Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Plavalni tečaji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: petek, 05.03.2010, 19:00    Naslov sporočila: Plavalni tečaji Odgovori s citatom

Citat prekopiran iz novic na internetu: Na podlagi prejetega poročila so na ministrstvu ugotovili, da očitno pri izvajanju pouka športne vzgoje oz. šole v naravi obstajajo "nekatere prakse, ki očitno lahko pripeljejo tudi do tragičnih dogodkov". V izogib takšnim dogodkom v prihodnje so z ministrstva na šole danes poslali okrožnico z opozorilom, na kaj morajo biti pozorni pri izvajanju podobnih vsebin. Posebej so opozorili, da je v času vadbe učencev v vodi učitelj zadolžen za spremljanje učencev pri gibanju na kopališču, da je potrebno povečati nadzor in varnost na kopališču s strani učiteljev spremljevalcev, sveti staršev pa morajo k ravnateljevemu predlogu za uvedbo nadstandardnih storitev dati soglasje.

Ali ni ravno ministrstvo vzelo vsaki učiteljici 30 ur obveze (in na ta račun zmanjšalo plače)? Zdaj je naenkrat odgovorna šola. Nam bodo z novim šolskim letom vrnili celotno obvezo, da bomo na bazenu lahko opravljale svoje delo in poskrbele za otroke, ki jih poznamo?

Lp od KJ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hberglez
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 11. nov 08, tor, 20:03
Sporočila: 14
Kraj: MARIBOR

SporočiloObjavljeno: torek, 30.03.2010, 21:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo je, da smo ob tem neljubem (pardon zastrašujočem dogodku) pa kar vsi učitelji lepo tiho - samo, da se ni zgodilo meni. To se mi ne zdi prav!
Za spremljanje učencev na plavalni tečaj še nisem dobila ene ure priznane, kaj šele plačane! In potem bodo odgovornost prenašali na nas, učitelje?
Menda sta šola in učiteljica na zatožni klopi.
Dragi učitelji, pričakujem komentarje!
Ali ste glavo obrnili stran, ker se vas to ne tiče?
_________________
NE GLEJ, KDO GOVORI, TEMVEČ POSLUŠAJ, KAJ GOVORI.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 19. jun 06, pon, 20:31
Sporočila: 14

SporočiloObjavljeno: četrtek, 01.04.2010, 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še kako se nas tiče! Pomislila sem, da bi se to zgodilo meni.
Ampak ... povej, predlagaj, kaj lahko storimo. Rolling Eyes
Tudi, če bom stala ali sedela ob bazenu in opazovala otroke, kaj naj storim, če bo kdo v težavah. Popolnoma nagonsko bi lahko skočila v vodo in mu skušala pomagati. Vprašanje, pa je če bi delala prav.
Navsezadnje so prisotni vaditelji plavanja, ki so strokovno usposobljeni za vse to.

V tem primeru bi potrebovali dodatna izobraževanja, da smo dejansko lahko dogovorni. In ne vem ... če si za takšne dodatne dejavnosti želim biti odgovorna. Rolling Eyes Žal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ktinka
Novopridruženi


Pridružen/-a: 15. feb 10, pon, 11:42
Sporočila: 1
Kraj: Gorenjska

SporočiloObjavljeno: četrtek, 01.04.2010, 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej!

Jaz sem čisto nova tukaj, prav tako še nisem profesorca, bom pa.:)
Zavedam se v kakšne vode se podajam, zato mi je ta tema tudi zanimiva.

Nisem za to, da se krivda meče na kogarkoli, ampak. Kadarkoli se organizirajo plavalni tečaji, je potrebno, da vsaj dva reševalca namenita 100% prisotnost, sploh če se gre za otroke! Ko se gre smučat, je (po domače) ratrak vedno v bližini. Tukaj bi to moral biti reševalec.

Sama dostikrat plavam v pristanu, no pred kratkim sem. Dobro plavam, ampak tudi mene lahko prime krč, ko najmanj pričakuješ. Reševalec pa mora biti tam zato, ker naj bi bil usposobljen za pričakovanje nesreč.
V tem primeru ne vem, kje je bil oz. kje so bili, zagotovo ne blizu, ker čebi bili blizu, bi zgodba imela drugačen epilog.

Ne vem, kako bi se počutila, ko bi morala do staršev. Če si človek, boš čutil v sebi veliko krivdo oz.si boš očital, čeprav mogoče nisi bil ti kriv.

Kaj se je zares tam dogajalo, vedo tako ali tako samo učiteljica in reševalci/ec ter zdaj žal pokojni otrok. Najlažje je seveda okriviti učitelje, ker to si pač enostavno vsak lahko pusti. Potem je ravnatelj, ker pač šola mora biti kriva. Nato otrok, ki je pač otrok in je skakal tam okoli ali padel, na kar se seveda mora računati. In čisto na zadnjem mestu bodo reševalci in ministrstvo, ki zagotavlja neustrezen kader (tri četrt reševalcev je zato tam, da zaslužijo za sprotni prihodek ter za "ogled terena", redkokdo pa je tam zato, da bi resnično pazil in imel počiščeno v glavi. Ste bile študentke in verjetno veste koliko je ura.

Zašla s teme. Ampak to je moje dolgo mnenje. Resnično me jezi, kar se je naredilo.

Najbolj je žalostno, da zaradi posledic nas odraslih, trpijo OTROCI!! Tega se lahko kot ljudje sramujemo!:S
_________________
Tinka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: sobota, 26.06.2010, 15:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me, kako je res s tem po šolah. Ali je učitelju razredniku (razredni pouk) vzeto 20 ur za tečaj plavanja, če sam ne izvaja tečaja pač pa ga izvede športni pedagog - vaditelj plavanja? Ali razrednik dobi te ure plačane ali kako drugače ovrednotene - kako oz. koliko?
Več vprašanj mi gre še po glavi, a jih bom zastavila kasneje, če bom le dobila kakšen odgovor na zgoraj zapisane.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: nedelja, 27.06.2010, 7:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, Alenka. Učitelju od obveze vzamejo 20 ur (vsaki učiteljici - torej, če smo 3 razredničarke na šoli, je to 60 ur pouka), ker ne izvaja sam športne vzgoje. Nato pa gre učitelj ob 8.00 v šolo v "jutranje varstvo", kamor pridejo otroci do 10.00, ker tako ali tako do avtobusa nimajo koga, da bi lahko bili doma, gre z njimi na avtobus, kjer je samo spremljevalec na avtobusu, jih spremi v pol ure oddaljeno kopališče, tam jih preda plavalnim učiteljem in ima prosto dve uri, nato jim gre posušiti glave, pomaga pri spravljanju, razdeli malico in pride v šolo okoli 14.00. Za to nimaš priznanih nobenih ur, 20 ur obveze so ti vzeli in začuda ta dan ne delaš celih osem ur, tako, da si načeloma še dolžen dve uri, ker nisi začel ob šestih zjutraj - še enkrat: ure so ti pa vzete od plače, plača je manjša, ker nimaš za to ur. Obrazložitev: saj dobiš mesečno plačo.
Raje imam 20 ur športne vzgoje sama v šoli kot te obremenitve z vožnjo in vsem in svojo plačo celo.
Lp od KJ
Ni povsod tako. Nekateri za to dobijo ure dopusta ali se dogovorijo drugače. Pa še to: Drugo leto bomo vmes še na bazenu in prevzele odgovornost, če se komu kaj zgodi - ampak načeloma me ne bo tam, ker ne izvajam ur plavanja.
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 28.06.2010, 5:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmmm. Predvidevam, da ti poskrbiš za obvestila učencem (jih verjetno celo sestaviš in pravočasno razdeliš): kaj naj prinesejo s seboj, kako naj pridejo oblečeni, kako naj se zavarujejo, da se ne bodo prehladili ...), kdaj..., kje... Pa tudi o strahovih, ki jih ima, se večkrat pogovarjaš z njimi (prej in potem) in jim jih skušaš omiliti. Potem moraš pa še "balinati" z urami, da nadomestiš ure za druge predmete, saj najbrž tečaj ni trikrat na teden po eno uro, ko bi morala biti športna vzgoja in tako "odpadajo" drugi predmeti.
Pri nas bo tako, da bomo za tistih 20 ur dobile za spremstvo (ne bo pedagoška ura), kar bo šlo v doprinos (kam že? saj imam viška ur toliko, da ...).
Skrbi me, kako bom skombinirala urnik za tisti teden, saj bosta verjetno šla oba razreda, in me je groza "noter prinašanja".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
kpetri1
Novopridruženi


Pridružen/-a: 9. jul 10, pet, 20:07
Sporočila: 1
Kraj: Rakek

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 12.07.2010, 22:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla, povem še moje izkušnje s plavanjem. Pri nas imamo tečaj v 2. razredu in imam -20 ur. Ampak vse ostale obveznosti moram narediti, pa še zraven biti tudi ob bazenu - varnost ob odhodu otrok v WC, beleženje rezultatov ipd. Sušenje glav in skrb za otroke, ko pridejo iz bazena je tudi naša obveza. Tako da to, kar se obeta, za nas ne bo nič novega.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: torek, 13.07.2010, 5:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, kolegici!
Ne vem, ali naj me to tolaži ali ... No, bom naslednji mesec videla, kaj se bo zgodilo Confused .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics