Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Glavarina
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
PeaceBabe
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 24. avg 06, čet, 8:34
Sporočila: 35
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: torek, 12.06.2007, 18:59    Naslov sporočila: Glavarina Odgovori s citatom

Glavarina in centri osnovnih šol - se s tem strinjate?

Govorice so, da bodo na julijski seji vse sprejeli v paketu. Bojim se, da je to res. Potem so male šole res v težkem položaju.

Mene kar strese, kam gre naše šolstvo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: sreda, 13.06.2007, 16:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Govori se tudi, da bo skupina učiteljev na razpolago za nadomeščanje na posameznih šolah, ko bo kateri/a učitelj opravičeno odsoten za več kot 5 dni.

Kvaliteta pouka je tako ali tako vse manjša.
Sem izvedla "branje z napovedovanjem" ( po Jaušovcu). Zanimiva zadeva, samo odgovori učencev pa so me šokirali. Napovedovali so za nadaljevanje zgodbe same grozljivosti ali pa pravljične dogodke. Povedali so mi, da je pač tako življenje. Ker jih že kar poznam, sem uvidela, da res takjo razmišljajo. Šolsko znanje je za šolo, življenje je pa drugačno.

Res, kam gre naše šolstvo. Krivi pa bomo učitelji.

Se pozna, da je konec šolskega leta: sem malo sitna?
LP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klavd1ja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 7. maj 06, ned, 16:02
Sporočila: 136
Kraj: Ajdovščina

SporočiloObjavljeno: sreda, 13.06.2007, 19:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker sem kar dobro seznanjena s spremembami (ZOFVI, ZOŠ, Pravilnik o normativih in standardih,...),ki nam jih minister ponuja, se strinjam z vama dvema, da se nam (tako učiteljem kot otrokom) nič dobrega ne obeta. Rdeča nit prenavljanja vrtcev in OŠ je seveda DENAR. Za KVALITETO pa jih tam zgoraj itak nič ne briga.
Pa še nekaj me je šokiralo: na zadnji študijski skupini za 4. in 5.r smo preleteli nove učne načrte. In seveda smo pričakovali, da so pri prenavljanju le-teh upoštevali pripombe in predloge učiteljev - praktikov. Ampak daleč od tega - določene vsebine iz višjih razredov so potegnili kar navzdol. In mi naj sedaj dajemo pripombe, ko pa dobro vemo, da jih nihče ne bo upošteval.
Hudo mi je, ker se šolsko leto končuje in imam občutek, da sem ves čas samo hitela z učno snovjo, za utrjevanje mi je zmanjkalo časa, in občutek imam, da otrok nisem naučila čisto nič. Na koncu je pomembno samo to, da imam 95 % realizacijo ur.

Upam, da ostali kolegi in kolegice končujejo šolsko leto z večjim optimizmom.....
_________________
Klavdija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: četrtek, 14.06.2007, 5:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ej, kolegica, SPROŠČENO v prihodnost. Zgleduj se po naši oblasti.

Slovenija je vendar uspešna in napreduje s hitrimi koraki v svetlo prihodnost.
Ne glej, kaj vlada dela, počuti se tako kot vlada pričakuje od tebe: bodi sproščena in srečna, da tako "napredujemo".

Brez zamere in lep pozdrav!
Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: petek, 15.06.2007, 8:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem že večkrat povabila kolegice s ŠtuS-a, naj se kaj oglasijo v našem forumu, pa nekako ni odziva. Jaz si skoraj ne upam delati preveč reklame, bi morda hotela katera od vas kaj namigniti? Kaja je že, pa še ena, pa bi morda ša katera? Embarassed
Hvala!!!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics