Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Ocenjevanje v 4. r
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Žarnica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 5. jun 06, pon, 20:57
Sporočila: 15

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 14.08.2006, 13:49    Naslov sporočila: Ocenjevanje v 4. r Odgovori s citatom

Ali se ocene v 4. r devetletke začnejo že takoj v začetku šol.leta, ali se začnejo od sredine leta?Kakšne so priprave učencev na ocene in kakšne so priprave staršev?

Kaj vse se lahko oz. sme ocenjevati?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 14.08.2006, 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, kako bo z ocenjevanjem v tem šolskem letu, ker bosta samo dve ocenjevalni obdobji.

Lani, ko so bila tri, smo začeli s številčnimi ocenami v drugem.

Za vsako oceno moraš prej ponoviti, utrditi in preveriti znanje.

Iz ocenjevanja so naredili pravo znanost. Zato jaz pisno ocenjujem samo v vsakem ocenjevalnem obdobju enkrat in upoštevam to postopnost (ponavljanje utrjevanje, preverjanje).

Že vsa leta opažam, da je stiska otrok in staršev velika, če je prejšnja učitelj-ica pisal-a opisno pozitivno mnenje in starši niso imeli vpogleda, kaj se zahteva - pričakuje za določeno oceno.Če nimaš primerjave, ne moreš vedeti, kako dober si.

Če imaš v testih za preverjanje napisane cilje, potem je staršu - otroku takoj jasno, kje je v svojem napredovanju. Tako, da je potem ocena manj v ospredju.

Starše- učence pripravljaš, ko jim napoveš cilje učne teme in beležiš tudi druge stvari ne samo pisne odgovore (sodelovanje, aktivnost ...plakati, drugi izdelki...)

Če si s starši zaupate (da nisi zatežena, pikolovska, brezkompromisna....) potem se lahko dobro razumete. Smisel šole je, da se učenec rad uči , da je vedoželjen ... vsi pa imamo kdaj slab dan in je potrebna toleranca. Svet se res ne podre, če nekaj takoj v nulo ne štima.

Zame je NEUSPEH SAMO ODLOŽEN USPEH.

LP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 14.08.2006, 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole je pa užitek brati. Zelo srečen Upam, oh upam, da je še veliko takih učiteljic!
In, prosim, nam lahko predstaviš kakšno od preverjanj, kjer imaš opisane cilje in tisto, kar si pisala že Kjesrsednu.
Hvala!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 14.08.2006, 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda bom, saj je brez veze, če imam samo jaz.

Samo... potrpljenje: sesul se mi je računalnik in zdaj prepisujem ... prepisujem ...
Ker ima vsako učenje svojo ceno, sem zdaj bolj skrbna in drugače spravljam (na PC-ju)

Upam tudi, da bom dobila povratno informacijo, če bo kdo uporabil, da bo napisal svoje pripombe ali izboljšave.

LP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: torek, 15.08.2006, 9:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, tole glede povratne informacije ... upam, da bo do tega tudi prišlo. Ampak saj veš, ljudje smo malce leni, stvar poberemo, jo uporabimo, smo navdušeni, ampak da bi šli pa posebej pisat... (jaz sem itak že out) Problem je tudi v tem, da smo morali zaradi vdorov dovoliti uporabo foruma samo članom, veliko gradiv pa pobirajo tisti, ki niso člani in ne morejo pisat. To so verjetno tisti, ki ali nič nimajo, nočejo prispevat ali pa jih je morda strah. AMpak - tudi to se bo uredilo, sčasoma Confused

In tale tvoja izjava: saj je brez zveze, če imam samo jaz - takšni so steber naše strani! Si že kaj razmislila o skrbništvu?
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: torek, 15.08.2006, 17:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že takoj na začetku... sem se (pomotoma) prijavila, da bom sodelavka.
Sem pa že takrat mislila na to, da bom prispevala gradivo.

Saj, če tudi samo pobirajo.....saj je to namen te strani.

Pomisleki za objavljanje pa so, ker si pač izpostavljen na milost in nemilost.

Ampak:
- tudi zavodovi predlogi niso glih vedno na višini
- tudi "predlogi" v učbenikih - priročnikih so večkrat narejeni na umetniški vtis
- tudi npr.: za športno vzgojo, ki bi naj bile vzorčne priprave, imajo pomanjkljivosti

Naše delo je "živo", učitelj mora biti fleksibilen in kompatibilen z marsikom in marsičem, zato bom jaz prispevala gradiva. samo še malo rutine moram pridobit za skener.

LP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: torek, 15.08.2006, 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pomotoma?
Malce razloži.
Eno je sodelovanje, drugo je skrbništvo. Pokukaj, prosim v Informacije, pa oglej si, kdo je skrbnik(ca) za kaj in če se najdeš ... tu smo, vaši smo Zelo srečen
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: torek, 15.08.2006, 19:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole si pa res dobro povedala. Preveč se bojimo, da mogoče pa vendarle kaj ni čisto dobro Rolling Eyes in bo kdo imel kaj povedat!
Priznam, da sem trem kolegicam hitro (takoj po objavi) sporocila, da na učiteljski.net najdejo pripravo za NIT, pa so se mi zahvaljevale sto na uro, ker so prišle do nje (jaz pa nič kriva), zato se ti zahvaljujem v njihovem imenu, jablana. Meni je na srečo letos še ni treba pripraviti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 21.08.2006, 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin, saj veš, kako smo nerodni, ko je nekaj prvič.

V bistvu se nekam vključuješ in imaš 100 pomislekov in dvomov (vase).

Ko pa je nedolžnost mimo, se malo umiriš in ugotoviš, da je res vse lepo razloženo.

LP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics