Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Pogodba med učiteljem starši in učenecm
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
saso
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 21. jul 06, pet, 20:55
Sporočila: 44

SporočiloObjavljeno: torek, 09.07.2013, 19:36    Naslov sporočila: Pogodba med učiteljem starši in učenecm Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
na vas se obračam z veliko prošnjo. Kar nekajkrat sem slišal, da na nekaterih šolah dajejo v podpis pogodbe med učitelji, starši in učenci , njihovih nalogah in obveznostih. Tega se letos lotevamo na naši šoli. Ali imate to prakso tudi pri vas? Je mogoče dobiti takšno pogodbo v vpogled? Ali imate na vaši šoli sprejet kakšen etični kodeks? Morda kaj podobnega? Vesel bom vsakega nasveta, priporočila, dokumenta itd. Nasmeh
_________________
Kaj ti je deklica, da si tak žalostna?
Kaj mi je, nič mi ni, srce me boli...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 11.07.2013, 9:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Počitnice so in obiska je bolj malo. Bo najbrž treba počakati na avgust. Vsekakor pa tudi mene silno zanima, kako je to videt, čemu služi in sploh. Se priporočam za novice.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
saso
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 21. jul 06, pet, 20:55
Sporočila: 44

SporočiloObjavljeno: četrtek, 11.07.2013, 18:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z veseljem. Malo še tipam, raziskujem po drugih kanalih. Za osnovo bom vsekakor pogledal zakonodajo, pravilnike.
_________________
Kaj ti je deklica, da si tak žalostna?
Kaj mi je, nič mi ni, srce me boli...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Klavd1ja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 7. maj 06, ned, 16:02
Sporočila: 136
Kraj: Ajdovščina

SporočiloObjavljeno: sreda, 24.07.2013, 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da gre tu za pogodbo, ki ureja status učenca športnika in vzporedno izobraževanje. O tem govori 8. člen Predloga Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o osnovni šoli, ki pravi:

51. člen se spremeni tako, da se glasi:
»51. člen
(vzporedno izobraževanje, perspektivni in vrhunski športniki)

Status učenca, ki se vzporedno izobražuje, lahko pridobi učenec, ki se vzporedno izobražuje vglasbeni šoli z javno veljavnim programom.
Status učenca perspektivnega športnika lahko pridobi učenec, ki je registriran pri nacionalni panožni športni zvezi in tekmuje v uradnih tekmovalnih sistemih nacionalnih panožnih zvez.
Status učenca vrhunskega športnika lahko pridobi učenec, ki doseže vrhunski športni dosežek mednarodne vrednosti.
Predlog za dodelitev statusa podajo starši učenca.
Učencu s statusom iz prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena se prilagodijo šolske obveznosti. Prilagajanje šolskih obveznosti se uredi s pisnim dogovorom med šolo in starši. Prilagodijo se obiskovanje pouka in drugih dejavnosti, načini in roki za ocenjevanje znanja ter drugo.

Status učencu preneha na zahtevo staršev učenca, s potekom časa, za katerega je bil učencu dodeljen, če prenehajo razlogi, zaradi katerih je bil status dodeljen, če ni več učenec šole, na kateri je pridobil status, ali če se mu status odvzame.
Če učenec ne izpolnjuje obveznosti iz dogovora iz petega odstavka tega člena oziroma zaradi kršitve njegovih dolžnosti, določenih z zakonom ter drugimi predpisi in akti šole, mu šola lahko status začasno oziroma trajno odvzame na predlog razrednika oziroma učiteljskega zbora.

Učencu status lahko miruje. Predlog za mirovanje statusa lahko podajo starši učenca.
O dodelitvi, odvzemu in mirovanju statusa odloči ravnatelj. Pred tem si v prvem vzgojnoizobraževalnem obdobju pridobi mnenje razrednika, v drugem in tretjem vzgojnoizobraževalnem obdobju pa tudi mnenje oddelčnega učiteljskega zbora.
Šola s pravili o prilagajanju šolskih obveznosti podrobneje uredi postopek za pridobitev statusa in prilagajanje šolskih obveznosti.«.

Več o tem na http://e-uprava.gov.si/e-uprava/zakonodajaIskanje.euprava?naziv=Zakon+o+spremembah+in+dopolnitvah+Zakona+o+osnovni+%C5%A1oli+&min=12519&vrsta=&podrocje=&status=&leto=
_________________
Klavdija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
saso
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 21. jul 06, pet, 20:55
Sporočila: 44

SporočiloObjavljeno: nedelja, 18.08.2013, 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
To ni pogodba, ki ureja statuse, ampak je to pogodba, ki zadeva vse učence šole. Gre za pogodbo o sodelovanju med učitelji, starši in učenci, ki se podpišejo v začetku šolskega leta. Slišal sem, da je bil to nekakšen pilotski projekt v Celju, nisem pa siguren. Gre za naloge, ki jih bodo opravljali vsak izmed zgoraj naštetih akterjev.
_________________
Kaj ti je deklica, da si tak žalostna?
Kaj mi je, nič mi ni, srce me boli...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sabina.7
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 21. okt 10, čet, 12:53
Sporočila: 10
Kraj: Gorica

SporočiloObjavljeno: petek, 06.09.2013, 20:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz poučujem na osnovni šoli v zamejstvu. Mi damo učencem in staršem 3. , 4. in 5. razreda podpisati dogovor o soodgovornosti, kjer so jasno navedene zahteve, pravila in posledice kršenja pravil.
Lp Sabina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sobota, 07.09.2013, 5:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor. Morda bi nam lahko posredovala vsaj okvirno besedilo? In kako uraden dokument je to, ga izda šola in podpiše ravnatelj ali je bolj internega značaja? Kako to sprejmejo starši?
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sabina.7
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 21. okt 10, čet, 12:53
Sporočila: 10
Kraj: Gorica

SporočiloObjavljeno: sobota, 07.09.2013, 9:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je uradni dokument, ki ga je sestavil in odobril najprej zbor učnega osebja, za tem tudi zavodni svet ( ravnatelj, predstavniki staršev, učnega in neučnega osebja). Podpišejo ga otroci, starši in učitelji. Starši večinoma dobro sprejemajo, ker je vzgojnega pomena, seveda so vedno izjeme. Najdete ga na spletni strani naše šole ( VEČSTOPENJSKA ŠOLA GORICA), v VIPU, dogovor o soodgovornosti. Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: torek, 10.09.2013, 9:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole so mi poslali iz ene od naših šol:

Povzeli smo pravila za učence iz vzgojnega načrta, ki jih bomo dali v podpis učencem. Imamo tudi dobro iztočnico za pogovor pri urah oddelčne skupnosti. V oktobru bodo ta pravila učenci skupaj s starši podpisali v šoli, pri tem pa bodo tudi starši seznanjeni, kaj učenci in oni sami podpisujejo.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics