Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Učiteljice v I. triadi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Gaja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 19. jun 06, pon, 20:31
Sporočila: 14

SporočiloObjavljeno: petek, 13.02.2009, 10:45    Naslov sporočila: Učiteljice v I. triadi Odgovori s citatom

Razmišljamo o tem, da učiteljice ne bi več spremljale otrok od 1. do 3. razreda.
V 1. razredu bi poučevala ena učiteljica z vzgojiteljico, 2. in 3. pa bi prevzela druga učiteljica.
Prosim za vaše argumente ZA:PROTI!

Hvala!

G.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: petek, 13.02.2009, 16:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sama sem bolj za povezavo 1. in 2. razred ena, 3. in 4. pa potem naslednja. Da si učiteljica pripravi podlago za četrti razred.
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 18. sep 05, ned, 20:29
Sporočila: 22

SporočiloObjavljeno: sobota, 14.02.2009, 10:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi smo se odločili za sistem, da je v 1. in 2. ena učitlejica, v 3. pa dobijo drugo. Tudi sistem dela se že počasi usmerja iz kotičkov v "enomizno" delo. Otrokom je všeč, poveča se jim koncentracija.
_________________
Življenje je lepo,
če ga živiš,
tako, kot ponuja se samo
in ne da drugega želiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Helena Mai Smolej
Novopridruženi


Pridružen/-a: 11. jan 09, ned, 20:01
Sporočila: 4
Kraj: Kranj in okolica

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 16.02.2009, 20:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi smo se letos odločili za varianto 1. in 2. razred ena učiteljica v 3. pa druga. Pa bomo videli kaj bo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajchy
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. feb 07, sob, 15:25
Sporočila: 5

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 23.02.2009, 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Sem študentka razrednega pouka in delam seminarsko nalogo o razredniku. Zanima me, če je kje določeno, koliko let mora biti razrednik s "svojim" razredom. Glede na to, da omenjate različne variante v zvezi z leti, ki jih en učitelj preživi z razredom razumem, da je to vseeno v rokah posameznih šol. Pa mogoče karkoli v zvezi s tem kje piše? V kakšnem uradnem dokumentu? Jaz namreč nisem še ničesar takega zasledila.

Najlepša hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
asaje1
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 12. dec 06, tor, 13:10
Sporočila: 120

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 23.02.2009, 18:21    Naslov sporočila: Učiteljice v 1.triadi Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

pohvalno, da se na nekaterih šolah učiteljice odločate za spremembo.
Tudi v naši šoli smo se odločili za spremembo. Jaz bom letos moje drugošolce zapustila ob koncu šolskega leta eni izmed sodelavk. Imela sem jih že v 1. razredu.
Eno generacijo učencev sem imela samo v 2. in 3.r. Ta sistem mi je zaradi specifičnega dela v 1. razredu bolj primeren. Laže sem jih navadila na drugačen način dela, kot letošnjo generacijo otrok.
Pri nas smo se tako odločili zato, ker so se v treh letih učenci in starši preveč navadili na sistem dela enega učitelja in so potem v 4.r. pričakovali enak način. Učenci so na začetku tudi pogrešeli učiteljico prve triade. Pogosto se je moja prva generacija devetletkarjev zatekala k meni.
Informacijo, da v prvi triadi uči eno generacijo samo en učitelj, ( v prvem še 10 ur vzgojitelj) smo dobili na izobraževanjih. Sem pa nekje to tudi brala.... tako dalec je ze to, da ne vem kje....
Veliko prijetnih trenutkov pri spremembah vam želim Andreja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
asaje1
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 12. dec 06, tor, 13:10
Sporočila: 120

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 23.02.2009, 18:38    Naslov sporočila: Učiteljice v 1.triadi Odgovori s citatom

Odgovor za študentko:
Šla sem gledat v Zakon o OŠ. Tole sem zasledila, kar si zagotovo že sama dobila.
Tu je del 38. člena
V prvem obdobju osnovne šole poučuje učitelj razrednega pouka.
V 1. razredu osnovne šole hkrati poučujeta učitelj razrednega pouka in vzgojitelj predšolskih otrok, izjemoma pa lahko tudi dva učitelja razrednega pouka. Drugi učitelj oziroma vzgojitelj predšolskih otrok poučuje polovico ur pouka.
Pri pouku vzgojnih predmetov lahko z učiteljem razrednega pouka sodeluje tudi učitelj predmetnega pouka....
Lp, Andreja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alenka@
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 3. okt 05, pon, 16:31
Sporočila: 188

SporočiloObjavljeno: torek, 24.02.2009, 8:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sama poučujem v kombiniranem oddelku in tudi s tega vidika sem že pred uvedbo devetletke zagovarjala to, da je pozitivno, če učitelj poučuje učence dve leti (priporočam spremljanje učencev dve leti tudi na matičnih šolah Cool), več pa je odločno preveč. Je že asaje1 napisala enega izmed vzrokov - učitelj ima določen stil in iz svoje kože ne more, pa če se tega še tako zaveda in skuša biti čim bolj vsestranski.
Vidim, da se moje stališče v zgornjih zapisih potrjuje. Sama menim, da so šestletniki tako zelo razvojno drugačni od starejših (samo sedemletnikov), da bi jih morale poučevati kolegice, ki bi se odločile prav za to starost in bi si zaslužile posebno priznanje (nagrado v obliki plačila!), obvezno pa bi morali z njimi delati dve strokovni delavki vse šolske ure - tako kot je bilo prej v vrtcih pri tej starostni skupini!!) Pomislite še, kako je tam, kjer otroci prej ne obiskujejo vrtcev in nimajo usvojenih nikakršnih veščin! Pa ne uspemo in ne uspemo tega doseči! Smo preveč tiho, smo že otopeli? Najbrž je to - drugo. Da je druga strokovna delavka razpeta med dva oddelka ali celo dve šoli, je nedopustno, saj ne "pripada" ne eni in ne drugi! Ne govorim tjavendan, sem vse preizkusila ...
Osebno se najbolj nagibam k sistemu, ki ga je omenila asaje1 - menjava učiteljic po 1. razredu (a v 1. obvezno dve!). O eni učiteljici skozi celo prvo triletje pa krožijo le priporočila (tistih, ki v praksi nimajo kaj prida izkušenj), nikjer ni nič zavezujočega. Torej, Gaja, če bi jaz imela kaj vpliva, bi jeseni šla brez pomislekov na sistem, ki ga nameravate uvesti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics