že kr uspeva, prva dva tedna je bila pa katastrofa. Tle se ogromno stvari najde, tak da res hvala vsem ki pošiljate prispevke, ko se js mal ustalim, bom tut js. Učenci so sploh nad power pointom zelo navdušeni in sami po 4x gledajo eno in isto predstavitev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sobota, 29.09.2007, 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sisi25 je napisal/a:
tudi sama poučujem kombinacijo 4. in 5 oglasi se mi na mail, lahko ti posredujem kakšne priprave, meni zdaj že kr uspeva, prva dva tedna je bila pa katastrofa. Tle se ogromno stvari najde, tak da res hvala vsem ki pošiljate prispevke, ko se js mal ustalim, bom tut js. Učenci so sploh nad power pointom zelo navdušeni in sami po 4x gledajo eno in isto predstavitev.

Joj, lepo prosim, če si pripravljena deliti svoje priprave, deli jih z nami vsemi, prosim Confused Če imaš problem s prvim nalaganjem, piši, z veseljem ti kdorkoli priskoči na pomoč!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
čače
Novopridruženi


Pridružen/-a: 10. feb 07, sob, 12:32
Sporočila: 3

SporočiloObjavljeno: nedelja, 30.09.2007, 8:34    Naslov sporočila: kombinacija 4/5. razred Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Tudi sama letos prvič poučujem kombinacijo 4./5. razred in sicer glasbeno vzgojo. Ker sem zamenjala učiteljico, sem jo poprosila, če mi lahko svetuje kako sestaviti LUP, vcendar nisem dobila nobenega nasveta in pomoči. Zato lepo prosim za vsakršni namig ali pomoč. Dnevne priprave že sestavljam sproti, vendar upam, da ne delam česa narobe. Ker smo morali oddati Letno pripravo že v začetku septembra, sem pač oddala eno čudno Embarassed kombinacijo. Ampak je problem, če se nisi še nikoli srečal z kombinacijo. Pri razredih ni problema, vsako leto popraviš, dodaš nove ideje... tukaj pa res tavam v temi. Rolling Eyes Cool

Še enkrat, če lahko kdo pomaga svetovati, kako se pripravi letna priprava, bom zelo hvaležna.

Lepo se imejte in uživajte v sončku! Že leze izza megle.... Nasmeh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: nedelja, 30.09.2007, 9:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pripravljam (in oddajam) letne priprave za vsak posamezen razred in posamezen predmet. Ko grem skozi iste cilje vsaj nekajkrat (2- ali 3-krat oz. dve ali tri šolska leta v isti kombinaciji), sem sposobna sestaviti "kombinirano" letno pripravo že pred pričetkom šolskega leta, prej pa ne.
Nekoliko lažje je pri ŠVZ in LVZ, pri katerih je mogoče letno pripravo narediti brez večjih komplikacij (da le imaš pred očmi oba razreda in to tudi predvidiš), GVZ pa prav tako.
Odvisno od razredov, ki sta (so) v kombinaciji, lahko pri SLO predvidiš skupno obravnavo umetnostnih besedil, velik del pravopisnih in pravorečnih vsebin ... Pri SPO je ravno tako veliko možnosti, saj se cilji po razredih nadgrajujejo, enako tudi DRU in NIT. Celo pri MAT je mogoče nekatere cilje dosegati z obema razredoma hkrati (npr. reševanje besedilnih nalog ...). Seveda pa moraš v vseh teh primerih imeti pred seboj diferenciacijo po razredih (in še znotraj tega diferencirati glede na sposobnosti učencev po posameznih razredih).
Naj pa poudarim, da sedanji učbeniki in delovni zvezki tako zastavljeno delo močno ovirajo oz. ga je z njihovo pomočjo izredno težko izvajati. Zakaj? Ker so preveč didaktično zastavljeni. Če torej želiš sestavljati kombinirane letne in dnevne priprave, kar je enkratno, ko ti enkrat uspe), naj ti bodo obstoječi učbeniki in priročniki le v pomoč, sicer pa sama sestavljaj svoje delovne liste (in prilagajaj obstoječe), ker ti bo tako prava kombinirana ura najbolje uspela. Hmmm, to pa terja ogromno dela in časa Confused.
No, jaz sem letos prvič v kombinaciji 3. in 4. razreda, zato moje letne priprave še niso doživele iste (uporabne) preobrazbe, kakršno si želim za naprej (in kakršno sem že nekoč imela Rolling Eyes).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics