Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Iskanje prispevkov » Rezultati iskanja » Podrobnosti o prispevku

Podrobnosti o prispevku
Avtor: Tanja Skale (vsi prispevki tega avtorja)
Naslov: Shranjevanje datotek
Povzetek oziroma navodila: Dropbox je zelo uporabna spletna stran, na kateri ustvariš svoj račun, naložiš lahko ogromno datotek. Prednost je ta, da lahko večje datoteke deliš s komerkoli (tudi tiste, ki jih preko gmaila ne moreš poslati). Dostop do datotek si lahko urediš iz osebnih računalnikov, ki jih uporabljaš vsak dan (dropbox preprosto naložiš na svoj računalnik), iz svojega prenosnika in spletne strani kjer imaš svoj račun. Najbolj uporabno je to, da se vsaka datoteka/popravek istočasno shrani v vsakega od omenjenih "medijev". Do shranjenih datotek v svoji mapi dropbox lahko torej dostopaš povsod! Za lažjo nastavitev priporočam ogled videa na omenjeni internetni strani. Veliko užitkov ob uporabi :)
Vrsta prispevka: Ideja, didaktični pripomoček, Ostalo
Predmet/področje in tema:
Primerno za razrede: Prispevek je uporaben v vseh razredih in letnikih.
Jezik: slovenski
Ključne besede: varno shranjevanje datotek
Spletni naslov: http://www.dropbox.com/
Datum prispevanja: 28.11.2011
Število klikov: 327
Paket izvornih datotek:
Licenca: Nekatere pravice pridržane
Dodal: tancy (vsi prispevki, ki jih je dodal ta uporabnik)

Komentarji k prispevku
zofka

Objavljeno: sreda, 30.11.2011, 6:11 Odgovori s citatom

Ima morda že kdo izkušnje s tem? (Razmišljam o ukinitvi ključka.)
Hvala za odgovor!
admin
Administrator
Objavljeno: četrtek, 01.12.2011, 15:14 Odgovori s citatom

Zadeva je super. Če nimaš problemov z internetno povezavo, dejansko ključka ne rabiš več. Morda le še za varnostno kopiranje.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
tancy
Novopridruženi
Objavljeno: ponedeljek, 19.12.2011, 22:56 Odgovori s citatom

Me vesli, da ste opazili uporabnost te zadeve.

Predlagam pa, da vedno preden greste od doma preverite, ali so datoteke, ki jih potrebujete pri izvedbi ure že naložene tudi na spletni strani vašega dropbox profila: v kolikor ste datoteko naložili doma na svojem računalniku v dropbox mapo, potem pa želite v šoli do nje dostopati preko interneta, ni nujno, da je že naložena tudi na splet (včasih žal traja nekaj časa). Drugače pa stvar deluje brezhibno :)

LP
admin
Administrator
Objavljeno: torek, 20.12.2011, 3:51 Odgovori s citatom

Ko nalagaš, bodo pozorna, pozoren na ikonco Dropboxa. Dokler je modro in "miga", se nalaga. Ko so prenosi končani, se pokaže kljukica v zelenem krogcu. Čas nalaganja je pa odvisen tako od velikosti datoteke kot od hitrosti (moči) internetne povezave.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
zofka
Vešč uporabnik
Objavljeno: četrtek, 22.12.2011, 7:17 Odgovori s citatom

V šoli odprem datoteko, a jo malo popravim.
Kako naj shranim popravljeno? Ali moram vedno shraniti kot novo datoteko?
admin
Administrator
Objavljeno: četrtek, 22.12.2011, 18:23 Odgovori s citatom

Samo shrani kot običajno, v to isto mapo. In doma boš našla že popravljeno.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Alenka@
zaslužen uporabnik
Objavljeno: sobota, 24.12.2011, 20:47 Odgovori s citatom

Oglašam se šele sedaj. Sama sem se pred nekaj meseci odločila za uporabo Windows Live Mesh in res ne potrebujem več ključka. Lahko določim, katere mape ali tudi datoteke naj se sinhronizirajo (običajno so to tiste, v katerih so shranjene šolske zadeve ...). V obeh računalnikih moraš imeti Win 7, vse se odvija avtomatsko. Kombiniram pa tudi z Win XP (še v tretjem, šolskem), a je način "polavtomatski" ;-).
asaje1
zaslužen uporabnik
Objavljeno: torek, 10.01.2012, 10:42 Odgovori s citatom

Hvala vsem, ki ste nam posredovale možnost za ukinitev ključka. Jaz imam še mnoge stvari na pokvarjenih ključkih - torej je izgubljeno.
Tistim pa, ki tega še ne uporabljate, se lotite tega čimprej. Meni je Dropbox enostaven za uporabo. Windows Live Mesh pa sem ravnokar naložila in ima večjo kapaciteto. Odločite se in izberite. Morda pa boste imeli obe možnosti. Škoda je, da izgubite svoje delo na ključkih. Jaz sem zgolj zato, ko se mi je pokvaril prvi kjuček, začela nalagati na Učiteljsko.net.... Potem pa me je skrbnica Nataša naučila - individualno- uporabljat oz izdelovat vaje za učence v programu Hot Potatoes.

Veselo na delo.

Lep pozdrav, Andreja Saje
admin
Administrator
Objavljeno: sreda, 11.01.2012, 4:36 Odgovori s citatom

Andreja, zdaj ko imaš izkušnje z obema programoma, mi lahko poveš, v čem bi bil Mesh boljši, razen da ima več prostora? Sem sicer poskusila še eno drugo možnost, pa se mi Dropbox zaradi silno enostavne uporabe - kot da je samo še ena mapa v računalniku - zdi boljši. Če boš povedala, kako deluje Mesh v primerjavi z Dropboxom, meni, pa morda še komu prihraniš čas Nasmeh

Hvala.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
asaje1
zaslužen uporabnik
Objavljeno: sreda, 11.01.2012, 9:47 Odgovori s citatom

Za enkrat sem več uporabljala Dropbox (prvega sem naložila) in sem za šolsko rabo čisto navdušena nad tem programom. Mesh pa sem šele včeraj naložila. Na prvi pogled mi je bil enostaven. Naložila pa sem ga zgolj zato, če mi bo pri Dropbox zmanjkalo prostora. Več o Mesh nam lahko pove Alenka. Mene je v Mesh potegnilo več prostora (za rezervo).

Lep pozdrav, Andreja
Dodajte svoj komentar
Niste prijavljeni. Preden boste potrdili svoj komentar, boste morali vnesti svoje uporabniško ime in geslo.
Besedilo:
 
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics