Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Zanimivosti

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Izdelaj svoj video, sliko namizja ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: petek, 19.09.2008, 13:56    Naslov sporočila: Izdelaj svoj video, sliko namizja ... Odgovori s citatom

Program za snemanje slik in videov JING je prijazen pripomoček, vedno pripravljen za hitro uporabo. Z njim lahko posnamete in pošljete slike ali video posnetke s svojega zaslona.

Uporaba je enostavna.
Svoje slike ali filmčke lahko shranite na strežniku Screencasta in jih ponudite na ogled. Oglejte si primere. (Stiskanje dokumentov, Brisanje ozadja v PaintNet-u, Nekaj napotkov za Hot Potatoes, Iskanje gradiv na Uciteljski.net, Ustvarimo novo geslo, Vpis opomb v Power Pointu, Prijavljanje na Uciteljsko.net, Objavljanje gradiv, Privatno sporočilo v forumu, Kako urejamo tabelo v Wordu in drugo.)

Program je brezplačen, prav tako tudi prostor na strežniku.



Nazadnje urejal/a admin ponedeljek, 02.03.2009, 16:41; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sisi25
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 6. avg 07, pon, 9:31
Sporočila: 38

SporočiloObjavljeno: nedelja, 21.09.2008, 12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joj, Nataša, program je res super. Samo nekaj mi jasno, kako jih deliti z ostalimi na screencastu? Tudi če dam film na namizje, mi ga potem noče odpret(nimam swf se mi zdi). Še kakšen nasvet? Ko kaj ustavrim, vsekakor pošljem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 21.09.2008, 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fino, da ti je všeč, res je odličen pripomoček. Vse o postopkih izveš na linku
"Uporaba je enostavna", če še malo posurfaš po njihovem blogu, boš našla kar nekaj poučnih videov, (klikni na posamezen mesec in jih boš našla ogromno) http://www.screencast.com/users/JingBlog,
kaj in kako si lahko pomagaš pa še tukaj:
http://blog.jingproject.com/how_do_i/
Jaz sem se kar potunkala, malo ogledovala in eksperimentirala, pa je šlo Zelo srečen
Veliko zabave ti želim!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Primož
Administrator


Pridružen/-a: 17. nov 04, sre, 12:54
Sporočila: 177
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: torek, 23.09.2008, 9:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sisi25 je napisal/a:
Kaj narediti, da mi bo odprlo film, ki sem ga prej posnela z jing programom, npr. na namizju? Če želim dat npr v power point, mi ga noče odpret, ker nimam nek swf. Torej kako film gledat, kateri program si moram downloadat, da bo delalo. Piše mi nek adobe, pa ne vem točn kaj naredit.


Potrebujemo predvajalnik Flash. Dobimo ga na naslovu: http://www.adobe.com/shockwave/download/index.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash

Tule je opisano v angleščini, kako film, ki smo ga posneli z Jing, spravimo v PowerPoint: http://www.indezine.com/products/powerpoint/ppflash3.html

Tule je pa še moj poskus vstavljanja filmčka MojFilm.swf v PowerPoint. Uporabil sem kar Jing Nasmeh: http://www.screencast.com/t/VZrY0mWxUC

Važno je, da shranimo filmček in PowerPoint predstavitev v isto mapo na disku. Pa še nasvet: če ne dela, poskusite zapreti in ponovno pognati PowerPoint.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sisi25
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 6. avg 07, pon, 9:31
Sporočila: 38

SporočiloObjavljeno: četrtek, 25.09.2008, 15:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HVala, Primož, super je in sedaj deluje tako kot je treba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: petek, 14.11.2008, 18:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole je pa res imeniten pripomocek. Me je pa postalo kar strah, da ne bo snemal samo namizja, pac pa da ves cas opazuje tudi mene Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: petek, 14.11.2008, 19:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sin je zadnjič gledal moj zaslon in je bil začuden, ker je tista rumena bunkica vsakič na drugem mestu, kot da je živa (ne morem se namreč odločiti, kje me najmanj moti, "ker včasih česa ne morem klikniti, ker bi ona kar snemala in snemala").
Pride zelo prav, kadar kolegica potrebuje navodila, ji samo posnamem in ni potrebno veliko besed.
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klavd1ja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 7. maj 06, ned, 16:02
Sporočila: 136
Kraj: Ajdovščina

SporočiloObjavljeno: nedelja, 03.04.2011, 17:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odkar sem izvedela za Jing, si dela brez njega skoraj ne morem predstavljati. Uporabljam ga pri kopiranju sličic z interneta in si jih potem shranjujem v zaželeni velikosti v svojo mapo. Krasno je predvsem to, da lahko pri kopiranju obrežeš sliko in si shraniš samo tisto, kar potrebuješ.
_________________
Klavdija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Zanimivosti Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics