Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
strokovni izpit-še eno vprašanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mm81
Novopridruženi


Pridružen/-a: 27. avg 08, sre, 23:32
Sporočila: 1
Kraj: štajerska

SporočiloObjavljeno: četrtek, 28.08.2008, 11:01    Naslov sporočila: strokovni izpit-še eno vprašanje Odgovori s citatom

Pozdravljeni vsi skupaj,
prosila bi vas, za odgovor. Imam 2 leti in pol delovne dobe. Sicer je diploma pri meni šla bolj počasi, a končno me čaka zagovor v mesecu septembru. Do julija sem bila še zaposlena, sedaj pa ni prostih mest in tako bom z novim šolskim letom brezposelna. No, zanima pa me naslednje. Ali obstaja možnost, da po diplomi kljub temu da nisem zaposlena, opravim še strokovni izpit. Ali je možno, da na šoli kjer sem bila do sedaj zaposlena opravim nastope in to kar je potrebno in se kasneje prijavim na strokovni izpit-pripravništva zaradi delovne dobe ne rabim oparvljati. Raje prej povprašam na tem forumu kakor da se osmešim pred vodstvom. Torej, ali mi šola lahko omogoči opravljanje nastopov v njihovi šoli (to vem da ne bi bil problem) in kasnejši strokovni izpit. Ali če poenostavim-ali je nujno, da si zaposlen, da lahko opravljaš strokovni izpit (glede na 2leti in pol delovne dobe). Upam, da nisem preveč zakomplicirala. Hvala za odgovor in vesel ter uspešen začetek novega šolskega leta želim Nasmeh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 28.08.2008, 13:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od mene sicer ne boš dobila pravega odgovora na svoje vprašanje (ker ga ne poznam), rada pa bi te opogumila, da greš in vprašaš vodstvo. Prepričana sem, da se ne boš osmešila. Vse, kar želiš vedeti, je tvoja življenjska potreba in nuja, od zaposlitve boš živela, nihče ti ničesar ne bo daroval, vse si boš morala prislužiti sama. In zakaj bi se kdorkoli na svetu lahko počutil vzvišenega in te "smešil"? In vodstvo je tudi zaradi tebe tam, vso pravico kot kolegica in učiteljica, članica te družbe, imaš da vprašaš in izveš, kar potrebuješ.
Veliko uspeha ti želim (in poguma seveda Zelo srečen )
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tolkki
Novopridruženi


Pridružen/-a: 16. sep 08, tor, 10:27
Sporočila: 1
Kraj: Šentilj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 21.09.2008, 12:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo

Pravkar sem začel opravljati pripravništvo, žal volontersko. Zanima me če je sedaj po tem naovem zakonu še potrebno opravljati strokovni izpit ali ne. Vem da so v državnem zboru sprejeli nek zakon, ki po novem pravi da si po koncu pripravništva že zaključil. ali?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sisi25
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 6. avg 07, pon, 9:31
Sporočila: 38

SporočiloObjavljeno: nedelja, 21.09.2008, 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SI za šolstvo ostaja. Sej je muka, samo ko ga enkrat imaš je pa res veliko olajšanje. Pa še toliko stvari ti je bolj jasnih. Pa tudi ni tak bavbav, strah je večji. Pri nas smo takrat vsi naredil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajchy
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. feb 07, sob, 15:25
Sporočila: 5

SporočiloObjavljeno: nedelja, 09.11.2008, 11:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo!

Sem še študentka razrednega pouka in se še ne zanimam kaj dosti o tem, kako je z zaposlitvijo oz. pogoji. Me pa zanima, kaj je pravzaprav s temi strokovnimi izpiti, o katerih tako veliko govorite. Kdo jih sploh mora opravljati in zakaj? Pa tudi, kaj je s tem pripravništvom. Da ne bom potem, ko bo ta tema pri meni res aktualna, naredila kaj narobe.

Hvala in lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 09.11.2008, 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nasmeh Kar lepo počasi, po vrsti ... Lepo doštudiraj, do takrat, ko boš "zrela" za strokovni izpit, se bo morda še marsikaj spremenilo. Vsekakor pa to ni nič strašnega. V bistvu je kot neko potrdilo, da si zares sposobna opravljati svoj odgovoren poklic. In kdor je doštudiral, kdor je delo do izpita opravljal z ljubeznijo, se mu izpita sploh ni treba bati! Občutek, ko ga opraviš, pa je morda še boljši kot pri diplomi!
Torej, kot je rekla Scarlet, na to misli jutri Zelo srečen
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics