Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
JUTRANJE VARSTVO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tjani
Novopridruženi


Pridružen/-a: 25. avg 07, sob, 10:11
Sporočila: 2
Kraj: CELJE

SporočiloObjavljeno: sobota, 25.08.2007, 21:18    Naslov sporočila: JUTRANJE VARSTVO Odgovori s citatom

Živjo!

Prosim, če mi lahko kdo pomaga. Sem začetnica. Letos bom delala kot 2. učiteljica v 1. razredu in v mojo obveznost sodi tudi jutranje varstvo. So za jutranje varstvo potrebne dnevne priprave? Letna priprava? Katere dejavnosti ste ponudile otrokom zgodaj zjutraj, ko so še mnogi zaspani? Želim jim ponuditi takšne dejavnosti, da bi čim prijetneje in mirno začeli naporen dan.

Hvala za pomoč.
Zelo srečen
_________________
NASMEJ SE IN SVET BO LEPŠI!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 26.08.2007, 9:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko povem iz svojih izkušenj, takrat ni bilo potrebno pisati priprav, ne vem kako je zdaj.
Zelo različne zaposlitve smo imeli. Nekateri so bili res tako zaspani, da so poležavali po klopi, drugi so risali ali kajprebirali. Nekateri so imeli s seboj igračke. Če boš imela varstvo v učilnici, kjer imajo kaj igrač, je lahko sposoja problematična.
Tistim bolj budnim sem predlagala različne igrice, od ristanca in gumitvista, do katerekoli izmed mnogih skupinskih igric in zaposlitev. Moje mnenje je, da je jutranje varstvo resnično le varstvo, kjer bi otrokom ponudili kvalitetno preživljanje časa.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pauline
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jan 07, sre, 18:17
Sporočila: 74
Kraj: Ljubljana - okolica

SporočiloObjavljeno: nedelja, 26.08.2007, 10:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlog
V začetku boš otroke le spoznavala in po kakšnem tednu, dveh se lahko odločiš za npr. branje pravljic (odvisno od starosti otrok), vsak dan kakšna nova, a bolj kratke. Nato pa lahko otroci v svoje zvezke (mislim, da jih imajo za popoldnansko varstvo, če se to sme, če ne pa na liste) narišejo nek motiv iz zgodbice. Vse pa naj bo nekako lahkotno, brez pritiska, obveznosti.
Možno je tudi poslušanje CDjev, ki pa dobrega bralca (učiteljice) ne morejo nikoli zadovoljivo nadomestiti (po mojem mnenju).

Kar se izbire igric tiče pa previdno, moja izkušnja s "Človek ne jezi se" je ravno obratna od naslova, pa naj gre za 10 ali 6 letnike. Slaba volja, jeza in še kaj....


Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: četrtek, 30.08.2007, 6:25    Naslov sporočila: Jutranje varstvo - število ur za delovno obveznost Odgovori s citatom

Admin in Pauline sta ti že lepo odgovorili, kako zaposliti otroke zjutraj, ko se dan komajda prebuja.
Jaz pa sprašujem čisto nekaj drugega, a je v povezavi z jutranjim varstvom. Vprašanje je bolj pravne narave.
Ali vsakodnevno jutranje varstvo od 5.30-7.55 in nadaljevanje dela kot druga strokovna delavka v 1. razredu zadostuje za polno delovno obveznost?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 30.08.2007, 7:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na taka "pravna" vprašanja boš pa med nami najbrž težko dobila odgovor. Morda pišeš na SVIZEV forum ali pa na Zavodov. Mogoče se bo tam našel kdo ...
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tara
Novopridruženi


Pridružen/-a: 27. avg 07, pon, 19:50
Sporočila: 2

SporočiloObjavljeno: četrtek, 30.08.2007, 12:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi smo v jutranjem varstvu počeli veliko stvari; brala sem jim pravljice, barvali so pobarvanke, družabne igre (spomin, enka), sestavljanje lego kock, izdelava izdelkov (voščilnice, okraski, živali), izdelava dekoracije za šolski hodnik, rajalne igre in plesi, socialne igre. Otroci zjutraj sploh niso bili zaspani, najbolj zaspana sem bila jaz Shocked dokler se nisem navadila na nov ritem.

Otroci imajo zelo radi, če se ti tudi vključiš v igro in če se z njimi veliko pogovarjaš.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tjani
Novopridruženi


Pridružen/-a: 25. avg 07, sob, 10:11
Sporočila: 2
Kraj: CELJE

SporočiloObjavljeno: četrtek, 30.08.2007, 20:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo!

Hvala vsem za ideje. Mislim, da mi bodo prišle zelo prav, pa tudi drugim. Laughing
_________________
NASMEJ SE IN SVET BO LEPŠI!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: sobota, 01.09.2007, 14:41    Naslov sporočila: Re: Jutranje varstvo - število ur za delovno obveznost Odgovori s citatom

Alenka@ je napisal/a:

Ali vsakodnevno jutranje varstvo od 5.30-7.55 in nadaljevanje dela kot druga strokovna delavka v 1. razredu zadostuje za polno delovno obveznost?


Alenka, po moji logiki gre približno takole: na dan imaš 145 min varstva, kar je 2,4 ure (za 1 uro JV se šteje polnih 60 minut). Na teden je to 12 ur (približno, malo zaokrožujem), kar predstavlja 48 % tvoje delovne obveznosti (tedenska učna obveznost za varstvo je 25 ur). Torej moraš z urami pouka kot 2. učiteljica (to so običajne 45-minutne ure) zapolniti še tistih 52%, kar je 11,44 ur na teden (tukaj moraš računati 52% od 22 ur - to je tedenska učna obveznost učitelja). Če si torej v razredu kot 2. učiteljica vsak dan le 2 uri, potem imaš 1,4 ure na teden premalo. V tem primeru se lahko dogovoriš npr. še za kakšno uro v OPB... Pri nas to rešujemo tako.

Upam, da sem bila razumljiva. Naj me kdo popravi, če sem računala narobe. Shocked
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: sobota, 01.09.2007, 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, Kitekat, zelo so se potrudila! Admin, ti si pa tudi imela prav, lahko bi se obrnila z vprašanjem tja, a sem se odločila postaviti vprašanje tukaj, da bi se morda malce kresala mnenja.
Kitekat, popravila te bom le toliko, da Ministrstvo priznava le 2 uri za jutranje varstvo (že to je problematično) in da je za tovrstno delo polna obveznost 35 60-minutnih ur (25 je za OPB, kjer so ure 50-minutne).
Hja, res manjka še precej do polne obveznosti. No, jaz (še) nisem nesrečnica, ki bi morala takole kombinirati delovno obveznost, učnih ur imam v svojem oddelku dovolj in še preveč. Ni pa mi vseeno, kako je urejeno za druge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 02.09.2007, 1:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf, pa mora biti res celih 35 ur jutranjega varstva. Piše v Pravilniku o normativih in standardih. Torej zapišejo to številko zgolj zato, da si izračunaš, koliko procentov ti še manjka :(, ker v nobenem primeru ne moreš toliko ur dobiti z JV.

A si potem iz LJ in si v razredu vse štiri ure pouka? Še vedno občina to plačuje? To se mi sicer z vidika zagotavljanja enakih pogojev pri šolanju na tej stopnji ne zdi čisto prav. Tudi jaz bi imela vzgojiteljico v razredu ves čas Wink
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: nedelja, 02.09.2007, 8:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kitekat je napisal/a:
A si potem iz LJ in si v razredu vse štiri ure pouka? Še vedno občina to plačuje? To se mi sicer z vidika zagotavljanja enakih pogojev pri šolanju na tej stopnji ne zdi čisto prav. Tudi jaz bi imela vzgojiteljico v razredu ves čas Wink

Ne, nisem iz LJ, tudi meni se zdi krivično, da nimamo vsi enakih možnosti Mad.
Sama sem preizkusila, kako je, če si deliš drugo strokovno delavko - pa ne med paralelkama, pač pa celo med dvema šolama Confused - in se zelo zavzemam, da bi bila druga strokovna delavka v 1. razredu stalno prisotna, v kombiniranih oddelkih pa celo tudi v 2. razredu, pa tu ne bom navajala razlogov za to, bi bilo preveč (že tako sem se s temle oddaljila od teme jutranje varstvo).
Sicer pa poučujem v kombiniranem oddelku učence 3. in 4. razreda, priznane imam dodatne štiri ure za t. i. zamik ur, zato pravim, da imam ur več kot dovolj, dela pa prav tako. In tudi pri nas imamo jutranje varstvo, a le eno uro dnevno, prvošolčkov za varstvo ni za normativ, zato ... In tako se čara in kombinira in ... Naj bo dovolj.
Nasmeh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics