Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
še enkrat lopolis
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sisi25
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 6. avg 07, pon, 9:31
Sporočila: 38

SporočiloObjavljeno: petek, 13.06.2008, 20:18    Naslov sporočila: še enkrat lopolis Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Dejte mi prosim povedat, kaj vse printamo v lopolisu ob koncu šolskega leta, da damo učencem? Je to spričevalo, obvestilo o zaključnih ocenah, ...? Napišemo kaj pod opombe? Kje so pa vidni izostnaki? Sej to jim tud mormo dat, al ne?
Tisočkrat hvala za odgovore. Pr men je čista tema, kako pa kaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mojcula
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 30. jul 07, pon, 17:41
Sporočila: 76
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: sobota, 14.06.2008, 7:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Skušala ti bom razložiti čim bolj natančno (za 4. raz., ko pišemo ocene). Sama v Lopolisu vpisujem le zaključne ocene za spričevalo:

- Najprej greš v "šolo", kjer se prikaže tvoje ime, klikni in prikaže se seznam tvojih učencev.

- Klikneš na ime učenca in v zgornji vrstici klikneš na "spričevalo" (počakaj, da se ti odpre, nekoliko traja).

- Ko izpolniš ocene, klikni zgoraj še na " izostanki" in vpiši še izostanke. Dovolj je, da vpišeš v en okenček vse izostanke učenca (seveda, če že imaš sešteto), ni treba ločit na 1. in 2. obdobje.

- Ko imaš narejeno za vse učence, greš iz "šole" ven, v "tiskarno".

- V zgornji vrstici klikneš "šola" in zopet se prikaže tvoje ime, čisto spodaj pod imenom pa so "spričevala".

- Klikni na "spričevala" in prikažejo se imena učencev. Ko klikneš na ime učenca, se prikaže izpis spričevala.

-Sedaj pa najbolj zoprno: v tiskalnik vložiš obrazce za spričevala in klikneš zgoraj "tiskaj" (vsakega tiskaš posebej). Verjetno se ti bo zgodilo, da izpis ne bo točno na prostorčkih, kjer bi moral biti. Vzemi si čas in :

- klikni na "nastavitve".
- po milimetrih spremeni zgornji ali stranski rob
(odvisno, kje se ti zamika)
- ne pozabi klikniti " spremeni"

Pa še to: če nimaš še vpisanih matičnih in evidenčnih številk:
- matične vpišeš v " matičnem uradu", kjer klikneš na ime učenca in se ti odpre okno z njegovimi podatki
- evidenčno št. nam da pri nas tajnica, vpišeš jo v spričevalu pod "evidenčna številka".

Upam, da ti bo uspelo. Veš, sama imam 27 učencev in sem imela vsa spričevala narejena v 1,5 ure - z vsemi vpisi ocen, izostankov, matičnih listov in evidenčnih številk. Pa še ful počasi in z enim prstom tipkam Laughing .
Pomisli samo, koooooliko časa bi vse pisala na roko. Wink
Lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sisi25
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 6. avg 07, pon, 9:31
Sporočila: 38

SporočiloObjavljeno: sobota, 14.06.2008, 8:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najlepša hvala. Vse sem naredila, sam ko grem v tiskarno in kliknem na spričevalo posamznega učenca nikjer ne pišejo izostanki, evidenčne številke, še predmeti ne. Samo ocene so, predmetov pa ni. Kr prazen list z imenom in priimkom učenca ter samo ocene (brez predmetov) Pa mi ni nič jasno. IN tud nobenih robov ni nikjer, da bi lahko karkoli spreminjala, joj,... Obvestilo o zaključnih ocenah pa učencem ne damo?

Je pa res da listov za printanje še nimam.

HVALA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mojcula
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 30. jul 07, pon, 17:41
Sporočila: 76
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: sobota, 14.06.2008, 10:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse se prikaže, ko natisneš spričevalo na uradni obrazec (če si izostanke seveda vpisala v spričevalu v "šoli"). Za tiskanje moraš imeti uradni obrazec, prikaz v tiskarni - brez vsega - je normalen. Robovi pa so samo prikazani, ko v tiskarni klikneš "nastavitve", odpre se okno in potem premikaš nekakšna kurzorja, ki sta na vrhu in ob strani nakazane strani- zraven pišejo mm.
Kar se tiče obvestil o zaključnih ocenah - ne vem kako ste dogovorjeni v šoli in kateri razred učiš.
Sicer pa ti svetujem: sprintaj si moje prejšnje navodilo, ga še enkrat počasi preberi in delaj res po korakih - prepričana sem, da bo šlo.
Lp. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: sobota, 14.06.2008, 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sisi, v katerem razredu si? Najbrž na višji stopnji, če boš vpisovala še obvestila o zaključnih ocenah?
Konec leta natisneš npr. v prvi triadi redovalnico in spričevalo. Obvestilo o uspehu se natisne ob zaključku prvega polletja.
A v spričevalu so že opravičene in neopravičene, ker nekaj let tega ni bilo ali vem narobe?
V opombe se vpiše učence, ki so se izobraževali na domu (taka navodila imam jaz).
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sisi25
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 6. avg 07, pon, 9:31
Sporočila: 38

SporočiloObjavljeno: sreda, 18.06.2008, 13:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisočkrat hvala, učim 4. in 5. razred

Samo nekaj me še zanima je evidenčna številka = št. delovodnika?

Hvala in lep zaključek leta vam želim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: sreda, 18.06.2008, 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Točno to. Letos so spremenili termin.
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sisi25
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 6. avg 07, pon, 9:31
Sporočila: 38

SporočiloObjavljeno: sreda, 18.06.2008, 17:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Superca!

Kaj bi jaz brez učiteljske ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics