Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Starši in učitelji

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
1+1=3 v slovenski OS Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: petek, 26.05.2006, 9:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vas snemajo na vsakem koraku. Rekli ste, da delate na srečo s profesionalci, z visoko etiko. Torej vašega početja v službi ne predvajajo po internetu, kot je predlagala gpspa zgoraj. Mislite, da so vsi starši profesionalci, z visoko etiko, glede tajnosti podatkov. MISLITE SI. Najbrž je že v razredu vašega otroka kar nekaj staršev, ki bi z veseljem poročali po celem okolišu, kaj je "fanjega" naredil ravno vaš otrok Pa dajmo kamere v razred in posnetke na internet.

Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tanja0324
Gost





SporočiloObjavljeno: sobota, 27.05.2006, 19:12    Naslov sporočila: PRIZMA Odgovori s citatom

Transparentonst v vseh sektorjih. In zakaj nebi zaceli z OS v Sloveniji? Cim vecja je transparentost vecja je demoracija, productivnost, morala, etc...

Vidim da veliko ljudi oz uciteljev skrbi administracija (sodec po anketi na 1.str.) po domace povedano - polaganje polen pod nogami in navadna kmecka 'zlehtarija' amoralnih starsev. Seveda pedagoski izpit je 'indikacija' da so vsi ucitelji popolni in nedelajo napak.

Nekatere ucitelje skrbi davkoplacevalski denar za video/audi kamere ... ce npr nimate denarja za te kamere pa naj starsi dobijo pravico da pridejo v razred kadar koli se jim zljubi (seveda v casu pouka) in sami vidijo na kaksen nacin se poucuje.
Kot delamo tukaj v moji okolici. V nasi OS starsi (ne glede na njihovo izobrazbo) imajo directen dostop do ucilnice in se lahko sami z svojimi ocmi prepricajo o objectivnosti ucenja, ocenjevanja in raznoraznih razmerjih med samimi ucenci.
Ce starsi hocejo komplimentirati ali kritizirati nacin poucevanja gredo do ravnatelja te sole. Ce ima ravnatelj gluha ucesa na njihove komplimente ali kritike gredo do osebe ki ima visji polozaj od ravnatelja.
Ucitelj ki doseze pohvale od starsev (ponavadi so tisti ki niso omejeni in ne poucujejo samo kaj je doloceno po urniku temvec tudi kako naj se ucenci obnasajo, DEMONSTRIRAJO demokracijo na vsakem koraku in vejo da si vsak otrok zasluzi najboljso vzgojo) dobijo ne samo sluzbo za NEDOLOCEN CAS temvec vecjo placo. Tisti ki pa so kritizirani v 2 simestrij pa letijo iz sluzbe. To je samo JAVNA SOLA, Privatne sole so stroge.

Koliko uciteljev si drzne predstaviti vsaj v teoriji project za video/audijo kamere ali alternativo da se starsem omogoci directen dostop do ucilnice.

Ce nekateri od vas si ne upa razmisljati o ideologiji democracije razmislite na ta nacin; otroci imajo starse (davkoplacevalci). Ce nebi bilo otrok vi nebi imeli sluzbe. Kar pomeni da VI DELATE ZA OTROKE in ne otroci za VAS.


Vidim da je bilo veliko lazje odstraniti Slovenijo od Balkana (Jugoslavijo,komunizem) , kot pa Balkan od ....
[/img]
Nazaj na vrh
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: nedelja, 28.05.2006, 7:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spoštovani! Res je. Obstajajo pa še druge šole po Sloveniji, ki so pridružene temu projektu, ki je izveden pod okriljem Zavoda za šolstvo), kjerlahko starši kadarkoli pridejo v razred svojega otroka. V drugem razredu so se v dogovoru z učiteljico domenili in skupaj z njo načrtovali delo v razredu, v tretjem prihajajo kadarkoli. Kolikor sem razumela, starši nato pomagajo (pomoč pri pregledu nalog, spremstvo na učnem sprehodu, tudi razlaga...) pri izvedbi ure (ne samo hospitirajo). Pogoj je bil le to, da so starši na začetku leta podpisali izjavo o tajnosti podatkov (v javnem sektorju namreč velja tajnost podatkov - zdravnik ne sme o vašem zdravstvenem stanju debatirati po mestu, šolniki pa o učencih, če je v razredu kdo drug pa tudi on ne). Je na način ameriških, angleških šol, ko starši pomagajo pri pouku. Tam sicer, kolikor vem, pomagajo tudi na druge načine (urejajo okolico, izvajajo dobrodelne akcije...). Upam, da se bo to "primlo tudi pri nas". Mislim, ta pomoč staršev pri pouku, ostalih dejavnostih šole in ne samo golo kritiziranje stari, ki jih ne poznaš, kar je čista slovenska navada.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tanja0324
Gost





SporočiloObjavljeno: nedelja, 28.05.2006, 15:27    Naslov sporočila: wow Odgovori s citatom

ZIVIO vsem!

me veseli da so se nekatere OS v Sloveniji odprle in so bolj transparentne kot pred leti. Upam da so tudi na Gorenjskem - na podezelju.

Ce bi Vi na lastni kozi doziveli kar sem jaz in moji sosolci doziveli (opisala sem za na 1.str 1=1+3 v Slovenskih OS.) bi imeli nekaj socutja. Ampak nazalost ce se ne zgodi nam ali nasimi otroki - imamo navado to opisovati kot kritika, 'jamranje' etc...


Cimbolj bomo transparentni boljse bo za celotno druzbo.


Me zanima ...ti starsi delajo kot dobrovoljci ? Ali so ti starsi tudi ucitelji sami? Koliksno st oz % starsev je z visko izobrazbo in koliken % jih je z OS izobrazbo?

ZELIM VELIKO SRECE VSEM UCITELJEM KI SI PREZADEVAJO za TRANSPARENTNOST V OS V SLOVENIJI !!!!

Zelo srečen
Nazaj na vrh
Tanja0324
Gost





SporočiloObjavljeno: četrtek, 10.08.2006, 2:27    Naslov sporočila: pregovor pravi Odgovori s citatom

molk je zlato...ampak spostovani ucitelji

TO NE VELJA ZA VSAKO TEMO ali PA SE MOTIM?

Odvisno kaj ja za Vas zlato? Lastna r.t ali prihodnost slovenskega naroda.


res zalostno
Nazaj na vrh
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: četrtek, 10.08.2006, 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne delajte Prašičje farme iz našega življenja.
Pomislite:
Kaj radi delate?
Vse, kar obvladate, kar vas zanima, včasih bi kaj počeli ves ljubi dan. Napr.:
- greš pomagat k prijatelju pa ne šteješ porabljenega časa
- ves dan lahko ogleduješ svoje znamke in jih urejaš
- popravšljaš stare predmete - restavriraš do onemoglosti
......
Česa se izogibaš?
- plačila računov, ko ne veš, če ti bo še kaj ostalo
- kuhanja, če si slab-a kuhar-ica
.....
Tudi bi še dodala:
Eno šolsko keto sem se nenehno prepirala z eno mamico.Kar naprej je imela pritožbe.
Čez nekaj let sem v razred dobila še eno njeno hčerko.
Kar takoj sem jo prosila, da naj hčerko preseli v sosednjo paralelko, ker ne želim imet spet sporov.
Mamica se mi je opravičila za nazaj in mi je razložila, da je tisto leto bilo za njo zelo neprijetno, imela je kup problemov.

Eh, potrpljenje in toleranca nam pomaga marsikdaj, ko si ne znamo razložit dogajanja. To danes vem.
lP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Starši in učitelji Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics