Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Disciplina
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Anglistka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 25. avg 05, čet, 11:15
Sporočila: 14
Kraj: MB

SporočiloObjavljeno: petek, 09.09.2005, 20:41    Naslov sporočila: Disciplina Odgovori s citatom

Pozdravljene

Skozi prvi teden smo se že prebile, ne? Nasmeh

Zdaj pa bi potrebovala še en vaš nasvet...Imam slede?i problem. U?im 5., 8. in 9. razred.

Kaj narediti, da bom "stroga"??? za zdaj me u?enci še kar ubogajo....vendar na trenutke se mi zdi, da sem nemo?na...Da ?e mi u?enec re?e: "Ne, tega pa ne bom naredil!" Kaj naj??? S kakšnimi "ukrepi" držite v šahu svoje u?ence? Za zdaj sem jim jaz pa? rekla, da bom obdelano snov do potankosti spraševala, sploh tiste, ki ne sodelujejo oz. no?ejo sodelovati.

Danes mi je celo ena u?nka rekla (ko ni in ni bilo miru v u?lnici): "Učiteljice, zakaj niste bolj strogi?" Ja...kaj naj naredim?? Ve? kot zadret in re?i ne morem ali pa????

Help...please Crying or Very sad
_________________
Ang
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Kresnica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 5. avg 05, pet, 15:01
Sporočila: 15

SporočiloObjavljeno: nedelja, 11.09.2005, 0:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko smo se mi v razredu pogovarjali okrog razrednih pravil in kazni, ki naj bi sledile ob neupoštevanju, so otroci dajali kar dobre ideje. Mogo?e jih sama vprašaj, pa skupaj najdite eno razumno rešitev oz. ukrep, ?e ne bo miru. Povej jim tudi, da ni pošteno do ostalih, da ve?ina normalno dela, nekdo se je pa pa? odli?il, da ne bo.
Pa tudi povej jim, da imaš pravico (da, dejansko je v knjižici pravic in dolžnosti to napisano) nemoteno opravljati svoje delo.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: torek, 13.09.2005, 8:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živijo,
recepta pravzaprav ne poznam. Mislim, da je od tipa ?loveka odvisno, kako mu uspe. V svoji praksi sem poskušala vse sorte, vendar sem u?ila 4. razred. Kadar pa je bilo treba nadomeš?ati v višjih razredih, in to pri u?encih, ki sem jih imela nekaj let prej, ni pomagalo ni?.
Kresni?in nasvet se mi zdi zelo koristen. ?e sami dolo?ajo neke pogoje, jih navsezadnje morajo spoštovati, saj so jih sami postavili. Vsaj sklucuješ se lahko na to. Kajti, dandanašnji, pravice, pravice in dolgo ni?, potem pa dolžnosti.

Vendar, nikoli ne dopusti, da se nemir ve?a, ti pa nezavedno dviguješ glas, da bi jih prevpila. To vodi v katastrofo, ko te sploh ne bodo ve? poslušali. Utihni in po?akaj. Nikar ne grozi z ocenami, je neproduktivno. Ukrepaj. In to tako, da ne bo videti kot kazen ampak kot izkušnja. Naslednji dan vprašaj tistega, ki je pouk motil. Navadno ne bo znal. In tisto oceno lahko kasneje omiliš.

Lahko pa imaš smolo in imaš u?enca, kot sem ga imela jaz (ki pa mi je bil povrhu še izredno simpati?en), ki je klop držal v naro?ju, ker je bil preve? nemiren, razgrajal, pretepal, glasno govoril, vendar je bil 100 % na teko?em in 100 % sodeloval pri pouku (kako mu je to uspevalo, nimam pojma) in je imel odli?en uspeh. Vse ga je zanimalo in vse je znal, samo pri miru ni mogel biti. Ampak, to je izjema!
Torej, praksa. In razglabljanje sama pri sebi, kje je kavelj?ek.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Anglistka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 25. avg 05, čet, 11:15
Sporočila: 14
Kraj: MB

SporočiloObjavljeno: torek, 13.09.2005, 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljene

Hvala za nasvete Zelo srečen Trenutno je disciplina še koliko toliko OK. Pri petih razredih resda e pomaga ni? drugega kot to, da sem tiho in ?akam da se umirijo. Potem je nekaj ?asa mir. Poskušam jim pa? dati zanimive naloge, da se zamotijo...A kaj, ko vsa snov v u?beniku ni zanimiva Crying or Very sad Crying or Very sad

Pri osmih trenutno nimam velikih problemov, saj u?im 3. nivo in tam so po navadi kar pridni u?enci, ki radi poslušajo in sodelujejo.

Deveti razred pa poskušam obvladati....Zdaj preiskušam koliko me ubogajo in koliko spoštujejo avtoriteto Učitelja. Zaenkrat sem kar zadovoljna, saj naredijo kar re?em (res malce ugovarjajo, ampak na koncu obvelja moja).

No...imam še nekaj vprašanj...pa bom raje odprla novo temo.

Lp
_________________
Ang
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
555
Gost





SporočiloObjavljeno: sreda, 11.01.2006, 11:43    Naslov sporočila: disciplina Odgovori s citatom

Twisted Evil ?ao sm dijak gostinske šole in ?e ti povem bo najbolje da ob prvem izgredu poveš njegovemu razredniku naj pokli?e starše v šoloda nenehno moti pouk ?eprav nimam strogih staršev me je tega bilo vedno najbol strah saj sm dobil prepoved na dvoriš?e denarja nism dobivav kak teden stem pa rešiš vedenje pri tvojem pouku in še strah jim boš pognala v kosti. v?asih je zalegla tudi metoda referata kot kazenska naloga ?e ga ima in ga predstavi je vredu da nebi dala kakšne povale (ocene ali znaka) ?e pa ga nima pa špan vredovalnico kar hitro jim bo za?ela te?i voda v grlo! in nebo ve? izgredov temve? bojo vsi osladno prijazni saj strh pred starši kaj bojo rekli na ocene je zelo u?inkovit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZAUPAJ MI SAJ SEM BIL PRED 4 LETIMI ŠE ISTI KOT ONI!!!!

p.s. ?e pomaga ste dolžni za kavo:)031647540
Nazaj na vrh
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 11.01.2006, 12:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen,
Zanimiv pogled, še z druge strani katedra (kot smo v?asih rekli Zelo srečen ).
V glavnem se strinjam s tabo, vendar ... kaj pa tisti starši, ki so VEDNO prepri?ani, da je Učiteljica tista, ki ... ali pa jim je sploh vseeno.
Na žalost ni tako preprosto, ker ?e bi bilo, problemov sploh ne bi ve? imeli. Ampak veseli me, da boš ti neko? dovolj odgovoren starš, kar je pomembno!
Veliko uspeha ti želim pri u?enju in pri delu!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
555
Gost





SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 13.02.2006, 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala!!!!!!!!!!
res me malo dolgo ni bilo na formu ?(se opravi?ujem)
tudi to je res da nikateri starši obtužujejo Učitelje samo take otroke je potem treba razumet zakaj so takšni ?e jim starši devajo potuho in jim vse vrjamejo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! saj veste pregovor jabolko ne pade dale? od drevesa
Nazaj na vrh
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: torek, 14.02.2006, 7:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imaš prav. Treba bi jih bilo razumeti in v veliki ve?ini jih tudi razumemo, ampak delo (u?enje in vse kar je povezano s tem) se mora nadaljevati, slabo obnašanje pa je ovira, za Učitelje in u?ence.
Kako pa gre tebi? Si zadovoljen s svojim uspehom?
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Anglistka
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 25. avg 05, čet, 11:15
Sporočila: 14
Kraj: MB

SporočiloObjavljeno: sreda, 07.06.2006, 11:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

555 hvala za odgovor in tvoje poglede, me veseli da tako razmišljaš.

Moram reči, da sem v času, ko me ni bilo blizu uciteljske.net (se opravicujem btw), menjala službo...odšla na drugo šolo.

Tam sem prakticirala malce drugačen pristop od tega, ki sem ga ubrala na prvi šoli...sej veste - iz napak se učimo. Disciplina je bilo bistveno boljša. Je pa res, da sem kar hitro popuščala in se je stvar proti koncu leta zaostrila. Ampak se je dalo.

Sedaj sem (na žalost in na veselje) dobila drugo službo, ki pa ni v šolstvu.

Naj rečem, da sem se v teh mesecih ogromno naučila...od tega, da večina problematičnih otrok niti slučajno ni sama kriva za svoje obnašanje in poglede na svet...za vsem ali večino tičijo starši in družinske razmere. Groza...in potem so se mi seveda otroci zasmilili...Reveži, saj nimajo nekega vzora in podpore. So pa tudi otroci, ki pač so nesramni in odrezavi...tam niti starši ne pomagajo, saj jim dajejo potuho, nekateri pa jih celo ščuvajo. Brezveze je sploh izgubljati besede z njimi. Tako pač je.

Jaz sem na koncu vzela otroke kot otroke...ki jim včasih pač ni do pouka in dela. Tudi jaz nisem vedno polna elana. Je pa res...da ko vstopiš v razred, moraš vse pomisleke pustiti zunaj, saj učenci nekako začutijo, da si prišel ali z odporom ali slabe volje.
_________________
Ang
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics