Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Vprašanja strokovnjakom

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Disleksija in poštevanka Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Nuka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. jan 09, pon, 16:25
Sporočila: 10
Kraj: MARIBOR

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 19.01.2009, 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Midva pridno vadiva, vsako popoldan. Gre sicer počasi (sedaj sva pri trojki), gre pa le.. Nasmeh
Počasi se daleč pride Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 19.01.2009, 16:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super!
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 19.01.2009, 17:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Važna je dobra volja, da ne bo odpora in kot že rečeno: naj jo zna kot pesmico, da mu sploh ne bo treba več misliti, koliko je tisto krat ono. Zelo srečen
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Nuka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. jan 09, pon, 16:25
Sporočila: 10
Kraj: MARIBOR

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 19.01.2009, 19:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, pa smo tam..
Sin mi je prinesel domov obvestilo. Jutri bo vprašan poštevanko št. 3 in 6, v sredo 7, v četrtek 8 in v petek 9...
In tu se izniči ves najin trud... Enostavno se lahko doma trudim kolikor hočem, proti šolskemu sistemu očitno ne morem nič...
Ne vem. Trenutno sem tako žalostna in utrujena ( za nama je dril).
Mogoče si pa vse skupaj preveč k srcu ženem.. ne vem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 19.01.2009, 19:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem učencem, ki (še) vedno ne znajo poštevanke, dovolila, da si pomagajo s tabelo, v kateri poiščejo rezultat za množenje ali deljenje. Učenec se nauči uporabljati tabelo, kasneje pa jo uporablja samo pri računih, kjer ni prepričan, vedno manjkrat. Saj tudi s tabelo ne gre hitro, če ne razume, vendar se mi zdi, da mu miganje s prsti po tabeli nekako olajša stisko.

Imam tudi učno pomoč učencu pri matematiki.
Že "milijonkrat" sva izračunala račune do 10 in zdaj že do 20. (2.razred) Včeraj sem imela že vsega dovolj, še posebno, ko se je razredničarka pritoževala, da ne zna računati. "Dala" sem ga na računalnik: en kupček računov in en "vlakec" - Miškina šola. Računal je hitro in uspešno, le tu in tam si je pomagal s prsti.
No, vsaj sem se prepričiala, da moj in njegov trud ni bil zaman.
Spomnila sem se na teorijo: pred preskokom v novo znanje se pojavi zastoj, potem pa kot nenadoma razumevanje in znanje.

LP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 19.01.2009, 19:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poštevanka se da dobro ponavljat z didaktično igro:

a) tabela z večkratniki in kartončki z računi. Potem pokriva izračunane račune. Kmalu ugotovijo, da lahko celo tekmujemo.

b) na eni strani kartončka so računi, na drugi pa zmnožki. Otrok izračuna, pogleda, če je pravilno. če je izračun pravilen, da kartonček na npr. levo starn, če je napačno, ga da na desno stran. Potem samo izračuna tiste račune, ki jih ni znal. če mu še kaj računov ostane, se jih posebej nauči.

Podobno sem naredila tudi za račune seštevanja in odštevanja do 20 s prehodom čez desetico.

LP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: torek, 20.01.2009, 6:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nuka je napisal/a:
No, pa smo tam..
Sin mi je prinesel domov obvestilo. Jutri bo vprašan poštevanko št. 3 in 6, v sredo 7, v četrtek 8 in v petek 9...
In tu se izniči ves najin trud... Enostavno se lahko doma trudim kolikor hočem, proti šolskemu sistemu očitno ne morem nič...
Ne vem. Trenutno sem tako žalostna in utrujena ( za nama je dril).
Mogoče si pa vse skupaj preveč k srcu ženem.. ne vem.


Malce ne razumem ...
Učiteljica ve za težave? Ve, da ima deček posebno pomoč?
Jaz bi (v dobro otroka) šla v šolo in prosila za odlog. POvedala, kakšne so težave in da vsi skupaj upamo (z učiteljico vred), da se bo odprlo. Kar se lahko le, če bo zadeva uveljavljana postopno.
In Jablanin nasvet oz. pristop, da lahko učenec, ki ima težave, uporablja tabelo, je zelo tehten. Saj znanje poštevanke je potrebno zato, da lahko razumemo in razrešimo določeno nalogo. In poštevanka je le pripomoček nekje v možganih. In če tega pripomočka še nismo sposobni "zasidrati" v možganih, si pomagajmo z zunanjim pripomočkom - tabelo na papirju.
Ne vem sicer, kako sin razume besedilne naloge (ali ve, kdaj uporabiti določeno operacijo in zakaj)?
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Nuka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. jan 09, pon, 16:25
Sporočila: 10
Kraj: MARIBOR

SporočiloObjavljeno: torek, 20.01.2009, 7:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, seveda učiteljica ve za težave. Odločbe še sicer nimamo, smo pa v postopku. Je pa to, da bo vprašan poštevanko na tak način že prilagoditev. Drugi otroci namreč pišejo "hitro poštevanko" vsak dan, pri sinu se to ne upošteva, pri testih so že pri deljenju, tudi to se pri nas ne upošteva. Torej, otroci so kar spredaj s snovjo, mi pa še tičimo pri poštevanki...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: torek, 20.01.2009, 7:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zato pa naj uporablja tabelo! Tako bo lahko dosegel sošolce po obvoznici, če je pa ne bo imel, je pa vprašanje, koliko muk bo imel za dosego cilja.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Nuka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 12. jan 09, pon, 16:25
Sporočila: 10
Kraj: MARIBOR

SporočiloObjavljeno: torek, 20.01.2009, 8:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom govorila z učiteljico.

Lp, N
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skerbib
Novopridruženi


Pridružen/-a: 13. apr 07, pet, 9:22
Sporočila: 2

SporočiloObjavljeno: sobota, 30.01.2010, 12:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo pozdravljeni. Tudi moj sin je imel v OŠ iste probleme. Sedaj obiskuje 1. letnik in po pravici povedano še sedaj ne znamo poštevanke. Pomaga si z računalnikom, ter s svinčniki, kjer je gor poštevanka. Z vsem drilom se je nisva naučila. Priporočam vam, da se dogovorite v šoli z učiteljico, da si bo nekako pomagal z pripomočkom. Določena števila si ne more zapomnit pa sva ponavljala in ponavljala en dan je bilo dobro naslednji dan pa kot, da si zbrisal iz spomina.
Z ničemer pa ne pretiravat, 1 ura učenja je preveč, jaz sem prakticirala vsak dan 10 minut poštevanka, 10 minut branja in nič na silo in sedaj kar uspešno uspeva v šoli in je srečen ko vidi, da tudi on zmore.
Lepo pozdravljeni.
_________________
miško
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sobota, 30.01.2010, 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Upam, da je veliko učiteljev, ki se zavedajo, da je bolje znati uporabiti pripomoček in nadgraditi svoje znanje, kot pa nekaj na silo znati in potem zaostajati.
In upam, da je veliko staršev, ki se zavedajo, tako kot ti, Skerbib, da je učenje kratko, s tem zanimivo in seveda vsak dan.
Tvojemu sinu želim še veliko uspehov!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Vprašanja strokovnjakom Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics