Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Zaposlitev pred diplomo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
PiccolaStellaSenzaCielo
Novopridruženi


Pridružen/-a: 4. mar 09, sre, 21:24
Sporočila: 2
Kraj: Vipava

SporočiloObjavljeno: nedelja, 08.03.2009, 23:18    Naslov sporočila: Zaposlitev pred diplomo Odgovori s citatom

Pozdravljeni, sem novopečena učiteljica likovnega pouka. Poučujem "že" 1 mesec vendar nisem še diplomirala, pa tudi ne podpisala pogodbe na šoli. Čakam namreč, da se učiteljica, ki jo bom nadomeščala odpravi dokončno na porodniško (sedaj je še na bolniški).

Svoje diplomsko delo sem dala lektorirat tako, da upam na čimprejšen zagovor.
Vseeno me zanima na kakšen način me lahko v tej šoli zaposlijo, čeprav nimam diplome?
Kakšna pa je ponavadi plača "nediplomirane" učiteljice?
Hvala vnaprej za pomoč.
S.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saša Čadež
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 22. feb 05, tor, 18:46
Sporočila: 120
Kraj: Škofja Loka

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 09.03.2009, 15:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen pozdravljena, novopečena! Naj odgovorim na tvoje vprašanje, vsaj toliko kolikor vem...

Kljub temu, da nimaš diplome, lahko učiš pod pogojem, da se na razpis ni prijavil nihče z diplomo. V nasprotnem primeru se lahko tisti z diplomo pritoži in bo tožbo tudi dobil. V primeru, da imata dva (ali več) prijavljenih diplomo potem ima prednost tisti, ki ima strokovni izpit itn. Dejstvo pa je, da ima zdaj ravnatelj precej močna pooblastila in se lahko včasih odloči tudi po svoje.
Glede na to, da te je zaposlil, se verjetno ne boš pritožila Laughing .

Za plačo pa velja, da se upošteva zaključena srednja šola. Za koeficient za izračun plače bodo torej upoštevali zadnjo zaključeno šolo (torej srednjo šolo). Niti sanja se mi ne, kolikšen znesek je to. Bojim se, da ne bo kaj prihraniti. Po diplomi pa se ti koeficient za izračun plače sicer zviša (na 3,2), vendar nastopi pripravništvo.
Tu se je zdaj menda nekaj spremenilo. Ko sem začenjala jaz, je to pomenilo, da sem imela s srednješolsko izobrazbo boljšo plačo, kot po diplomi, saj je bilo v času pripravništva izplačilo pomenilo 70% plače...

Lep pozdrav
_________________
Saša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PiccolaStellaSenzaCielo
Novopridruženi


Pridružen/-a: 4. mar 09, sre, 21:24
Sporočila: 2
Kraj: Vipava

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 09.03.2009, 20:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala!!
Sedaj bom vsaj približno vedela kaj pričakovati.
Glede ravnateljevih pooblastil pa imaš prav, saj se je v mojem primeru odločil mena zaposliti brez razpisa, ker mu je v ponos, da sem hodila prav v to šolo na kateri bom poučevala.
Lep pozdrav.
S.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PetraSraka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jan 07, pon, 23:55
Sporočila: 53
Kraj: Spodnji Duplek

SporočiloObjavljeno: torek, 10.03.2009, 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Učitelj začetnik dobi plačo pri 30 plačilnem razredu. Ker še nimaš diplome, se ti plača zniža na 28 plačilni razred, kar je nekje čer 1300 EUR bruto (900 EUR neto).

Pogodbo pa zahtevaj, ker brez pogodbe ne smeš delati, oziroma se to šteje kot delo na črno. Argument, da ne vedo, kdaj bo oseba, ki jo nadomeščaš, odšla, je iz rokava izvlečen. Pogodba se lahko sestavi do določenega datuma oziroma ko se ta oseba vrne. V tem je krito vse. Če se vrne čez en mesec ali po končani porodniški, pa moraš vzeti v zakup. In šele takrat, ko se vrne, si brez službe.

Zato lahko imaš pogodbo do 2010, če se vrne maja 2009, si ti maja 2009 brez službe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jana Potočnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 27. nov 06, pon, 13:37
Sporočila: 69
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: torek, 10.03.2009, 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da bo nižja plača tudi zaradi tega, ker še ne boš imela opravljenega strokovnega izpita.
_________________
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics