Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Pripravnikov dnevnik
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kz
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 10. apr 06, pon, 15:18
Sporočila: 8

SporočiloObjavljeno: petek, 24.11.2006, 17:08    Naslov sporočila: Pripravnikov dnevnik Odgovori s citatom

V pravilniku o pripravništvu je navedeno, da mora dokumentacija vključevati tudi pripravnikov dnevnik, ni pa nič navedeno, kaj naj bi pripravnikov dnevnik obsegal.

Zanima me, ali zadostujejo priprave na učne ure, pri katerih je opravljal nastope, ali mora pripravnik za vsako učno uro, pri kateri je hospitiral napisati kakšno poročilo. Kakšne so vaše izkušnje v zvezi s tem?

Lp, Tincy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mojca2906
Novopridruženi


Pridružen/-a: 23. nov 06, čet, 21:14
Sporočila: 2

SporočiloObjavljeno: petek, 24.11.2006, 20:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno tudi sama opravljam pripravnistvo in sem veliko nasvetov dobila od sodelavke, ki je pripravnistvo opravljala pred dvema letoma. Pripravniski dnevnik vsebuje vsa dnevna opravila. Naredis si tedensko razpredelnico, nato pa za vsak dan pises kaj si pocel: hispitacije (ucna tema in razred), nadomescanje (predmet in razred), priprava in izvedba ucnih ur (razred in ucna tema ter priprava), sodelovanje na seminarjih in nadaljnih izobrazevanjih, druga dela, ...

Upam, da ti bodo podatki v pomoc

Mojca
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kz
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 10. apr 06, pon, 15:18
Sporočila: 8

SporočiloObjavljeno: nedelja, 26.11.2006, 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali je potrebno potem ta dnevnik predložiti tudi ko opravljaš strokovni izpit ali ga po končani praksi oddaš na šoli, kjer si opravljal pripravništvo in ga hranijo kot dokumentacijo?

Res hvala za vse informcije
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mateja1
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jul 06, sob, 15:46
Sporočila: 14

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 27.11.2006, 17:53    Naslov sporočila: Dnevnik pripravništva Odgovori s citatom

Ja, zadeva je preverjeno sledeča.

Lansko šol. leto sem opravljala pripravništvo (pravo pripravništvo). Za vsak dan si moraš voditi, kaj si počel (jaz sem to zapisala s pomočjo tabele). Recimo nadomeščal, hospitiral, imel uradni nastop. V primeru hospitacij pri mentorju si jaz v dnevnik nisem zapisala naslova ure, samo hopitirala pri urah mentorice. Nisem pa pisala poročil o hospitacijah. Kadar sem nadomeščala, pa sem zapisala, koga sem nadomeščala in kaj sem počela. Seveda, če sem pri nadomeščanju namesto recimo matematike učila svoj predmet, sem si napisala pripravo; v primeru, da mi je manjkajoči učitlelj dal delo, potem priprave nisem pisala. V dnevnik si zabeležiš tudi vsa spremstva dijakov - recimo na ekskurzijah. Skratka, vse, kar si počel.

Aja, dnevnik oddaš po končanem pripravništvu vodstvu šole (za arhiv). Priloga dnevnika so tudi priprave vseh 30-ih nastopov, ki jih moraš opraviti. V Ljubljano pošlješ samo tiste priprave, pri katerih je hospitiral ravnatelj.

Vselo pripravništvo ti želim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics