Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Mnenje, prosim
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 05.11.2008, 7:14    Naslov sporočila: Mnenje, prosim Odgovori s citatom

Problem je predstavila kolegica Mateja, objavljam v njenem imenu.

Dečka so všolali na našo šolo v drugi razred. Prvi dan otroka ne pride iskat nihče - popolnoma neznano okolje in učitelji, otroci...Tudi drugi dan moramo klicati starše.
Tretji dan začne otrok tulit in noče v razred. Na začetku dovolim mami, da sedi poleg njega, čeprav je to zelo moteče za cel razred. Po nekaj dneh zahtevam, da lahko sedi samo še pri vratih - v razredu in ne več v klopi poleg otroka (fajn se imamo, še mamo kaj naučim...ha ). Nato smo poskušali, da bi bila zunaj pred vrati, bilo je zelo težko, fant ves čas hodi ven preverjat, če je mama še tam. Zgodilo se je, da je mama kar odšla domov, ne da bi povedala. Fantu se je odpulilo - dobesedno je rjovel, ne pretiravam. Jok bi bil prenežen in nerealen opis.

Vodstvo šole ves čas sodeluje z mano in me podpira.

Po dolgih kolobocijah se nekako menjavata pred vrati mama ali oče, ki pa je zelo nastrojen proti meni (češ da se me dete boji). V razredu kar dobro funkcionira, mi prinaša nalogo, dviguje roko.... Poskušali smo poslati starše domov, otroku se "strga"- meče stole in prevrne mizo( na mojo zahtevo pospravi mizo in stole, ker ve, da drugače ne bo šel domov). Otrok kaže tudi znake avto agresije- butanje z glavo v zid...- pred razredom in pri svetovalki.

Poslali smo jih na Gotsko, na začetku po obisku psihologa bolje deluje v šoli, vendar pedopsihiater in psihologinja svetujeta, naj bodo starši se cel teden ves čas v razredu - sredi oktobra! Še prej izsiljuje - otrok- da bi šel kar v 1. r.! Otrok hoče v 1. a in ne 1. b! (Starši otroku v vsem ugodijo, mati pusti službo.) Vodstvo temu ne podleže.

Oče se zelo arogantno obnaša in sam ne ve, kaj bi. Ko dete še izsiljuje, reče, da ga jaz ne bom več učila. Že naslednji dan je otrok spet v šoli in se veselo preganja po jedilnici ob 7. 30. Ko je treba v razred, tuli.

Ker ne dovolim več prisotnosti staršev ali tete (ki ji zvoni mobi, ploska med poukom, daje pripombe...) pri pouku, otroka 2x pošljemo domov. Naslednji dan dam mami vse knjige in rečem, naj gredo na drugo šolo.

Ha, daleč od tega. Imajo še hčerko pri nas, na drugi šoli ni busa in podobno. Jaz vztrajam in rečem, naj prešolajo še hčerko.

Po 2 dneh pridejo spet prosit, če je lahko mati pri pouku (v znak premirja pogosti sošolce z bonboni, mene z bonboniero...). Oče se po svojih izpadih ne prikaže več... Jaz dovolim le prvo uro, mama gre potem ven in dete se nekako "unese".

Le kdo bi vse to prenašal tako kot mi?

Z lepimi stvarmi se hvalim, kajne?

Torej odločila sem se, da to ni več moj problem, ampak njihov. Morala bi to narediti že prej, kajne?
(Še ne poznam nobene učiteljice, ki bi toliko truda in energije vložila v to, da pobca spravi v razred; sem se mar šolala za to, sem plačana za to??)

Takole je na hitro natreseno, če bo komu kaj prav prišlo.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: sreda, 05.11.2008, 19:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbrž se je kolegica pogovorila s starši. Zanima me, kaj mislijo starši, zakaj se otrok tako obnaša.
Kako je bilo v 1. razredu? Je to edinec? So starši zaposleni? (Kako potem lahko čakajo otroka?)
Ob branju razmišljam, da imajo doma najbrž velike probleme. Mladim staršem ni lahko, posebno, če nimajo babic kje v bližini. Vse se jim je nagrmadilo potem pa še otrok, ki noče od doma ali od staršev ali v novo šolo. Kaj hoče doseči s tem uporom? Česa se tako boji?
Seveda to ni delo za učiteljico, je pa dobro, če malo razmisli, kaj bi bil vzrok.
Kaj storiti?
Jaz bi čim bolj tolerantno ravnala. Vsakdo potrebuje določen čas za prilagoditev na novo okolje. Temu otroku se je veliko spremenilo: nima več svojega prostora v starem domu, nima prijateljev iz okolice, vsi v novi šoli so novi ... Mogoče potrebuje več časa za prilagoditev. Gotovo mu ni lahko. Ni vsako "drenje" razvajenost. Jaz to bolj vidim kot otrokovo paniko.
Saj ne bo konec sveta, če bo v 2. razredu porabil več časa za prilagajanje ali pa bo kakšen dan manjkal.
To je moje razmišljanje na osnovi teh vrstic.
LP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hberglez
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 11. nov 08, tor, 20:03
Sporočila: 14
Kraj: MARIBOR

SporočiloObjavljeno: torek, 02.12.2008, 21:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DRAGA MATEJINA KOLEGICA!
Prioritetna naloga učiteljev je otroke pripravit za življenje.
Ob tvojih izkušnjah (verjetno imamo učitelji vedno več podobnih izkušenj) in iskanju rešitev si se zagotovo veliko naučila. Ne pozabi - mi smo PROFESIONALCI, KI SVOJE DELO OPRAVLJAMO PROFESIONALNO. Če se otrok ni sposoben prilagodit novemu okolju, kako pa se bo prilagodil v takoimenovanem "zloglasnem" prehodu iz prve triade v drugo, in še nato v kasnejšem šolanju in nato v služi in v družbi kot odrasel človek?
Tako kot črk in številk se žal morajo otroci naučiti tudi prilagajanja v skupini.
Mi poučujemo, kar nam predpisuje država, nekaj malega tudi na področju socialnih veščin, kar pa je za takšne otroke, ki imajo težave, žal premalo.
Ob tem se sprašujem, kdo je v naši državi, glede na to, da je vedno več otrok, ki imajo težave s prilagajanjem) usposobljen za razvijanje teh veščin. Vemo namreč, da je lahko otrok nadpovrečno inteligenten, vendar ga pomanjkanje znanja in izkušenj manjka socializacijskih veščin (veščine so pridobljene, ne podedovane) to pri pridobivanju znanja ovira tako močno, da je popolnoma neuspešen pri šolskem delu.
Strinjam se z ugotovitvijo, da to ni TVOJ PROBLEM. Mi, kot profesionalni učitelji smo pristojni za reševanje drugačnih problemov. Rešitve naj iščejo strokovnjaki, ki so za to usposobljeni.
Menim, da je učiteljeva naloga posredovanje dejstev, ne subjektivnega mnenja posameznega učitelja. In v tvojem primeru so dejsta taka, kakor si jih naštela - žal otrok moti normalno delo ostalih učencev.
S kakšno pravico so ostali učenci prikrajšani za prijetno bivanje v šoli?
S kakšno pravico en otrok jemlje čas, ki bi ga lahko učitelj posvetil skupini, vendar ga "krade" neprilagojen posameznik?

Vesela bom komentarjev in različnih mnenj.
_________________
NE GLEJ, KDO GOVORI, TEMVEČ POSLUŠAJ, KAJ GOVORI.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Magda
Novopridruženi


Pridružen/-a: 12. jan 09, pon, 17:09
Sporočila: 3
Kraj: Dolenjska

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 09.02.2009, 0:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene je najbolj zmotilo to, da prva dva dni nihče ni prišel po otroka, kasneje pa se starši (oče) pritožuje nad učiteljico. Se moramo res kar pustit takole vtikat v naše delo, ne smemo pa se vtikat v vzgojo staršev? Majo res starši pravico od nas zahtevat vse, kar se jim zahoče, sami pa ne naredijo vsega? ... Mislim, da je na tem področju še veliko neurejenega. Starši bi se tukaj morali zavedati svoje odgovornosti in je ne prelagati na učitelja in moral bi obstajati nekdo, ki bi učitelja v takem primeru ščitil...
_________________
Nihče ne zna vsega, skupaj zmoremo vse.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics