Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
posodobljeni učni načrti Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Klavd1ja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 7. maj 06, ned, 16:02
Sporočila: 136
Kraj: Ajdovščina

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 27.06.2011, 17:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tej spletni strani: http://skupnost.sio.si/course/view.php?id=104 so objavljeni vsi posodobljeni učni načrti tudi v wordu.
_________________
Klavdija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zofka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 26. maj 08, pon, 14:08
Sporočila: 29
Kraj: Primorska

SporočiloObjavljeno: četrtek, 30.06.2011, 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klavdija, hvala!
Iščem .... Berem.... pa ne vem, kako naj začnem. Načeloma so mi spremembe všeč, UN pozdravljam. Ali naj letni plan delam na novo, ali naj samo vnašam spremembe.
Kje ste druge najprej ugriznile?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klavd1ja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 7. maj 06, ned, 16:02
Sporočila: 136
Kraj: Ajdovščina

SporočiloObjavljeno: četrtek, 30.06.2011, 22:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da LP ne bo potrebno tako dosti spreminjati, kot mogoče zgleda na prvi pogled. Najprej si dobro ooglej cilje in vsebine, ki so obvezni in izbirni (poševni tisk). Izbirni so prepuščeni učitelju: lahko jih obdelaš v 4. razredu, lahko v 5. Nato se lotiš standardov: krepko natisnjeni so minimalni in ti so pogoj za napredovanje v naslednji razred. Zelo pomembna so didaktična priporočila, kjer naj bi našli odgovore na vsa vprašanja. Verjetno ti bodo delali problem stari učbeniki, ki še niso prilagojeni posodobljenim UN, ampak določene vsebine, ki jih ni v UN pač ne boš obravnavala in jo boš črtala iz svoje LP oz. dodala nove. Predvsem pa: ravnaj po ZDRAVI KMEČKI PAMETI (izkušnjah) in se drži nasveta dr. Igorja Sakside: Ne nižajte ravni zahtevnosti, ampak jo raje zvišajte, če hočete iz otrok čim več dobiti. Sem ti vsaj malo odgovorila na vprašanje?
_________________
Klavdija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Klavd1ja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 7. maj 06, ned, 16:02
Sporočila: 136
Kraj: Ajdovščina

SporočiloObjavljeno: torek, 19.07.2011, 9:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tokrat pa sem se uštela. Ko sem se enkrat lotila popravljanja ciljev in standardov v svojih LP, sem ugotovila, da jih moram vse zamenjati, ker so čisto drugače oblikovani. Od začetka dopusta do sedaj mi je uspelo preoblikovati LP za DRU, NIT, MAT in LVZ, pred seboj imam še GVZ, ki tudi ni od muh, da ne govorim o SLO, ki je sploh poglavje zase in še vedno ne vem, kako naj se je lotim. Tako, naši zgoraj so spet poskrbeli, da ne bomo preveč lenarili med svojim dopustom. Kajti kdor misli, da bomo vse to naredil zadnji teden v avgustu - kapo dol pred njim. Ali pa sem res že za v penzijo! Mogoče pa bi kolegice /kolegi katero od svojih LP objavili na Učiteljski.net in olajšali delo /dali idejo/ še ostalim. Ali pa bomo v značilnem slovenskem slogu vse raje obdržali zase ?
_________________
Klavdija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: torek, 19.07.2011, 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Shocked
Hmmm, jaz sem si zapomnila, da vpeljujemo jeseni na novo le načrte tistih predmetov, ki se v določenem razredu prvič pojavijo; v 1. razredu torej vse, 2. in 3. razred nič (se bodo "nadgrajevali" po vertikali), v 4. razredu pa DRU in NIT (ostali predmeti "pridejo" postopno, torej tri leta "mirujejo"). Letos najbolj nastradajo prvčke Confused
Popravite me, če se motim - potem se moti naš celoten aktiv oz. oba aktiva.
Jaz nisem še ničesar začela, ker živim v zgoraj opisanem prepričanju - da se moram pač zakopati v DRU in NIT. Ti boš pa imela že vse pripravljeno za naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Mojcula
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 30. jul 07, pon, 17:41
Sporočila: 76
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: torek, 19.07.2011, 16:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, tudi sama zvesto sedim za računalnikom in delam - v pravem pomenu besede, saj LP ne gre kar "zmetati skupaj". Priznam, da me je tvoj poziv, Klavdija, malce zbodel, zato sem se odločila in poslala na UN predlog LP za DRU-4. Seveda ne pošiljam cele LP, pač pa le začetek in konec in nikjer ni potrjeno, da je ta oblika tista prava. Meni pač odgovarja. In, če bo komu prišlo prav - toliko bolje. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Klavd1ja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 7. maj 06, ned, 16:02
Sporočila: 136
Kraj: Ajdovščina

SporočiloObjavljeno: torek, 19.07.2011, 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na našem regijskem posvetu za učiteljice/učitelje 1. in 4. razredov so nam predstavili spremembe v UN vseh predmetov in nikjer ni bilo nič omenjeno, da bomo spreminjali samo DRU in NIT. Kolikor vem, na našem območju vneto popravljamo UN za vse predmete.
_________________
Klavdija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: sreda, 20.07.2011, 5:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, predstavili so vse, ampak vpeljevanje naj bi bilo pa na način, ki sem ga opisala. To to nam povedali na našem posvetu, naša aktiva sta si tako zapomnila.
Upam, da se oglasi še katera izmed kolegic, sicer pa bo potrebno vprašati na MŠŠ ali pa na ZRSS - bo že prav, da naredimo enotno, a ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
atia
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jul 11, ned, 19:30
Sporočila: 14
Kraj: Nova Gorica

SporočiloObjavljeno: četrtek, 28.07.2011, 21:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede prenove je točno tako, kakor pravi ga. Alenka. Jaz sem si že popravila UN za matematiko v 1. razredu. Ogromno dela, vsaj zame, ker sem na naši majhni šoli sama v tem razredu.Ali je kdo pripravljen dati kakšen svoj košček popravljenega na net? Tudi sama lahko dam matematiko.
Pa lep dopust. Zelo srečen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brina11
Novopridruženi


Pridružen/-a: 31. jul 11, ned, 7:36
Sporočila: 1
Kraj: mežica

SporočiloObjavljeno: nedelja, 31.07.2011, 7:38    Naslov sporočila: Posodobljeni UN Odgovori s citatom

Spoštovana atia!
Tudi sama sem že prevetrila nove Un za 1.triado. Prosim, če me kontaktiraš na moj e - naslov.
LP Brina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 31.07.2011, 7:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri tej zadevi pa se zelo strinjam, da si učne načrte, v katere je treba vložiti toliko truda, menjavate "ročno". Pa še osebno se boste spoznale!

Torej, kolegice, ki si želite deliti posodobljene učne načrte, oglasite se tukaj, objavite, kaj lahko ponudite in kaj potrebujete. Pa bo menjava stekla!

Veliko uspeha vam želim, tako pri menjavi kot tudi pri delu!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
LuDa
Novopridruženi


Pridružen/-a: 8. avg 11, pon, 7:24
Sporočila: 1
Kraj: Šentjur

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 08.08.2011, 7:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljene, kolegice.
Kolikor vem(o), gremo v 1., 4. in 7. razredu v prenovo pri vseh predmetih. Predmeti, ki se pojavijo prvič v vseh ostalih razredih (5. r - gospodinjstvo, 6. r - naravoslovje, geografija, zgodovina, tehnika in tehnologija, 8. r - fizika, kemija, biologija), gredo v prenovo tudi v teh razredih.
Tako razume naš kolektiv.
Na regijskih srečanjih so nas opozorili na pisno seštevanje in odštevanje do 1000 pri matematiki. Po novem načrtu je to predvideno že v 3. razredu. Povedali so nam, da moramo mi (4. r) še tri leta predelati tudi to (čeprav tega v UN za 4. razred ni), saj otroci tega še ne znajo. Šele v šol. letu 2014/2015 pa bomo lahko delale točno tako kot piše v UN.
Upam, da razumemo prav. Kak komentar bi prav prišel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klavd1ja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 7. maj 06, ned, 16:02
Sporočila: 136
Kraj: Ajdovščina

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 08.08.2011, 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Enako smo razumeli tudi mi na regijskem posvetu, ki ga je organiziral novogoriški Zavod za šolstvo. Zato bi bilo dobro, da bi se oglasil tudi nekdo od tistih, ki so nam te informacije dajali, kajti očitno se niso med seboj enotno zmenili.
Kolegice z našega območja popravljamo UN za 4. razred za vse predmete.
_________________
Klavdija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics