Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Dnevne priprave v OPB?
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Gaja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 19. jun 06, pon, 20:31
Sporočila: 14

SporočiloObjavljeno: sreda, 08.07.2009, 8:04    Naslov sporočila: Dnevne priprave v OPB? Odgovori s citatom

Ali so v oddelku podaljšanega bivanja potrebne dnevne priprave, ali zadostujejo tedenske?

Po ZAKONU?


Hvala!


G.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PetraSraka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jan 07, pon, 23:55
Sporočila: 53
Kraj: Spodnji Duplek

SporočiloObjavljeno: sreda, 08.07.2009, 13:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po zakonu je obvezna priprava na vsako vzgojno-izbraževalno delo, sem spada tudi OPB, interesne dejavnosti, DOD in DOP pouk, dnevi dejavnosti.

Če boste pisali dnevne priprave, bodite čisto kratki, cilji in potek dela (na enem listu)

Je pa res, da je področje OPB še nedorečeno. Svetujem, da poiščete na spletu smernice za delo v OPB ter pregledate zakon o OŠ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 19. jun 06, pon, 20:31
Sporočila: 14

SporočiloObjavljeno: sreda, 08.07.2009, 14:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda.

Imam letno pripravo z zelo razdeljenimi tedni, tako da je v bistvu tedenska. Dnevno se mi zdi nesmiselno pisati, ker je v PB vse tako fleksibilno, raznoliko, različnim situacijam prilagojeno in je od dneva do dneva drugače.
Meni se to zdi stran metanje dela, časa in papirja. Wink

Zato bi rada vedela natančen odgovor, da se bom znala zagovarjati (če pride do tega). Nasmeh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rdeča Katrca
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 18. dec 06, pon, 21:46
Sporočila: 5
Kraj: Žlovenija

SporočiloObjavljeno: torek, 04.08.2009, 7:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

po Konceptu za PB (ki ga je izdalo MŠS leta 2005) sta potrebni letna in tedenska priprava.


iz prakse: jaz si napišem tedensko pripravo, potem pa v notes načečkam dnevno pripravo ... pozabljivi pišejo Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
saso
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 21. jul 06, pet, 20:55
Sporočila: 44

SporočiloObjavljeno: torek, 04.08.2009, 15:04    Naslov sporočila: priprava Odgovori s citatom

Tudi jaz sem delal letno, poleg pa še malo bolj podrobno tedensko in je bilo tako vredu. Tako je delala cela ekipa.
_________________
Kaj ti je deklica, da si tak žalostna?
Kaj mi je, nič mi ni, srce me boli...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: četrtek, 06.08.2009, 18:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sama sem pisala tedenske priprave, vendar iz drugega razloga. Delo sem izvajala bolj kot tedenski projekt (način, ki je blizu vzgojiteljicam v vrtcu). Določila sem si temo, izdeleke za izdelavo in do konca tedna sem poskrbela, da so vsi izdelali vse zastavljeno (na začetku glede na interes posamezniokov, proti koncu tedna pa sem podrezala še tiste, ki so do tedaj bolj izbirali igralne kotičke). Razlog je tudi ta, da sem sem lahko delala z manjšo skupino izdelek, ostali so se razporedili po kotičkih. Glede na to priprava ne more biti dnevna.
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sanja*
Novopridruženi


Pridružen/-a: 7. jan 10, čet, 22:13
Sporočila: 1
Kraj: MARIBOR

SporočiloObjavljeno: četrtek, 14.01.2010, 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po zakonu dnevne priprave niso določene. Na zadnji študijski pa so nam rekli da so dovolj tedenske - za učitelja, ki je stalno v oddelku PB, le da morajo biti dovolj podrobne. Koliko podrobne ne vem, naj pa bi obsegale več kot eno stran ...
Vsak dan se naučimo nekaj novega ... Confused

Lp
Sanja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PeaceBabe
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 24. avg 06, čet, 8:34
Sporočila: 35
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 01.02.2010, 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sanja, nam je pa ravno na študijski nekje v oktobru govorila, da mora biti dnevna priprava... Zato v našem kolektivu naredimo dnevne priprave, za vsako uro, vendar vse na enem listu. Pišemo pa res čimmanj, določene stvari se iz dneva v dan seveda ponavljajo (pod UPČ večinoma pišem dve stvari, da se lahko otroci odločijo, kaj bodo počeli).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics