Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
ldn in dnevna priprava
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mihaelahozjan
Novopridruženi


Pridružen/-a: 10. nov 08, pon, 19:25
Sporočila: 1
Kraj: mislinja

SporočiloObjavljeno: petek, 16.04.2010, 17:00    Naslov sporočila: ldn in dnevna priprava Odgovori s citatom

Zanima me, če kdo ve, katera dokumentacija je za učitelja predpisana in s katerim pravilnikom. Moj ravnatelj namreč zahteva, da mu pokažem letno delovno pripravo z opombami. Seveda pripravo imam, ne vem pa, če me lahko kdo prisili, da si pišem opombe v njo??? Menim, da je to stvar vsakega posameznika, kakšen način dela mu bolj leži.
Zahteva tudi, da mu prinesem analizo preverjanja in analizo pisnega preizkusa. Nisem učitelj začetnik, zame je analiza pisnega preizkusa, da skupaj z učenci pregledamo test- učencem pokažem pravilne rešitve, razložim, kako sem točkovala. Ali kdo vse to počne pisno- poročilo in če, ali je to predpisano???
Hvala za odgovor :D
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klavd1ja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 7. maj 06, ned, 16:02
Sporočila: 136
Kraj: Ajdovščina

SporočiloObjavljeno: sreda, 13.10.2010, 12:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.uradni-list.si/files/RS_-2008-059-02566-OB~P001-0000.PDF

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200859&stevilka=2566
_________________
Klavdija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Sandy
Novopridruženi


Pridružen/-a: 31. dec 08, sre, 15:52
Sporočila: 3
Kraj: MB

SporočiloObjavljeno: sreda, 20.10.2010, 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko je že govora o letnih pripravah.... pred kratkim je našo šolo obiskala redna inšpekcija. Glavni kamen spotike so postale letne priprave, ki so bile pri večini učiteljev nepopolne. Zdaj smo vse priprave popravljali, saj lahko inšpekcija pride v kontrolo.
Glede teh letnih priprav je prava zmeda, saj nikjer ni zapisano, kaj mora le-ta vsebovati, vsi samo nekaj ugibamo. da sploh ne omenjam, da je svetovalka Zavoda za šolstvo ravno letos pripovedovala, kako lahko ima učitelj letno pripravo samo na 2 listih. No, da je Zavod za šolstvo samo svetovalni organ, na katerega se (očitno) ni za zanašat, kot nas je nič kaj prijazno podučila inšpektorica, zdaj vem, da pa tako napačno svetujejo učiteljem pa je kar neverjetno.
Da se povrnem k letnim: vanje je treba prepisat skoraj 1/4 učnega načrta, za katerega se pa potem sploh sprašujem, zakaj ga imamo, pa po sklopih napisat oblike in metode dela, pa funkcionalne in izobraževalne cilje (ki jih tako pišemo na dnevne priprave), pa napisat naslove vseh npr. govornih nastopov (a naj voham, kakšne so želje mojih letošnjih učencev ali pa kar sama izrazim njihove želje?),...Sedaj obsega moja letna priprava cca. 50 strani.
Vse lepo in prav... pa učitelje naj bi razbremenili papirnatih opravil?? Od tega se vse bolj oddaljujemo, da ne omenjam, da seveda inšpektoric sploh ne zanima, kaj delamo v razredu... važno je, da papir štima! Realnost našega šolskega sistema. ŽAL!
_________________
Sandy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 21.10.2010, 6:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Crying or Very sad No, sploh se ni nič spremenilo od 100 let nazaj, ko sem še jaz učila. Inšpektorji so kot z drugega planeta. Razen ene, ki jo imam še zdaj v čislih, tista je prisostvovala mojemu pouku in me v glavnem pohvalila, me "opozorila" na tisto, kar naj bi bilo narobe, skratka, obisk je bil KORISTEN!
Pa tile inšpektorji kaj povedo, zakaj to zahtevajo - mislim, prepis iz enega zvezka v drugega? (Ampak zdaj so vsaj računalniki, včasih smo pa vse morali prepisati na roke!)
Že ko sem opravljala strokovni izpit (ne vem, kako se temu zdaj reče), je bilo treba imeti pripravo, da te kap. Kaj bom rekla jaz, kaj mi bo odgovoril učenec, kdaj bom dvignila levo roko in zakaj desno. In potem, ojoj, moj učenec je rekel nekaj drugega. Še dobro, da sem že imela nekaj prakse ... sem se izmazala. Je še vedno tako? Torej, čemu to služi? Ima kdo kakšno idejo (razen da je predpisano?)
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics