Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
OPB
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
katja_p
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 13. sep 07, čet, 15:57
Sporočila: 42
Kraj: Celje

SporočiloObjavljeno: torek, 23.03.2010, 14:42    Naslov sporočila: OPB Odgovori s citatom

Živjo!

Sicer nisem gledala po forumu nazaj, če se je mogoče kaj podobnega na to temo že pojavilo ... upam, da ne :)

Naslednji teden pričnem z delom v oddelku podaljašega bivanja, 2. razred.

Ker do sedaj nimam veliko izkušenj s tem, je obračam na vas:

zanima me, kje bi si lahko kaj prebrala o tem, kaj se v OPBju počne, kaj naj bi delal, ... tako, kot je pri ostalih predmetih učni načrt.

Tisti, ki delate v OPBju: od kod vse jemljete ideje? Pa material? Vam ga priskrbi šola, ali kaj kupujete sami? Prosite starše za kakšno malenkost?

Za enkrat hvala, vsake informacije ali napotka pa bom zelo vesela.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Saša Čadež
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 22. feb 05, tor, 18:46
Sporočila: 120
Kraj: Škofja Loka

SporočiloObjavljeno: torek, 23.03.2010, 16:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolje, da pokukaš na http://uciteljska.net/viewtopic.php?t=186, kjer je že en odgovor na to temo. Če bi te zanimalo še kaj pa seveda piši!

Lep pozdrav Zelo srečen
_________________
Saša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PetraSraka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jan 07, pon, 23:55
Sporočila: 53
Kraj: Spodnji Duplek

SporočiloObjavljeno: sreda, 24.03.2010, 6:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pojdi v knjižnico ali si iz cobissa izpiši vse knjige, ki jih je v tvoji najbljižnji knjižnici na voljo na to temo (lahko je knjižnica na fakulteti, ki si jo obiskovala, pokrajinska knjižnica, univerzitetna).

Te literature je kar nekaj. Še najbolje, da pa za drobne nasvete vprašaš sodelavke (slej ko prej se boste spoznali malo bolje, pač omeni, da se še učiš in da je vsak njihov nasvet dobrodošel - vsaj moje izkušnje so take, da so mi vedno radi pomagali in kasneje sem z nasveti tudi sama rada pomagala drugim), saj se določene prakse razlikujejo od šole do šole. Letni načrt boš verjetno dobila od učiteljice, ki jih je imela do sedaj, saj sredi leta (no, že skoraj proti koncu) nima smisla pisati svojega. Če se ne bo sama spomnila, pač lepo prosiš zanj. Malo pa pobrskaj po učiteljski, UN za OPB je kar nekaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PetraSraka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jan 07, pon, 23:55
Sporočila: 53
Kraj: Spodnji Duplek

SporočiloObjavljeno: sreda, 24.03.2010, 6:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja, tudi sama sem bila v OPB v 2. r. Če te še kaj zanima, lahko vprašaš tu ali na moj mail. Imam tudi veliko gradiva, ki ti ga lahko posredujem.

Pa veliko uspeha!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 24.03.2010, 7:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojej, Petra ... gradivo ... vsem nam se cedijo sline ... objavi kaj, prosim!!! Zelo srečen
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dreja
Novopridruženi


Pridružen/-a: 24. mar 10, sre, 10:19
Sporočila: 2
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: sreda, 24.03.2010, 17:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, res je, da se nam cedijo sline. Tudi jaz sem v OPB v 2. razredu in bi kakršnokoli gradivo bilo dobrodošlo ...

lp,
_________________
Dreja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ursula
Novopridruženi


Pridružen/-a: 15. jan 08, tor, 9:42
Sporočila: 3

SporočiloObjavljeno: sobota, 27.03.2010, 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://sites.google.com/site/rpinopb/?pli=1

Na tej strani je veliko stvari, ki pridejo prav za pouku in pri delu v OPB. Le prijavit se je treba.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sobota, 27.03.2010, 11:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena, sem skušala odpreti ta link, kot pijavljena na Google, pa pravi, da je to premalo. Lahko, prosim, posreduješ bolj konkreten link za prijavo?
Hvala
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jana Potočnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 27. nov 06, pon, 13:37
Sporočila: 69
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: sreda, 31.03.2010, 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

So punce že kar veliko napisale. Glede materiala, je pa zelo različno od šole do šole. Nekje še papir težko dobiš, drugje imaš na voljo ogromno stvari. Pri nas ima vsak oddelek podaljšanega bivanja na voljo določeno vsoto denarja in potem se učiteljica sama odloči, za kaj ga bo porabila (igrače, družabne igre, ustvarjalni material). Veliko stvari pa lahko tudi sama priskrbiš in jih uporabiš pri ustvarjanju. Jaz nabiram materiale vsepovsod - so sorodniki že navajeni, da vse potrebujem. Uporabne so rolice od WC papirja, škatlice od sira, kozarčki od otroške hrane in podobna odpadna embalaža. Glede na to, da prihajajo vedno toplejši dnevi, priporočam, da preživite čimveč časa zunaj, če imaš možnost iti v telovadnico, jo izkoristi, beri jim pravljice, skupaj pojdite v knjižnico, naj vsak izbere eno knjigo, lahko jo predstavi ostalim... Možnosti je veliko, samo spomniti se jih je treba (kar je velikokrat težava).
Kakšno idejo bo sigurno dobila tudi od sodelavk.
_________________
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics