 |
Kazalo |
 |
 |
Sodelujemo |
 |
Arnes |
Učiteljska.net gostuje pri Arnesu. |
SIO |
Slovensko izobraževalno omrežje |
|
 |
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
gobica Vešč uporabnik
Pridružen/-a: 16. avg 06, sre, 10:41 Sporočila: 14
|
Objavljeno: torek, 07.04.2009, 7:44 Naslov sporočila: pogodba 24. 6. ali 31.8. ? |
|
|
Ali mogoče kdo ve, kako je s pogodbami v šolstvu do 31.8. oz 24.6.. Ali je to samo volja ravnatelja, da ti da pogodbo do konca avgusta ali ga vežejo kaki zakoni? Hvala vam za odgovore |
|
Nazaj na vrh |
|
PetraSraka Vešč uporabnik
Pridružen/-a: 15. jan 07, pon, 23:55 Sporočila: 53 Kraj: Spodnji Duplek
|
Objavljeno: torek, 07.04.2009, 9:22 Naslov sporočila: |
|
|
Nekaj je odvisno od ravnatelja, nekaj pa od ministrstva, ki poda soglasje za zaposlitev zaradi nadomeščanja. Nekaj o tem je zapisano v kolektivni pogodbi (na spletni strani Uradnega lista).
Ponavadi je tako, da če se zaposlitev začne s 1. septembrom, in je delovno mesto prosto celo šolsko leto, traja tudi zaposlitev do 31.8.
Če pa se zaposlitev začne po 1.septembru, pa soglasje traja do konca šolskega leta. Nekateri pa dajo točno tako dolgo zaposlitev, ne glede na začetek ali konec (primer: od januarja 2009 do decembra 2009 brez pavze med poletjem)
Tako so meni obrazložili...
Svetujem, da se o tem povpraša na šoli, kjer je zaposlitev, ker je vsepovsod drugače. |
|
Nazaj na vrh |
|
|
|
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
|
|