Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Napredovanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zigatim
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 10. sep 06, ned, 20:38
Sporočila: 23
Kraj: celje

SporočiloObjavljeno: sreda, 03.09.2008, 20:05    Naslov sporočila: Napredovanje Odgovori s citatom

Zanima me ali je še mogoče napredovanje v plačilne razrede (po starem pravilniku) ali to ni več mogoče. Imam dovolj točk za napredovanje v višli plačilni razred, vendar mi je danes prijateljica rekla, da sem zamudila in da je bil zadnji rok 1. septembra. Delam v 4. razredu in imam 7 let delovne dobe in 1. plačilni razred. Hvala in lep pozdrav.
_________________
neshama
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: sreda, 03.09.2008, 20:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar oddaj ravnateljici vsa potrebna potrdila, da pregleda in ti nato odobri oz. ti bo naprej svetovala.
Lp od KJ
Ne bom spraševala, zakaj si čakala tako dolgo, ker sem tudi sama bila taka (niti nisem dobro poznala sistema, zdaj bolj pazim).
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pikapokica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jul 07, tor, 4:53
Sporočila: 70

SporočiloObjavljeno: četrtek, 04.09.2008, 16:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na kaj pa je treba pri napredovanjih paziti? Na tistih za naziv in tistih za plačilne razrede? Da malo razsvetlite še nas, ki še nismo dolgo v službah :)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: četrtek, 04.09.2008, 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na spletu najdite obrazec oz. uradni list, ki govori o napredovanju. Pri nas ga ima tajnica in ga posodi. V plačilne razrede se napreduje vsaka tri leta (bodite pozorni saj porodniška spada zraven, bolniška se odšteva), v nazive mora preteči pet let (tu nisem čisto 100%). Sama imam fascikel, kjer zbiram vsa potrdila v dveh ločenih mapah. Ena je za plačilne razrede, druga za nazive. Prej sem si zelo dobro prebrala zakone. Ker je za nazive mogoče na RP malo težje priti do dveh točk, sem resnično pazila, da nisem dala stvari z več točkami za plačilni razred oz. za kar sem potrebovala - sproti sem si seštevala itd. Na začetku sem oddajala prepozno, zdaj pa točno vem, da drugo leto dam za plačilni razred itd. Potrebno je malo sedenja in resnosti, pa gre.
Mogoče bi Mladen dal na splet, saj ima zakladnico pravilnikov. (Kolikor sem do sedaj videla.)
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pikapokica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jul 07, tor, 4:53
Sporočila: 70

SporočiloObjavljeno: petek, 05.09.2008, 6:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odzivnost Nasmeh

Tudi jaz veselo zbiram vsa potrdila, čeprav najhitreje lahko napredujem šele drugo leto Zelo srečen

Je kakšna razlika med točkami za naziv in za plačilne razrede? Vem, da če si uporabil eno potrdilo, ga ne moreš dvakrat, ampak v bistvu je, razen števila točk, ki jih rabiš, vseeno, katero potrdilo daš za kaj? (Upam, da nisem preveč zakomplicirano napisala tega Embarassed )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: petek, 05.09.2008, 16:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pogledat je treba pogoje za napredovanje (nekatere stvari lahko uporabiš izključno pri plačilnih razredih in tam potrebuješ tudi "manj" točk - lažje prideš do njih, saj seminar prinese 10 pik, 15 ali celo 20 - torej nekaj seminarjev pa si že blizu (100 za en plačilni razred, 200 za preskok dveh plačilnih razredov, splača se ti dati več, ker se ti ostalo prenese naprej za naslednje napredovanje čez tri leta, po napredovanju pa ti stvari propadejo). Za mentorja potrebuješ 4+4 točke (4 izobraževanja - piše na potrdilu, 4 ostalo - npr. enoletno vodenje interesne dejavnosti je 1 točka itd. Prav tako pa je interesna dejavnost pri plačilnem razredu, vendar drugače točkovana.
Ker je minilo nekaj časa od mojega napredovanja, ti ne morem iz rokava stresati tega. Še enkrat: Preberi pravilnike, da jih boš imela v glavi in si boš izračunala vse variante.
Lp
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LARA
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 2. feb 07, pet, 21:52
Sporočila: 11
Kraj: LJUBLJANA

SporočiloObjavljeno: nedelja, 07.09.2008, 20:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene pa zanima kako priti do naziva svetnik.Se mi zdi, da na razredni stopnji to sploh ni mogoče, če ne napišeš učbenika !!!
_________________
LARA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 08.09.2008, 5:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali pa mednarodno delo (članki v tujini), mogoče kaki projekti preko Zavoda in Ministrstva? Sem šele napredovala do svetovalca in si še nisem brala in pripravljala za naprej. Vem pa, da do treh pik ne prideš kar tako.
Lp od KJ
Že za svetovalca je na RP težko.
Lp
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klavd1ja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 7. maj 06, ned, 16:02
Sporočila: 136
Kraj: Ajdovščina

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 08.09.2008, 19:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V novem plačnem sistemu ne velja več stari Pravilnik o napredovanju v plačilne razrede, ampak Uredba o napredovanju javnih uslužbencev v plačne razrede. Če izpolnjuješ pogoje, napreduješ vsake 3 leta, ocenjuje pa te ravnatelj - trikrat letno (tudi vse ostale uslužbence).
Napredovalno obdobje je samo enkrat letno - 15.marca, ne pa 3-krat kot do sedaj. Ker je sedaj prehodno obdobje, napreduješ s 1.10.2008, če si izpolnila pogoje za napredovanje do 1.9.2008. Neuporabljene točke se ti prenesejo naprej.
_________________
Klavdija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: torek, 09.09.2008, 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, Klavdija za podatke.
Če te prav razumem: Torej ne bom mogla napredovati npr. v septembru 2009 kot sem do zdaj, ampak bom napredovala šele v marcu 2010. Počutim se malo ogoljufano.
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klavd1ja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 7. maj 06, ned, 16:02
Sporočila: 136
Kraj: Ajdovščina

SporočiloObjavljeno: torek, 09.09.2008, 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še enkrat natančno preberi o prehodnem obdobju - če seveda izpolnjuješ vse pogoje za napredovanje. Pohiti!
_________________
Klavdija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics