Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
41. Širjenje e-gradiv
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: sobota, 08.11.2008, 20:47    Naslov sporočila: 41. Širjenje e-gradiv Odgovori s citatom

No, pa smo dočakali. Povabilo k sodelovanju na razpisu Mesec širjenja uporabe e-gradiv, namreč. Hm, moram priznati, da me je kar malo zamikalo, da bi se podala v tole Confused. E-gradiva uporabljam že dolgo, učenci ob njihovi uporabi naravnost uživajo. Torej gremo v akcijo Zelo srečen !

Prvo branje razpisa, ki je objavljen na spletni strani MŠŠ Mesec širjenja uporabe e-gradiv ni obrodilo pravih t.j. vsaj za silo uporabnih sadov. Očitno sem funkcionalno nepismena Embarassed , ob ponovnem branju mi je bilo že nekaj malega jasno. Pravzaprav imam na sumu, da je vse skupaj nalašč zapisano tako zavito. Kdo ve zakaj?! Vsekakor zna biti zadeva zanimiva, kljub temu, da sem ob prebiranju in pregledovanju ponudbe e-gradiv bila, ponovno, res ne vem zakaj, če to že vem, nemalo razočarana, ko sem treščila v realnost, da je 2. triletje nekako pozabljeno od vseh.
Res se sprašujem, zakaj e-gradiva za 2. tiletje lahko preštejemo na prste ene roke, še večja uganka pa mi je, zakaj so nekatera dostopna zgolj ob registraciji. Prepričana sem, da bo ob vseh preprekah, ki jih to po dejstvo povzroča, marsikoga minilo, da bi brskal naprej in gradiva uporabljal Crying or Very sad. Še sreča, da se tam, sicer čisto na koncu seznama, kar malo skrita, veselo ponuja tudi Učiteljska.net! Tukaj nam je na voljo kar nekaj krasnih gradiv, ki so dostopna prav vsem. Tudi neregistriranim uporabnikom. Izkoristimo jih in dokažimo, da so dobra in uporabna!

Kakorkoli že, jaz se bom prijavila, nalašč. Sem ob neki priložnosti slišala grde očitke, da smo učitelji 2. triletja sami krivi, da je tako, ker nas baje ne zanima in nič kaj ne delamo v to smer, da bi se usposobili za uporabo IKT in smo pravzaprav neverjetno grozni, ker celo pričakujemo, da nam bo to kdorkoli plačeval Shocked Skoraj me je kap! Koliko bi učitelji delali, če bi delali samo toliko, kot smo plačani Embarassed, sem pomislila v prvem trenutku, v drugem pa me je popadel divji bes. Malo, ampak čisto malo je manjkalo, da se nisem blamirala pred zelo pomembnimi ljudmi iz MŠŠ, ZRSŠ, Arnesa itn. Ko sem začutila, da mi je koža preozka in mi hoče odkiti pokrov, sem se močno ugriznila v jezik, da sem se ustavila po izjavi, da trditev pravzaprav ne drži in navedla nekaj utemeljenih razlogov za stanje. Jezik mi je bil potem silno hvaležen, da sem po tem delu ugovora jadrno zapustila okroglo mizo.
Rok za prijavo poteče 10. 11. 2008, uporabila pa bom gradiva z najboljšega spletnega portala za učitelje Učiteljska.net. Morda pa še kaj zaslužim Laughing , če me slučajno zanimika, da izdelam kakšno lastno gradivo.Kaj pa vi mislite o tem razpisu? Se boste prijavili? Da? Ne? Zakaj?

V pričakovanju vaših zapisov vas prav lepo pozdravljam!
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
janja
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 18. sep 05, ned, 20:29
Sporočila: 22

SporočiloObjavljeno: nedelja, 09.11.2008, 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena!
Tudi sama sem že prebirala razpis in si ogledovala priložena e-gradiva. Če imate za 2. triado materiala za prste ene roke, jih za 1. triado še teh ni. Nekaj jih je, pa sem bila ob prebiranju zelo razočarana. Če se osredotočim samo na eno gradivo, ki pomaga obravnavati oz. utrjevati snov telesa pri matematiki v 1. razredu, so vsa besedila/navodila pisna (otroci še ne poznajo črk). Zmotilo me je tudi dejstvo, da sem lahko le izvajalka, ne morem pa biti tudi vodja projekta (ker sem le RP-jevka), kar pa pomeni, da MORAM v projekt pregovoriti še vsaj 3 ljudi. Na mali šoli - mission imposible.

Res je, da je uciteljska.net naj e-gradivo. Vleiko uporabnega človek najde tu, upam, da bo tako ostalo tudi v prihodnje. Upam tudi, da bomo notranje spodbujeni k dodajanju gradiva in k nadgrajevanju tega portala, ki je ne le učiteljem, pač pa tudi staršem, prijetna dopolnitev in olajšanje njihovega dela.
_________________
Življenje je lepo,
če ga živiš,
tako, kot ponuja se samo
in ne da drugega želiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: nedelja, 09.11.2008, 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ah, bi jim "pasalo", da bi jim dali, kar bi oni morali pripraviti!
Niti osnovnih pravil za ustvarjalnost ne upoštevajo. "Terajo" svojo logiko, kar poglejte si zavodovo stran in "gradiva". Imajo zastarele podatke za obvestila, ki jih potem prenovijo tako, da jim spremenijo datum.
Tam me ne bo, zagotovo ne!
Če pomislim, da samo opravljajo službo, so še preveč plačani.
Včasih moraš narediti v službi tudi kaj s svojim znanjem in strokovnostjo zgolj iz svojega veselja do ustvarjanja. To na zavodu ni ravno praksa. Ne vem sicer za ostala področja (baje so matematiki pridni), za RP pa je žalostno!
A si govorila o nekakšnem projektu? Pa plačilu?
Moje mnenje je, da so projekti zato, da lahko nekateri naredijo doktorat. Seveda potrebujejo "bazo", ampak ....
Sem razmišljala, zakaj ni nič za drugo triletje.
Spomnim se uvajanja "nove" matematike: kolegice v 1. r. so imele usposabljanje celo leto, vsak konec tedna po ves dan. Za 2.r. je bilo uvajanje dva meseca ob sobotah. Za 3. in 4. razred smo imeli le eno soboto ves dan.
Tudi se spomnite na uvajanje devetletke: kup učil za 1. triletje, za 2. pa skoraj nič.
Ko smo nabavljali učila , ki ji sofinancira ministrstvo, je ponudba žalostna: večino stvari sem si naredila sama, le geo trikotnika ne znam narediti. le ta je bil v kompletu s šestilom v veliki leseni škatli s ključavnico !!!! Da ne povem, koliko je to stalo!
Ponudba je mizerna, ker se ne da dovolj zaslužiti.
Sicer pa gre prenova šolstva v "maloro". Uvajajo jo ljudje, ki se jim niti ne sanja, kaj se v šoli dogaja, poznajo teorijo, teorijo, teorijo ....
Ne vem ali se naj smejim ali javno uprem: za razredništvo sem dobila neto za 1 mesec 0,87 evra plačila ob dodatnih obveznostih za otroke s posebnimi potrebami. To je omalovaževanje našega dela.

NE, na takih natečajih me ne bo!
He he, zdaj so "fauš" učiteljski net pa nekaj poskušajo....
Upam, da si je s kakšnim zakonom ne bodo prilastili.
LP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mojcula
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 30. jul 07, pon, 17:41
Sporočila: 76
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: nedelja, 09.11.2008, 19:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jablana, popolnoma se strinjam s tabo! Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: nedelja, 09.11.2008, 21:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing tole pa smrdi po uporu!

Na srečo Učiteljska.net živi zaradi trmaste "mame", ki je poskrbela, da se je ta otrok sploh rodil in uspešno raste na spletu pa jasno vseh požrtvovalnih učiteljev. Žlahtni se in ohranja na popolnoma prostovoljnem delu, kar pomeni, da je lahko neodvisna, je popolnoma nepodkupljiva in samostojna. Zato je polna iskrivih idej in praktičnih zamisli. Učitelji, ki se zbiramo tu, to že vemo. Nekatere pa to dejstvo hudooooooo jezi. Kdo ve zakaj Wink ?
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dmori
Novopridruženi


Pridružen/-a: 8. avg 07, sre, 14:09
Sporočila: 2

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 10.11.2008, 6:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi midve s kolegico se bova danes prijavili. Pri delu uporabljava že kar nekaj teh gradiv.
Prijeten dan.
LP
Pika
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 10.11.2008, 11:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se lahko priporočamo za poročilo?
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics