Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Potreboval bi pomoč
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Qnstl
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 4. jun 09, čet, 19:23
Sporočila: 7
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: četrtek, 04.06.2009, 20:06    Naslov sporočila: Potreboval bi pomoč Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Sem eden izmed mnogih, ki poizkušajo diplomirati. Tu pa bi prosil Vas, učitelje, da mi priskočite na pomoč.

Gre se za vprašalnik (ja, vem Rolling Eyes ). Preden kliknete back, se spomnite, kako je bilo vam skakati od šole do šole in ponujati vprašalnike za vaše diplome. Nočem vam delati slabe vesti, ampak vas prosim iz solidarnosti do sopedagoga, da si vzamete 5 min časa in rešite vprašalnik.

Kdor še bere, naj mu povem, da je tema diplome pravice učitelja in stres. Vedno več se govori o takih in drugačnih pravicah. Vedno bolj se oglašujejo in promovirajo pravice učencev. Toda, kaj je pa s pravicami učiteljev? Skupaj naredimo korak naprej in mi pomagajte z odgovori na spodnja vprašanja. Odgovore mi lahko pošljete preko ZS (PM), na elektronsko pošto (gregor.kunstelj@gmail.com), lahko tudi v tej niti (če admin nima nič proti), zaradi mene lahko tudi preko dimnih signalov, samo pomagajte mi! Wink

Hvala,
Qnstl

--------------------------------------------------------------------------------------
Spol: m / ž
Šola: na podeželju / v mestu
Dolžina učiteljskega staža: __ let
--------------------------------------------------------------------------------------

1. Vsako bitje na temu planetu ima svoje pravice, tudi učitelji. Katere pravice pa sploh ima učitelj kot del vzgojno-izobraževalnega procesa? Lahko naštejete poznane?

2. Kaj menite o dejstvu, da so pravice učencev in njihovih staršev veliko bolj poudarjene in reklamirane kot pravice učiteljev?

3. Kje so po vašem mnenju zapisane pravice učiteljev?

4. Vaše lastno mnenje na temo: Pravice učitelja.

5. Trditve ocenite z 1 popolnoma se ne strinjam, s 3 sem neodločen/-a in s 5 popolnoma se strinjam.

1. Vedno nova določila, pravila in predpisi zahtevajo od mene neprestano spreminjanje in prilagajanje.
2. Če hočem iti v korak z razvojem poklica, moram ohranjati stik z novimi učnimi gradivi in načrti.
3. Starši učencev se pogosto nepotrebno vmešavajo v moje delo.
4. Moj slog poučevanja ne odgovarja potrebam in pričakovanjem mojih učencev in nadrejenih.
5. Včasih ne vem, ali je moja temeljna naloga poučevanje ali discipliniranje.
6. Ne vem, ali naj se pri delu osredotočim le na učni načrt ali naj se prilagajam zahtevam in potrebam otrok.
7. Imam preveč odgovornosti.
8. Imam premalo avtoritete za uresničevanje svojih odgovornosti
9. Pri uresničevanju svojih lastnih zamisli za ustvarjalno zboljšanje učnih pogojev imam pogosto le malo moči in zvezane roke.
10. Mojega mnenja pri odločanju o pravilih ne upoštevajo, čeprav jih moram prav jaz upoštevati in uveljavljati.
11. Imam zelo malo ali celo nič možnosti vplivati na postavljanje ciljev šole in zastavljanje načrtov za njihovo uresničevanje.
12. V mojem razredu je preveč učencev.
13. Ne morem nadzorovati temperature v učilnici.
14. Sram me je, ker delam v umazanih prostorih, kjer je uničeno pohištvo, stara oprema, umazane zavese in pokvarjene žaluzije.
15. Razporeditev klopi otežuje diskusijo v razredu.
16. Svetloba v delovnih prostorih ni primerna za pisanje, branje in drugo delo, ki ga moramo opravljati.


Hvala Vam za Vašo pomoč,
Gregor Kunstelj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: petek, 05.06.2009, 12:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen in upam, da boš dobil veliko odgovorov.
Drugače pa bi morda bilo dobro, če bi anketni list objavil. Poglej semle
http://www.uciteljska.net/ucit_dl.php?id=3850, kar nekaj orodij je na razpolago.
Vsekakor ti pa želim veliko uspeha.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Qnstl
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 4. jun 09, čet, 19:23
Sporočila: 7
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: petek, 05.06.2009, 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena!

Tudi sam upam na veliko odgovorov :) Sem pa se že malo igral s temi anketami, ampak se mi zdi, da imajo določeni ljudje odpor do spletnih anket, ker ne vedo kaj in koliko dela jih čaka.

Vprašalnik sem iz tega razloga nalepil kar v post, saj se takoj vidi kaj točno hočem in da vse skupaj vzame le nekaj minutk dela.

Pa še zanimiva tema je. Me zanima kaj bodo imele tukajšne klepetulje in klepetuljci za povedat Wink

Lep deževen pozdrav,
Gregor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: petek, 05.06.2009, 14:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing no, se kar strinjam, da je lepo, če človek v naprej ve, kaj ga čaka v neki anketi. Res pa je tudi, da bi jaz nanjo že odgovorila, če bi bila v obliki spletne ankete, bi že zdavnaj odkljukala odgovore. Res si ne predstavljam, kako naj odgovorim v postu Question Prosti spis?
Če se potrudiš in vseeno narediš tudi spletno anketo ti zagotovljam, da boš zagotovo naletel na večji odziv in prejel več anket. Mojo ti zagotovo pošljem!
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Qnstl
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 4. jun 09, čet, 19:23
Sporočila: 7
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: petek, 05.06.2009, 14:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po želji... Bom dodal še spletno anketo, če bo komu ta način bolj ustrezal.

Je bilo pa mišljeno, da se vprašalnik copy-pasta v ZS (PM) ali mail in se ga pošlje...

LP,
Grega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: petek, 05.06.2009, 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še to:
Ali si pripravljen potem, ko boš dobil kaj rezultatov, to deliti z nami, prosim? Me zelo zanima, kakšni bodo.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Qnstl
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 4. jun 09, čet, 19:23
Sporočila: 7
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: petek, 05.06.2009, 15:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spletna anketa je narejena! Veselo na klikanje :)

Seveda bom delil rezultate! Ampak šele ko bodo vsi rezultati zbrani in obdelani. Nekje septembra računam.

Lahko pa vmes poročam...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: petek, 05.06.2009, 20:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen prav simpatična anketa. Grega, vse čestitke! Z užitkom sem jo izpolnila in upam, da se je bo lotilo čimveč ljudi, saj znajo biti tvoji izsledki prav zanimivi. Je pa hec, da sem takrat, ko so izšle pravice učencev, čisto besna in zelo intenzivno razmišljala: " Kje so pa pravice učiteljev?!" potem pa na to popolnoma in čisto pozabila.

A ne bi za diplomo izdal knjižice Pravice učiteljev?! Shocked To bi znala biti prav zanimiva ideja ... Prečešeš zakonodajo in jih zbereš v knjižici!

No, kakorkoli že. Najbolj zanimiva se mi je zdela trditev: "Ne morem nadzorovati temperature v učilnici." Jasno sem takoj kliknila, da se popolnoma strinjam!!! Verjetno zato, ker sem se ob majskem vročinskem valu (četrtek) resno spraševala, če smo dolžni pri 39°C!!!! sploh biti v učilnici, kaj šele karkoli delati ... Kljub odprtim oknom in vratom, je zrak dobesedno stal, zato sem šla po termometer in Shocked , skoraj omedlela, ko sem zagledala, kam je zlezel stolpec. No, danes sem bila pa v tej isti učilnici v termoflisu Laughing .

Upam, da bo čimveč ljudstva sodelovalo in anketo izpolnilo. Ti pa le sproti poročaj, kako se stvari odvijajo ... Če boš v šolstvu se moraš itak čimprej privaditi pisanju poročil, statistik in evalvacij Wink

Prav lep pozdrav
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Qnstl
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 4. jun 09, čet, 19:23
Sporočila: 7
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: torek, 09.06.2009, 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pohvalo.

Moja prva zamisel je bila diplomska naloga s točno tem naslovom in tem ciljem. Toda, dela za to je ogromno. Bi napisal kaj in kje točno se vse skrivajo zakoni, naloge, dolžnosti in tudi nekaj pravic učiteljev, ampak bi s tem ogrozil mojo anketo. Lahko pa povem, da so razpršeni povsod. To delo bi si lahko naložil kakšen pravnik v povezavi s pedagogom. Mogoče pri kasnejšem študiranju (če oz. ko se spravim).

Do sedaj je bilo rešenih 31 anket in jih je iz dneva v dan več. O rezultatih pa ne bom, ampak so po mojih pričakovanjih! Wink

Hvala vsem, ki ste rešili vprašalnike in ki jih še boste!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 11.06.2009, 15:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, se je splačalo stvar spraviti v elektronsko obliko, mar ne?

Predlagam samo, da narediš novo temo brez prejšnje oblike ankete na začetku - torej samo naslov (s poudarkom na kratki anketi) in kratka obrazložitev s prošnjo za reševanje. Ker marsikdo neha brati poste že na začetku. Jaz sem že skoraj začela stvar reševati v wordu - skopirano seveda :)

Pa veliko uspehov!
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Qnstl
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 4. jun 09, čet, 19:23
Sporočila: 7
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 15.06.2009, 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Priznam, se je splačalo dati v elektronsko obliko!

Trenutno imam 52 odgovorov Zelo srečen in samo v enem odgovoru se vse 100% strinjate in to je, da ste vse ženskega spola. Razz

Detaljni rezultati pa še pridejo...

Bom naredil novo temo, če se administratorji strinjajo.

Vsem sodelujočim hvala in zdržite še malo, "počitnice" se začenjajo!

Lep pozdrav,
Gregor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 15.06.2009, 10:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen
Kar odpri novo temo!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics