Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Ali tedenske priprave zadostujejo zakonskim predpisom?
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
angel*
Novopridruženi


Pridružen/-a: 19. dec 06, tor, 15:15
Sporočila: 2
Kraj: Šk. Loka

SporočiloObjavljeno: petek, 26.02.2010, 10:11    Naslov sporočila: Ali tedenske priprave zadostujejo zakonskim predpisom? Odgovori s citatom

Pozdravljene kolegice in kolegi Zelo srečen

Sama sem začetnica na razredni stopnji in me nekaj zanima. Pred kratkim sem od učiteljice, katere razred bom sedaj jaz poučevala, prevzela celotno dokumentacijo, med drugim tudi učne priprave. Gre pravzaprav za tednske priprave, kjer so za vsako uro navedeni cilji in dejavnosti. Ni pa npr. učnih oblik, metod dela... Sama mi je zatrdila, da so te priprave dovolj, v primeru da pride inšpekcija. Sama pa nisem tako zelo prepričana, zato se obračam na vas in vas lepo prosim za odgovor.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: petek, 26.02.2010, 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen menim, da ima tvoja kolegica prav. Oblika priprave namreč ni predpisana, zahteva pa se, da je za vsako uro jasno, katerim ciljem slediš in s kakšnimi/katerimi dejavnostmi jih učenci dosegajo. Oblike in metode dela so namreč razvidne tudi iz dejavnosti učitelja in učencev. Sama uporabljam različne oblike priprav. Za določene vsebine naredim urno pripravo, drugič sklopno, ki se včasih prekriva s tedensko drugič pa spet ne.
Želim reči, da je tip priprave za nekega učitelja lahko dober, drugemu pa čisto neuporaben in morda tebi take - sklopne oz. tedenske priprave trenutno ne ustrezajo, morda pa ti bojo, ko boš poučevala dlje Wink in imela več oz. drugačne izkušnje.
Predlagam ti, da si dobljene priprave prilagodiš tako, da bodo v pomoč TEBI in naravnane na tvoj način dela ter seveda na učence, ki so ti zaupani.
Priprave sicer zahtevajo neke obvezne sestavine in obstaja vzorec - obrazec, ki ga, na srečo!, smeš oz. moraš oblikovati individualno, saj se naši pristopi zelo razlikujejo.

Veliko uspeha na novi delovni poti! Zelo srečen
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
angel*
Novopridruženi


Pridružen/-a: 19. dec 06, tor, 15:15
Sporočila: 2
Kraj: Šk. Loka

SporočiloObjavljeno: petek, 26.02.2010, 12:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najlepša hvala za hiter odgovor. Tako kot si že sama napisala, tako tudi delam, priprave si namreč že prilagajam sebi. To pomeni, da večinoma pišem dnevne priprave za vsako uro posebej, ker mi trenutno to najbolj ustreza. Sem pa tja pa kakšne priprave ne pišem posebej, ker mi povsem ustreza že dana, od kolegice. Prav zato me je zanimalo, kako je s tem, saj ne želim, da bi potem morala nekoč delati priprav za nazaj, če bi se izkazalo, da te tedenske niso ok.

Še enkrat hvala. Wink Wink Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lonypg
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 16. okt 09, pet, 20:34
Sporočila: 7
Kraj: Rogaška Slatina

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 30.08.2010, 18:31    Naslov sporočila: tedenske priprave Odgovori s citatom

Pozdravljena!

Priprava ima lahko kakršnokoli obliko, vsebovat pa mora obvezno:
-datum
-zapredno št. učne ure
-predmet
-cilje
-učna tema
-učne metode
-učne oblike

To mora biti obvezno in na kratko potek učne ure, lahko v nekaj stavkih. Ampak brez zgoraj navedenega pa ne bo inšpekcija zadovoljna, vrjemi. To je osnova.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics