Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Agresiven otrok
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lily 72
Novopridruženi


Pridružen/-a: 27. avg 08, sre, 13:37
Sporočila: 3
Kraj: Velenje

SporočiloObjavljeno: sreda, 27.08.2008, 14:28    Naslov sporočila: Agresiven otrok Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Sem nova na tem forumu! Zelo srečen

Imam pa en problem. Letos bom poučevala v tretjem razredu učence, ki sem jih imela že v prvem, potem pa sem odšla v porodniško. Nasmeh Otroci so zelo pridni in vodljivi, zato sem bila zelo vesela, da jih dobim nazaj.
Je pa v ta razred letos vpisan nov učenec, ki pride k nam iz sosednje šole. Dobila sem inf.,da je to zelo agresiven otrok, ki je že tudi udaril učiteljico! Shocked
Ker še nimam izkušenj z pretirano agresivnimi otroki,me zanima, če jo ima kdo od vas?
Nekaj sem si o tem že prebrala, toda zanimajo me bolj vaše konkretne izkušnje!
Odločila sem se, da bom poskusila pozabiti na to, kar
so o njem povedali drugi ter si pustila čas, da ga spoznam in sama presodim, v čem je težava...
Kaj mislite vi?

Hvala in lp! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 27.08.2008, 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odlična in edino prava odločitev!
Kolikor sem imela izkušenj s takimi učenci, mi le v enem primeru nekako ni uspelo najti kontakta z njim. S tem seveda ne mislim, da so ostali postali pridni fantki. Lahko pa sem komunicirala z njimi in lahko smo se pogovarjali o problemih, ki so nastajali. In, če sem čisto odkrita, so mi zelo prirasli k srcu. Vsekakor gre za to, da najdeta pristen kontakt in način za komuniciranje. In veliko problemov bo prihranjenih!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Sassa
Novopridruženi


Pridružen/-a: 28. avg 08, čet, 11:52
Sporočila: 2
Kraj: Trbovlje

SporočiloObjavljeno: petek, 29.08.2008, 12:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej!Tudi jaz sem tukaj "na frišno" Zelo srečen . Sem pa vesela,da si se odločla sama spoznat tega fanta. Včasih vse prehitro sklepamo in potem tudi odreagiramo glede na zgodbice, pripovedi, ki jih slišimo od drugih. Mislim, da je pomembno, da zagotoviš sebi, otrokom in temu fantku, da ne škoduje nikomur! To je najpomembnejše. Sicer pa mora spoznati, da z nasilnim vedenjem ne bo ničesar dosegel-ga ignoriraš, če ne počne nič nevarnega, se z njim pogovoriš zakaj to dela (po možnosti takoj, ko nekaj stori-kaj ga je privedlo do tega), poskusi mogoče s tehnikami umirjanja, sproščanja-lahko jih preizkusiš na celem razredu... Boš videla kaj mu ustreza...Ne vem...nekaj mojih skromnih misli o tem... Upam, da ti bo kar najbolje steklo vse skupaj!!
LP, uspešen začetek šolskega leta!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics