Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Dve ocenjevalni obdobji Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hope
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 10. jul 06, pon, 12:48
Sporočila: 10
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: četrtek, 13.07.2006, 11:46    Naslov sporočila: Dve ocenjevalni obdobji Odgovori s citatom

Zanima me, če je kdo seznanjen, koliko pisnih in ustnih ocen bo sedaj potrebnih pri posameznih predmetih.
Hvala za odgovore
_________________
...smisel življenja je sanjanje parnika na modrem ogledalu, piknik z mravljico in luknja v sandalu...in take reči... :)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Saša Čadež
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 22. feb 05, tor, 18:46
Sporočila: 120
Kraj: Škofja Loka

SporočiloObjavljeno: petek, 14.07.2006, 18:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravilnik še ni sprejet, vsaj takrat, ko sem preverjala tole informacijo ni bil, obstaja pa predlog. Zaenkrat je se predvideva spodaj opisano...

Ocenjevanje mora potekati preko celega leta. Pravilnik oz. predlog predvideva, da bodo obvezne najmanj po 3 ocene na posamezno oc. obdobje, od tega najmanj 1 v oc. obdobju in najmanj 3 v šolskem letu ne smejo biti pridobljene pisno. Enostavneje: najmanj 3 pisne in najmanj 3 ustne ocene v šolskem letu. Pri predmetnih, kjer je predvidena največ ena ura tedensko pa mora učitelj pridobiti najmanj 3 ocene v šolskem letu, najmanj 1 v ocenjevalnem obdobju, od teh 3 pa jih ne sme večina biti pridobljena na podlagi pisnih izdelkov. Torej: najmanj 3 ocene, od tega 2 ustni.

Upam, da sem uspela kaj pojasniti, predvsem pa upam in želim, da bodo za to zadolženi, do začetka šolskega leta 2006/2007 vsem učiteljem pojasnili, kaj pričakujejo od nas.
Včasih razmišljam, da v času študija, sploh ne bi bil odveč kakšen predmet, ki nas bi usposobil za branje in razumevanje pravnega jezika...

Confused

Lep pozdrav
_________________
Saša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hope
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 10. jul 06, pon, 12:48
Sporočila: 10
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: sobota, 15.07.2006, 19:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor, mi dosti pomaga!
_________________
...smisel življenja je sanjanje parnika na modrem ogledalu, piknik z mravljico in luknja v sandalu...in take reči... :)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Dulcinea
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 30. okt 05, ned, 18:10
Sporočila: 11
Kraj: Malo tu, malo tam

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 31.07.2006, 9:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene pa zanima, koliko ocen naj jaz pridobim v 4.razredu devetletke pri glasbi, saj je predvidena ena ura in pol na teden. 3 ali 6? Rolling Eyes
_________________
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
hope
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 10. jul 06, pon, 12:48
Sporočila: 10
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: četrtek, 03.08.2006, 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

4,5
Laughing
_________________
...smisel življenja je sanjanje parnika na modrem ogledalu, piknik z mravljico in luknja v sandalu...in take reči... :)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
PeaceBabe
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 24. avg 06, čet, 8:34
Sporočila: 35
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: petek, 25.08.2006, 13:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koliko ocen naj bi otroci dobili pri likovni vzgoji, ko jo imamo v 4. razredu 2 uri na teden? Kam jih zapisujete v redovalnici? Ni namreč niti ustni izdelek, niti pisni, ampak praktični!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dulcinea
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 30. okt 05, ned, 18:10
Sporočila: 11
Kraj: Malo tu, malo tam

SporočiloObjavljeno: petek, 25.08.2006, 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ocene, ki niso pisne, se vpisuje pod kategorijo b. Tam so vse nepisne ocene. Preberi na platnicah v redovalnici.


Za vse predmete, ki so tedensko po dve uri ali več moraš v šolskem letu pridobit milsim da 6 ocen, tako kot prej. Od tega jim mora biti vsaj polovica (torej 3) ustna. Pri likovni boš torej v celem letu morala pridobit vsaj 6 ocen praktičnih izdelkov oz teorije.

Upam, da se ne motim, popravite me, če se.

LP, D
_________________
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Žarnica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 5. jun 06, pon, 20:57
Sporočila: 15

SporočiloObjavljeno: petek, 25.08.2006, 20:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko tole berem, se sprašujem, kako bo z ocenjevanjem pri glasbeni vzgoji, ki je v 4. razredu 1,5 ur na teden. Koliko ocen bo potrebno pridobiti?

Zanimam pa me še, kaj vse lahko pri glasbi oceniš?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dulcinea
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 30. okt 05, ned, 18:10
Sporočila: 11
Kraj: Malo tu, malo tam

SporočiloObjavljeno: petek, 25.08.2006, 21:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TO sem se že jaz spraševala....
_________________
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Smejka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 27. jul 06, čet, 11:12
Sporočila: 14
Kraj: Štajerska

SporočiloObjavljeno: torek, 29.08.2006, 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdravček!!!

V Pravilniku o preverjanju in ocenjevanju ućencev.... v 11. členu piše:


Znanje učencev se pri vsakem predmetu oceni najmanj trikrat v posameznem ocenjevalnem obdobju. Najmanj ena ocena v vsakem ocenjevalnem obdobju in najmanj tri ocene v šolskem letu ne smejo biti pridobljene na podlagi pisnih izdelkov.

Pri predmetih, za katere je s predmetnikom določena največ ena ura tedensko, se znanje učencev oceni najmanj enkrat v vsakem ocenjevalnem obdobju in najmanj trikrat v šolskem letu, pri čemer ne sme biti večina ocen pridobljenih na podlagi pisnih izdelkov.

In iz tega drugega odstavka sledi, da sodi GVZ med tiste predmete, kjer bo potrebno ocenjevati 6x Crying or Very sad , od tega morajo biti najmanj 3 ocene USTNE. Confused

Se opravičujem, ker sem bila tako "strokovna", ampak upam, da sem dovolj jasna? Embarassed
_________________
Dan brez smeha je izgubljen!
Smejka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
kesjerdna
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 10. jun 06, sob, 21:02
Sporočila: 36

SporočiloObjavljeno: četrtek, 31.08.2006, 16:10    Naslov sporočila: Re: Odgovori s citatom

Kaj je s tem ministrom Zverom? Meni se to zdi ful slaba odločitev dve konferenčni obdobji povsod ... kok ocen bomo imel? - 10?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 31.08.2006, 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravijo, da enako število!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
izupancb
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. sep 06, tor, 14:21
Sporočila: 9
Kraj: Teharje

SporočiloObjavljeno: torek, 12.09.2006, 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odločitev o dveh ocenjevalnih obdobjih je za pozdraviti. Število ocen bo res enako, a je več manevrskega prostora, kdaj jih pridobiti. Tudi učenci bodo lahko zdaj imeli bolj enakomerno porazdeljene obremenitve npr. s pisnimi preizkusi. Dva tedna več za pisno ocenjevanje je zdaj na voljo.
_________________
izb
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
meda
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 10. sep 06, ned, 21:24
Sporočila: 8

SporočiloObjavljeno: torek, 12.09.2006, 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se mi zdi da nekdo vmes ni dobil odgovora na to, kako vpišeš v 4. r LVZ in tudi ŠVZ. Jaz sem jih lansko leto vestno in zvesto vpisovala z rdečim, nato ob koncu šolskega leta pa v aktivu le spet pridemo do tega, da so vse z modro. Ne me vprašat, kako izgleda moja redovalnica lanskega leta. GROZA. Seveda sem morala vse prečrtati, ker ediksirat ne morš. Zato, pozorno. NA KRATKO, VSE TO JE USTNO. mo

In še mogoče o tem, kaj ocenjuješ pri GVZ. Mi smo imeli zelo podobne teste, pa ne bom rekla, da je blo to najbolj prov. Preverjali smo poznavanje CD posnetkov, ker so jih imeli doma; prepoznavanje vokalne, vokalnoinst... in instr. ...glasbe, kasneje zapis v notno črtovje, pa še kasneje še note (četrtinke, ...) Pa seveda solmizacijo. Vmes pa še kakšno tako vprašanje: kaj je oprekelj in podobno, seveda iz učbenika (pesek)
Vse je blo zlo podobno, pa ne čisto enako, ker se cilji nekako stalno ponavljajo, nadgrajujejo, so dolgotrajni, al kako se že reče.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kesjerdna
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 10. jun 06, sob, 21:02
Sporočila: 36

SporočiloObjavljeno: nedelja, 01.10.2006, 21:13    Naslov sporočila: re: Odgovori s citatom

men tole z dvema konferencama sploh ni všeč, ker npr. v eni konferenci dobiš eno oceno, v drugi pa npr. pet ocen ... če je že tako, drugače, če imaš nms imaš ful več snovi se za učit in popravljati ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics