Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » O naši strani, mnenja in predlogi

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
SIRIKT 2011 Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Poznate računalniško konferenco SIRIKT?
Da, sem redni udeleženec.
100%
 100%  [ 3 ]
Da, sem se je že udeležil/a, letos ne.
0%
 0%  [ 0 ]
Da, nisem se je (še) udeležil/a.
0%
 0%  [ 0 ]
Poznam, me ne zanima.
0%
 0%  [ 0 ]
Skupaj glasov : 3

Avtor Sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: petek, 15.04.2011, 17:22    Naslov sporočila: SIRIKT 2011 Odgovori s citatom

Izteka se mi drugi dan uživancije na mednarodni računalniški konferenci SIRIKT 2011, kjer sem ponovno "obolela" zaradi obilo novih tehničnih rešitev, idej in izmenjave izkušenj z učitelji praktiki. Še posebej se veselim srečanj s člani učiteljske, ker je SIRIKT priložnost, da se srečamo vsaj enkrat na leto. Žal skoraj ni bilo časa za klepet Confused .
Čestitke vsem članom in zdaj že prijateljem z Učiteljska.net, ki ste predstavljali svoje delo in obogatili konferenco s svojimi bogatimi praktičnimi izkušnjemi uporabe IKT pri in za pouk. Moram povedati, da mi je neskončno žal, ker vseh nisem mogla spremljati v živo... enostavno ni zneslo, ker se žal (še) ne moremo klonirati in biti hkrati na dveh ali celo treh različnih mestih.
Vse, ki niste uspeli priti v Kranjsko Goro in SIRIKT-a doživeti letos vabim, da si predstavitve naših članov ogledate na posnetkih, ki jih najdete na spletni strani SIRIKT 2011.

Lep pozdrav iz Kranjske Gore
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sobota, 16.04.2011, 11:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me je malo sram, ker sem tudi bila tam ampak enostavno ne vem, kje na spletu so posnetki oz. pregled materiala (prosojnice).
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: sobota, 16.04.2011, 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing prepričana sem, da je težava v tem, da je tako zelo enostavno, da človek sploh ne pomisli na možnost, ki so jo uporabili organizatorji. Podobno kot bistri učenci pri matematičnih nalogah napačno rešijo najenostavnejše, saj so prepričani, da je kakšna zanka, ker se jim zdi naloga čisto preveč enostavna Wink
Tudi jaz sem iskala kot nora, pod videokonferenca, posnetki VOX in kaj vem, kaj še vse pa nisem pomislila, da bi znal še kdo imeti težave z iskanjem. Embarassed
Posnetki so na povezavah, ki so jih vpisali v program konference, zato je res preprosto najti pravi posnetek Cool.
Torej, kako do posnetka?
1. korak - odpremo program konference http://www.sirikt.si/fileadmin/Sirikt2011/program_2011/urnik-slo.html
2. korak - v programu poiščemo predavanje, ki nas zanima
3. korak - pod vsako sekcijo (sklopom predavanj) je povezava na posnetek in s klikom na povezavo se nam odpre posnetek. Lahko si ogledamo tudi posamezne dele posnetkov, ki jih izberemo s pomočjo drsnika! Zelo srečen
Uživajte ob pregledovanju posnetkov, jaz sem že in bom še Exclamation
Lep vikend
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 17.04.2011, 6:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vabim še ostale kolegice in kolege, ki so bili v Kranjski Gori, da nam posredujejo svoje vtise.

Mojih je cel kup. Predvsem: škoda, ker je bilo očitno premalo prostora, več kot 200 udeležecev so morali odkloniti. Prijavljenih je bilo 1200 in verjemite, bil je velik dren Zelo srečen. Organizacija vsega tega je bila fantastična: kar zamislite si, vsak dan je bila množica predavanj, zbrati je bilo treba prijave, pregledati materiale, predavanja umestiti časovno in v prostoru, obveščati posamezne avtorje, pridobiti predavatelje iz Kanade, Švedske, Nizozemske, ZDA ... Eden od predavateljev je bil npr. prejšnji teden na Portugalskem, torej je bilo najbrž kar težko uskladiti njegov čas s konferenco.
Videli in slišali smo ogromno. Močno pa se me je prijela misel, ki jo je (mislim) povedala kanadska gostja, Anita Townsend: če učence učimo tako, kot smo jih včeraj, jim jemljemo njihov jutri (bolj prosti prevod, ampak smisel je zajet).
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zofka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 26. maj 08, pon, 14:08
Sporočila: 29
Kraj: Primorska

SporočiloObjavljeno: nedelja, 17.04.2011, 8:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Konferenco sem spremljala po VOX... in se mi ni bilo treba drenjati :).
Dobila sem koristne informacije! Čestitam aktivno-sodelujočim!
Na spletu sem si pogledala samo tiste teme, za katere sem mislila, da so interesantne zame, a mislim, da bom v naslednjih dneh pogledala še kaj drugega. Veliko teh stvari sicer že delam, pa se vseeno še vedno dobi kaj novega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mojcula
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 30. jul 07, pon, 17:41
Sporočila: 76
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: nedelja, 17.04.2011, 8:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res, imenitna zadeva ta Sirikt! Čeprav sem bila na konferenci le v petek, me je navdušilo cel kup stvari. Navdušilo in na trenutke celo nekoliko prestrašilo. Zadeve se odvijajo z noro hitrostjo in nekatere možnosti ikt-ja me spominjajo na znanstveno fantastiko. Na lanskoletni konferenci je dr. John Collick dejal, da moramo biti ponosni, ker smo udeleženci v teh izjemnih spremembah, ki se dogajajo na področju ikt-ja. Še danes se strinjam z njim. Sama bi le dodala, da v želji po čimbolj inovativnem poučevanju ne smemo izgubiti kompasa! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Klavd1ja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 7. maj 06, ned, 16:02
Sporočila: 136
Kraj: Ajdovščina

SporočiloObjavljeno: nedelja, 17.04.2011, 9:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da sem bila prvič na Siriktu, sem se zlasti prvi dan počutila rahlo zmedeno: toliko ljudi pa tehnologije in novosti, ki na naši šoli sigurno še en lep čas ne bodo našle ne prostora ne posluha ne zanimanja. Sem pa zadovoljna, ker sem slišala in videla kar nekaj idej, ki se jih da /tudi brez i_table/ uporabiti pri delu v razredu. In tudi mene se je dotaknila misel A. Townsend, ki pa sem si jo prevedla takole: "Če boš učil otroke tako, kot so učili tebe, jih boš oropal prihodnosti". Velika večina pa nas to, na žalost, še vedno počne.
_________________
Klavdija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
asaje1
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 12. dec 06, tor, 13:10
Sporočila: 120

SporočiloObjavljeno: nedelja, 17.04.2011, 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SIRikt me je privabil že drugič z aktivnim sodelovanjem. Vesela sem, da je ta izobraževalni dogodek zanimiv tako za strejše, izkušene, kot tudi mlajše učiteljice. V naši šoli je že tako. Čeprav starejše učiteljice nismo rasle ob računalniku, smo nekatere enakovredno prispevale na SIRiktu svoje dolgoletne izkušnje iz prakse v različnih šolah. Posebej bi izpostavila Mojco s svojo vedrino in zanimivimi pristopi v OPB, Natašo, skrbnico Učiteljske.net, z bralnimi vajami. Le-te bodo zagortovo pripomogle k boljši bralni pismenosti naših otrok. Omeniti pa moram še razredničarko Mišo, ki je za naju s sodelavko imela kar individualno razlago uporabe spletne zbornice. Veliko koristnega sva s Stanko izvedeli tudi letos, zato se bova še pridružili na prihodnjih srečanjih. Tu dobiš tudi priložnost, da spoznaš nove prijateljice -učiteljice. Ena izmed teh je Klavdija in pričakujem te prihodnje leto s prispevkom.
Lep pozdrav, Andreja


Nazadnje urejal/a asaje1 ponedeljek, 18.04.2011, 20:39; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klavd1ja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 7. maj 06, ned, 16:02
Sporočila: 136
Kraj: Ajdovščina

SporočiloObjavljeno: nedelja, 17.04.2011, 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Srečanje z Andrejo, Katjo, Mojco, Mladenom, Sašo, Krešotom, Sandro in seveda z Natašo pa je bilo sploh poglavje zase. Kar naenkrat so imena dobila obraze in z njimi si lahko poklepetal v živo in ne samo preko spleta. In kot si že ti, Andreja, rekla, ugotoviš, da to sploh ni sama mladina, ampak učiteljice, ki v svoje delo polagajo 27 in večletne izkušnje in s svojimi stvaritvami prekašajo marsikatero mlajšo kolegico. (Mladen je pač izjema in ne pravilo!)
Hvala vsem za koristno, predvsem pa prijetno druženje! In drugo leto nasvidenje?!
_________________
Klavdija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mpavli13
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 4. apr 07, sre, 19:00
Sporočila: 11
Kraj: Novo mesto

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 18.04.2011, 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na konferenci v Kranjski Gori sem bila letos prvič, tako da mi ni bilo čisto jasno, kako bo vse skupaj potekalo in na kakšen način.
S sodelavko sva predstavljali projekt z naslovom Timsko delo na področju medrazrednega sodelovanja ob uporabi IKT in spletne učilnice. Tema najine predstavitve je povezovanje učencev 5. razreda podružnične šole in učencev 5. razreda matične šole, ki bodo v prihodnjem šolskem letu sošolci.
Najin prispevek je bil uvrščen med interaktivne plakate. S sodelavko sva bili presenečeni, ker je potekalo istočasno več predstavitev, tako da več kot polovico materiala, katerega sva pripravili za predstavitev, sploh nisva pokazali ali povedali. Vsa predstavitev je potekala v obliki pogovora z obiskovalci, ki so se naključno ustavljali ob nama.
Vse to nama ni bilo všeč - toliko truda in časa vloženega v prispevek, napovednik, power point predstavitev, samo pripravo na predstavitev. Mislim, da bi moral biti predavatelji in predstavitve vsaj fizično ločene ena od druge, ne bi smelo biti toliko predavalteljev istočasno, predvsem pa bi morali imeti več časa za predstavitev.
Ker sva bili prvič, sva morda pričakovali preveč, saj si resnično nisva predstavljali toliko predavateljev in predstavitev naenkrat. Vse je bilo sigurno težko uskladiti, tako da čestitam organizatorjem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 18.04.2011, 20:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena,
tak način so preizkusili letos prvič, menda ravno zato, ker je bilo toliko dobrih prispevkov. Sta v vprašalniku povedali, kaj vaju je zmotilo?
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mpavli13
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 4. apr 07, sre, 19:00
Sporočila: 11
Kraj: Novo mesto

SporočiloObjavljeno: torek, 19.04.2011, 6:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko sva reševali vprašalnik, sva navedli, kaj naju je zmotilo. Upam, da bodo naslednje leto pri predstavitvah interaktivnih plakatov to upoštevali.

Lp, Mojca
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: torek, 19.04.2011, 8:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, ker bi bilo škoda, da gredo dobre stvari kar mimo. Tega se tudi oni zavedajo in bodo najbrž kako drugače organizirali zadevo, saj je vsako leto več takih, ki se opogumijo in predstavijo svoje dobro prakso. In to je njihov namen.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mpisk
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 17. feb 09, tor, 7:49
Sporočila: 29
Kraj: TOLMIN

SporočiloObjavljeno: sobota, 23.04.2011, 9:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pridružujem se mnogim zapisanim vtisom.
Ta konferenca je res nekaj dobrega. Vsebine lepo sledijo trendu razvoja na področju IKT, tudi spremljanje vsega, kar se na tej konferenci dogaja.
Še vedno se ''polnim'' z ogledovanjem posnetkov, ki so na voljo in dostopni vsem.
Mnogo, mnogo zanimivega, uporabnega, predvsem pa preskušenega in posredovanega s strani praktikov.
Čestitke vsem, ki ste v živo predstavljali svoje prispevke v obliki delavnic, predavanj ali predstavitev.
Čestitke tudi organizatorjem, ki so logistično dobro speljali konferenco s tako visokim številom obiskovalcev.
Upajmo, da bodo za naslednje leto načrtovali, da se bo število prijavljenih zagotovo spet povečalo, kajti glas o dobrem se hitro širi.
_________________
pisk.marija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
asaje1
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 12. dec 06, tor, 13:10
Sporočila: 120

SporočiloObjavljeno: torek, 03.05.2011, 15:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz še sestavljam mnoge vtise s SIRikta. Meni pa so bile plakatne predstavitve, kot letošnja novost, zelo zanimive. Lahko sem na enem mestu in v kratkem času spoznala več zanimivih prispevkov.
Lp, Andreja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » O naši strani, mnenja in predlogi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics