Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
35. Pripravljeni, pozor... zdaj!
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: petek, 22.08.2008, 19:46    Naslov sporočila: 35. Pripravljeni, pozor... zdaj! Odgovori s citatom

Zelo srečen pa se počasi bliža 1. september in moje, hm že sedemnajsto Cool, šolsko leto z novimi izzivi. Dejstvo!

Med počitnicami sem prežvečila nekaj strokovne, še več pa zabavne literature ter se ob tem spomnila, kako prijetno je lahko branje. Naletela sem tudi na knjige, ki bodo zagotovo vplivale na moj pouk v letošnjem šolsken letu. Prepričana, da so lahko vsakemu učitelju v pomoč in jih zato toplo priporočam:
    Paterson, Kathy: Kako lahko poučujem: namigi za začetnike in izkušene učitelje
    Paterson, Kathy: 55 izzivov poučevanja in deset uporabnih rešitev za vsakega
    Glasser, William: Učitelj v dobri šoli
    Glasser, William: Vsak učenec je lahko uspešen
    Galeša, Mirko: Ocenjevanje zmožnosti in posebnih potreb otrok v osnovni šoli

Iskreno sem se zabavala ob branju knjig Janje Vidmar: Jezi(č)kanja: družbeno kritični zapiski (izbor kolumen) in Ivana Sivca: Sol življenja.

Vse prebrano mi je dodobra razburkalo misli, sem se spomnila Laughing , zakaj med šolskim letom berem le tisto kar moram. Kaj razburkalo misli, povzročilo je pravi cunami idej za delo! Ko mi je končno uspelo sanirati "škodo" in vse spet pospraviti po mojih možganskih vijugah, je bil že začetek avgusta in sem, končno, odpotovala na dopust.

Naivno sem upala na cele tri tedne brezkrbnosti in dopustniških užitkov pa sem se uštela...
Prvi nemir pred pričetkom pouka in srečanjem z novimi učenci se je letos priplazil že zadnji dopustniški dan. In ne to ni bilo včeraj ampak 12. avgusta Embarassed! Saj sem še sama komaj verjela. Torej...
Med skrajno prijetnim lenarjenjem, no pravzaprav dremanjem na plaži, sem se zalotila, kako sestavljam in načrtujem svoje letošnje prvo srečanje z učenci. Prvo srečanje z učenci je namreč izredno pomemben trenutek za kasnejše delo v razredu. Nanj se resnično velja skrbno pripraviti in stvari domisliti v najmanjše detajle. Pozdrav, uvodni nagovor, seznanjanje z učenci, predstavitev dela v novem razredu, pravila in organizacijske posebnosti, priprava učilnice ipd.
V trenutku sem bila popolnoma budna in v sedečem položaju na brisači sredi plaže ob prekrasnem morju Shocked Že med bolečim ugotavljanjem, če ta hiter premik ni mojemu križu povzročil kakšne trajne poškodbe, sem se že čisto resno zmerjala :"Haloooooo, Miša, 12. avgust je!!! Saj so se počitnice komaj pričele. Zberi se! Uživaj. " Ojej, očitno se mi je pokvaril gumb ON/OFF. Čisto iz sebe sem zgrabila telefon in odposlala klic na pomoč. Mrzlično sem iskala črke za SMS z opisom "težave" v srčiki počitniških dni ter ga razposlala vsem bližjim stanovskim kolegicam. Te so mi jasno takoj odgovorile, da naj nikar ne norim in se prepustim dopustu, dokler traja Laughing No, in sem ubogala...

Zdaj pa se je pričelo zares. Včeraj sem se skupaj z ostalimi strokovnimi delavci naše šole udeležila dvodnevnega strokovnega izobraževanja, kjer smo, dejansko!, uživali na predavanjih in osvežili svoje strokovno znanje o delu z nadarjenimi, komunikaciji in strategijah pri delu z motečimi učenci.

Nekateri od vas ste pričeli celo prej, drugi se boste vrnili v šole v tednu, ki prihaja.
Kakorkoli že, upam, da se vas že loteva tisti tipični ustvarjalni nemir, ki grabi učitelja pred vsakim novim šolskim letom. Uspešno in ustvarjalno šolsko leto 2008/2009 želim vsem! Želim si tudi, da bi v tem šolskem letu skupaj in uspešno iskali poti v našem šolskem labirintu ter vas vabim k sodelovanju.

Prav lep pozdrav
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
saso
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 21. jul 06, pet, 20:55
Sporočila: 44

SporočiloObjavljeno: petek, 22.08.2008, 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Miša najprej ti naj čestitam, da uspeš še celo prebirati knjige.Meni med šolskem letom ne uspe...razen tega kar moram seveda.Ko pa želim prebrati kaj zase pa čakam na trenutke poletja. To pa je moj čas in takrat e ne pustim motiti.

Res je, da vsak izmed nas čuti ustvarjalni nemir....pri meni se začne tam okoli 10. avgusta. Planiraš, kaj boš v naslednjem letu še izboljšal; kaj bo tisto, po čemer te bodo učenci pomnili in seveda kako boš določeno stvar izpleljal, da bo bodo učenci od tega imeli največ.

Čeprav malo egoistično, pa vendar. Med poletjem se ozrem vase in premislim, v čem bom v naslednjem šolskem letu rastel tudi jaz. POstaviš si cilj in ga skozi leto poskušaš uresničiti. Tako poleg nabiranja let:) rastemo duhovno in karierno.

Pa srečno v novem šolskem letu!
_________________
Kaj ti je deklica, da si tak žalostna?
Kaj mi je, nič mi ni, srce me boli...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: sobota, 23.08.2008, 9:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

saso je napisal/a:
...pri meni se začne tam okoli 10. avgusta. Planiraš, kaj boš v naslednjem letu še izboljšal; kaj bo tisto, po čemer te bodo učenci pomnili in seveda kako boš določeno stvar izpleljal, da bo bodo učenci od tega imeli največ.

Čeprav malo egoistično, pa vendar. Med poletjem se ozrem vase in premislim, v čem bom v naslednjem šolskem letu rastel tudi jaz. POstaviš si cilj in ga skozi leto poskušaš uresničiti. Tako poleg nabiranja let:) rastemo duhovno in karierno.


Zelo srečen To je to! Očitno učitelji nimamo gumba deluje/ne deluje ampak le deluje/v pripravljenosti Laughing Ali pač ne!? Sporočite, kako je pri vas!

Se beremo!
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
janja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 18. sep 05, ned, 20:29
Sporočila: 22

SporočiloObjavljeno: sobota, 23.08.2008, 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V delovanju ali pripravljenosti Laughing Razz Zelo srečen dobro povedano.

No, sama sem že v globokem teku, delovni nemir mi je že pognal kri po žilah in čeprav smo uradno še na dopustu, moram reči, da sem v teh 14ih dneh že ogromno naredila za službo in sem sedaj bolj pomirjena, v lepšem pričakovanju...

Letošnje poletje in jesen sem in bom doživela kar nekaj osebnih in poklicnih prelomnic in zato so bile te počitnice zame še bolj posebne. S hčerko obe vstopava v 1. razred, obe prvič in ne vem, katera gre z večjim pričakovanjem. In entuzijazmom. Strah pa se poloteva le mene, hčerka z veseljem gleda šolsko stavbo, v kateri bo nabirala znanje.

Upam, da bo leto lepo, no, pravzaprav vem, da bo. Ker si bomo takšnega poskušali narediti in nam bo to tudi uspelo. In kot se sašo napisal - čim več užitka in osebnostne rasti.
_________________
Življenje je lepo,
če ga živiš,
tako, kot ponuja se samo
in ne da drugega želiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics