Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
34. Evalvacija ob zaključku šolskega leta
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: torek, 08.07.2008, 11:13    Naslov sporočila: 34. Evalvacija ob zaključku šolskega leta Odgovori s citatom

Zelo srečen , no pa je za nami še eno šolsko leto. Priznam, to leto me je kvalitetno izčrpalo Embarassed .

Zdaj, ko sem se končno naspala in za silo odpočila, mi je uspelo dojeti, da je res konec. Hm, saj smo šele 8. julija, letos mi je to uspelo prej kot lani! No, konec šolskega leta bo, ko naredim evalvacijo minulega leta.

Evalvacija dela, raziskovanje lastne prakse in aktivne metode dela so tisto, kar se pričakuje od sodobnega učitelja. In prav je tako!Torej, kaj je bilo dobro, kaj lahko izboljšam in kako bom zastavila delo v naslednjem šolskem letu?

Kaj se je dogajalo v letošnjem šolskem letu?
1. Uvajala sem aktivne metode dela in učenje brez prisile.
2. Sodelovalno učenje in delo po skupinah.
3. Dodatne naloge po interesih učencev.
4. Tedenski načrti in tedenska preverjanja znanja pri SLO, MAT, NIT in DRU.
5. Uporaba IKT: spletna učilnica, predstavitve .ppt in učenje s pomočjo did. programov.

Kako bo v naslednjem letu?
Spoznala bom novo učence in starše.
Še naprej bom nadaljevala s formativnim spremljanjem učencev v okviru projekta ZRSŠ, ki se ukvarja s posodabljanjem didaktike ocenjevanja znanja. Temelji na izboljšanju komunikacije v pedagoškem trikotniku ter sprotnem podajanju informacije o napredku učenca z navodil za učenje in indivudualnem postavljanju ciljev.
Vsekakor bom z aktivnimi metodami učenja nadaljevala! Prijeme definitivno lahko še izboljšam! Zdi se, da je tu še ogromno drugačnih možnosti. Pri pripravah na naslednje šolsko leto si bom pomagala z letošnjimi izkušnjami in seveda z literaturo, ki sem jo že izbrskala v knjižnici.
Pripraviti moram še več materialov za sodelovalno učenje in kakšno uro več nameniti skupinskemu delu.
Tedenski načrti in tedenska preverjanja so odlična zadeva! Ne boste verjeli, tudi učenci in starši so jih zaznali kot spodbudo za sprotno učenje in informacijo o tem, kaj in kako se učiti.
Dodatne naloge učenci radi rešujejo, le dovolj izzivalne in zanimive morajo biti. "Ponudbo" bom razširila še na likovno, računalniško in glasbeno področje.
Moja spletna učilnica se bo tudi v naslednjem šolskem letu še oplemenitila z zanimivimi nalogami in kvizi.

Veliko moram še narediti pri vključevanju staršev v pedagoški proces. Najti moram način, da jim omogočim njihovo aktivno vlogo na način, da se bodo moja in njihova prizadevanja ujela in doprinesla k boljšemu znanju, večjemu zadovoljstvu in veselju do učenja pri učencih. Hm, sodelovanje s starši bo v naslednjem šolskem letu resen izziv!

Tako, z letošnjim šolskim letom sem zadovoljna. Mirno se odpravljam na dopust, da si napolnim baterije in zberem nove ideje na naslednje šolsko leto. Gospod Šef nas je spustil do 21. 8., ko pričnemo z intenzivnimi pripravami na šolsko leto 2008/2009, zato pravzaprav nimam več veliko časa Laughing !

Vsem želim učinkovito regeneracijo in lepe počitnice, kjerkoli že boste Wink in prav vesela bom vsakega vašega zapisa!
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Anuška08
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 1. jun 08, ned, 18:11
Sporočila: 5
Kraj: Gorenjska

SporočiloObjavljeno: sreda, 23.07.2008, 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že nekaj časa sledim zapisom razredničarke Miše in počasi dozoreva ideja, da se tudi jaz lotim 'njenega' pristopa k poučevanju. Sicer moram še ugotoviti, kako bom idejo spravila v prakso - poučujem TJA v drugi in tretji triadi, a nekaj zamisli že imam.

Če ima kdo kake nasvete, izkušnje ipd., se že vnaprej lepo zahvaljujem.

Miši pa hvala za izčrpna poročila. Zelo srečen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Razredničarka Miša
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 24. nov 07, sob, 0:01
Sporočila: 193
Kraj: Slovenska devetletka

SporočiloObjavljeno: sreda, 23.07.2008, 13:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen malenkost!

Ne da se povedati, kako sem vesela odzivov na moje zapiske. Če so povrhu vsega še tako pozitivni, sem pa naravnost vsa iz sebe Cool. Hvala za tale zapis Anuška 08!
Me kar poboža, še posebno se mi dopade, ko kdo reče Mišin način dela. Roko na srce, gre zgolj za mešanico različnih teorij, ki večinoma temeljijo na konstruktivističnem pristopu, morda je še najbolj izrazita Glasserjeva teorija dobre šole, in mojih vse bogatejših praktičnih izkušenj.

Resno pa sem že razmišljala, da bi bilo naravnost krasno vse tole "spraviti" v kakšen priročnik in bi bilo na voljo v papirnati obliki. Kdo ve, morda pa bi mi uspelo prodati izvod ali dva Laughing
No ja, Zemlja kliče Mišo! Za začetek bi potrebovala založnika, ki bi bil dovolj pogumen, da bi vse skupaj izdal. Glede na to, da sem razredna učiteljica s tem primernim dohodkom in se nisem bogato poročila, kot nam je že v 1. letniku srednje šole priporočil naš profesor, samozaložba, žal, odpade Laughing .

Morda pa kdo pozna koga?! Wink

Uspešno načrtovanje želim in vas prav lepo pozdravljam!
_________________
Razredničarka Miša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Kako iščem svoj sir v labirintu šolstva Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics