Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Ploščice za vzorčke Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
PetraSraka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jan 07, pon, 23:55
Sporočila: 53
Kraj: Spodnji Duplek

SporočiloObjavljeno: petek, 18.09.2009, 14:37    Naslov sporočila: Ploščice za vzorčke Odgovori s citatom

Pri matematiki se pojavlja učni pripomoček z imenom ploščice za vzorčke. Mi lahko kdo pomaga in razloži natančno, kaj bi naj to bilo.
Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 23.09.2009, 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj pa tudi mene že firbec matra... Nihče ne odgovori. Confused
V kakšni povezavi pa nastopa to ime? V zvezi s kakšno založbo? Zdaj bi rada prišla stvari do dna Zelo srečen
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PetraSraka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jan 07, pon, 23:55
Sporočila: 53
Kraj: Spodnji Duplek

SporočiloObjavljeno: sreda, 23.09.2009, 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gre se za učni pripomoček za matematiko, to so baje neki liki, ki se uporabljajo za delanje vzorcev. So pa točno določene oblike, določenih kotov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 23.09.2009, 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To se pravi, da jih še nisi videla? Kje in v kakšni zvezi jih pa priporočajo?
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PetraSraka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jan 07, pon, 23:55
Sporočila: 53
Kraj: Spodnji Duplek

SporočiloObjavljeno: sreda, 23.09.2009, 17:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pišem diplomsko, kjer je tema učni pripomočki pri matematiki. Vključila bi naj tudi te like, ampak niti ne vem, kako izgledajo, pa niti noben učitelj, ki jih osebno poznam, ne ve, kaj to je, niti za kaj se uporablja. Mentor pa pravi, da naj poiščem po spletu, ampak nikjer tega ne najdem, niti na tujih straneh.

Zato me zanima, če mogoče ima katera izmed učiteljic to v razredu, če uporablja in pri katerih vsebinah je to uporabno (predvsem navodila za uporabo).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 23.09.2009, 17:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole naj bo napisano s čisto majhnimi črkami Embarassed
Pa mentor ve, kaj je to? Ker če ve, potem naj bo tako prijazen, pa pove ...
Mi gre kar na smeh.
Vsekakor pa veliko uspeha in uspešno pisanje diplome!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PetraSraka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jan 07, pon, 23:55
Sporočila: 53
Kraj: Spodnji Duplek

SporočiloObjavljeno: sreda, 23.09.2009, 18:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za nasvet.
Upam tudi, da bom dobila kaki pameten nasvet od mentorja.

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: sreda, 23.09.2009, 18:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole tvoje pisanje me je spomnilo na neke ploščice, ki sem jih uporabljala, ko sem poučevala v 1. in 2. razredu (to je bilo le kratko obdobje, a ne tako zelo daleč nazaj) in sem občasno uporabila ploščice za preštevanje, računanje in tudi za nadaljevanje vzorcev (niti ne vem njihovega pravega namena, ampak saj se moramo učiteljice znajti, kajne). Ne vem, zakaj jim pravim pomagalčki, morda tako piše na škatli ali pa sem si besedo izmislila - bom jutri preverila v šoli, če se ne bo Rozika vpletla. Pošlji mi svoj e-naslov, ti bom poslala en delovni list, pripravljen za te ploščice, da boš videla, ali je to to (naredila sem e-kopije teh ploščic Embarassed, da sem lahko pripravila naloge za samostojno delo).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: sreda, 23.09.2009, 18:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PetraSraka je napisal/a:
Gre se za učni pripomoček za matematiko, to so baje neki liki, ki se uporabljajo za delanje vzorcev. So pa točno določene oblike, določenih kotov.

Hmmm Confused Če ne gre slučajno za tangram (točno določene oblike, določenih kotov!). Najbrž tangram. Tega je pa kjerhočeš kolikorhočeš Wink .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 24.09.2009, 5:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alenka@ je napisal/a:
PetraSraka je napisal/a:
Gre se za učni pripomoček za matematiko, to so baje neki liki, ki se uporabljajo za delanje vzorcev. So pa točno določene oblike, določenih kotov.

Hmmm Confused Če ne gre slučajno za tangram (točno določene oblike, določenih kotov!). Najbrž tangram. Tega je pa kjerhočeš kolikorhočeš Wink .

HAH! Pa res!
Jaz sem ga pri pouku geometrije uspešno uporabila!
Imamo dve gradivi na to temo, vtipkaj v iskalni niz "tangram" in malo pokukaj. Drugače je pa o tem res neskončno literature in več programov (tudi brezplačnih), ki omogočajo sestavljanje ali reševanje nalog.
Povej, če bo pravo, prosim.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PetraSraka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jan 07, pon, 23:55
Sporočila: 53
Kraj: Spodnji Duplek

SporočiloObjavljeno: četrtek, 24.09.2009, 7:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za namig, vendar na žalost ni tangram.

Tangram je igra, sestavljena iz sedmih različnih geometrijskih likov, ki se sestavljajo skupaj, uporablja se v sklopu geometrije.

Ploščice za vzorčenje pa nimajo omejenega števila likov, uporablja pa se za delanje vzorcev. Uporablja pa se v sklopu logike in jezik.
Angleški izraz je pattern blocks.

Še moj mail: petra.sraka@t-2.net

Hvala še enkrat vsem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 24.09.2009, 16:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Crying or Very sad Pa smo že mislile, da smo rešile zadevo!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: četrtek, 24.09.2009, 19:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nak, nikoli videla Shocked (problem bi bil prej rešen, če bi vedela, za tale izraz v angleščini) - pravzaprav sedaj problem še zdaleč ni rešen Confused .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
PetraSraka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 15. jan 07, pon, 23:55
Sporočila: 53
Kraj: Spodnji Duplek

SporočiloObjavljeno: četrtek, 24.09.2009, 19:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vseeno vsem za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: nedelja, 27.09.2009, 7:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, kaj misijo s temi vzorčki. Jaz sem imela kocke, na katerih so pobarvane ploskve na polovico ali pa v celoti. Narisala sem veliko vzorčkov, ki so jih otroci sestavljali v različna zaporedja. Sem manj uporabljala, ker sem imela samo en primerek, šola pa ni bila pripravljena več nabaviti.
Podobno pa smo barvali kvadrate na kvadratni mreži v posamezne vzorce in zaporedja, manjši otroci v večje kvadrate, večji ali bolj spretni v celo zelo majhne. To so delali izredno radi. Bilo je mašilo med enim in drugim opravilom.
Tega se aspomnim tudi jaz, da sem kot otrok zelo rada delala.
Pomaga k razvoju organiziranosti v preostoru, vzgaja vztrajnost, razvija domišljijo.....
Mogoče je prfoksa imela to v mislih.
LP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics