Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Iz labirinta poučevanja (Po stopinjah razredničarke Miše)
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: torek, 25.05.2010, 5:06    Naslov sporočila: Iz labirinta poučevanja (Po stopinjah razredničarke Miše) Odgovori s citatom

Draga razredničarka Miša!

Hvala za VSE! Za nove izzive, ki mi jih postavljaš. In predvsem za VODNIK ZA UČITELJE, ki (si) upajo poučevati drugače. Vedno znova me najdeš, ko sem na razpotju in mi pomagaš najti izhod.

Vesela sem, da ti je uspelo.

Za vse ostale bralce teh strani pa: Ob jutranji kavici si privoščite v naslovu omenjeno knjižno novost za učitelje, kjer boste našli kar nekaj tem, ki nas učitelje žulijo in žulijo. Ugotovili boste, da niste edini in šli z dvignjeno glavo naprej po včasih neravni poti šolstva.

Lp od Kaje :))
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: torek, 25.05.2010, 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaja, tudi jaz sem vesela, da mi je uspelo vse skupaj zbrati in celo izdati v obliki vodnika za učitelje. Upam, da bo knjiga brana in uredniku ne bo žal, da se je pogumno odločil moj "rokopis" natisniti.

Prav lep pozdrav
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: četrtek, 03.06.2010, 19:16    Naslov sporočila: Vprašanje za razredničarko Mišo :) Odgovori s citatom

Ker vem, da učiš v 4. razredu te bom izzvala z naslednjim vprašanjem: Kdaj v učnem načrtu je obravnava in računanje z decimalnimi števili? V četrtem razredu? Ker že cel dan računamo s četrtošolko račune tipa: 1/2 od 5l in potem je potrebno dobljeno decimalko prišteti celem kupu celih števil in podobno in nato odštevati.
Ali gre za napačno izbran delovni zvezek ali kaj?
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: četrtek, 03.06.2010, 20:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen ja pa prav matematiko si našla?! V četrtem razredu sem učila vse, razen matematike Laughing , zato se bojim, da nisem pravi naslov. Pa ti bom vseeno odgovorila, ker zdaj učim matematiko v 6. r Wink.

Zagotavljam ti, da po aktualnem učnem načrtu računanja z decimalnimi števili v 4. razredu ni! Precej pa se ukvarja z deli celote na konkretnem nivoju: 1/2 od 5, tako postane 2 in 1/2. Jaz sem take zadeve delala z zelo konkretnimi zadevami: 5 jabolk dvema otrokoma pravično razdelim tako, da vsak dobi dva in enega razpolovim, sem pa ugotavljala, da je večini bolj všeč deljenje čokolade Laughing
Šele v 6. razredu, se uvaja decimalni zapis in sicer tako, da desetiški ulomek zapišemo z decimalnim številom, potem se vse skupaj uri še v obratno smer, sledi primerjanje decimalnih števil po velikosti, potem pa postopno seštevanje, odštevanje, množenje in deljenje z decimalnimi števili.
V UN za matematiko za šesti razred piše takole: "Pojem decimalno število je didaktična poenostavitev, ki jo sicer uporabljamo tudi v vsakdanjem življenju. Označuje število, ki ga predstavlja decimalni zapis, tj. decimalna številka. Primeri decimalnih številk 35,17; 0,111 ... Vsaka od tovrstnih številk predstavlja neko decimalno število. Matematično izobraženi bralci bodo uvideli, da so decimalna števila v bistvu realna števila. Učence opozorimo, da se pogosto namesto decimalne vejice uporablja decimalna pika. Pojem decimalnega števila vpeljemo v povezavi z merjenjem in desetiškimi ulomki."

Torej, če je v U ali DZ decimalni zapis, potem ni skladen z UN ...

Prav lep pozdrav
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics