Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
pisanje v angleškem jeziku
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
marusa1
Novopridruženi


Pridružen/-a: 20. apr 06, čet, 8:23
Sporočila: 3

SporočiloObjavljeno: četrtek, 20.04.2006, 8:28    Naslov sporočila: pisanje v angleškem jeziku Odgovori s citatom

Živjo vsem!
Čeprav nisem učiteljica, sem se po spletu naključij znašla prav v tej vlogi. Pri učenju pomagam punčki stari 10 let, ki sicer prihaja iz Turčije, hodi pa v 4. razred mednarodne šole. Angleško govori odlično, ima pa zelo velike težave pri pisanju, saj ima v glavi sistem "piši kot govoriš". Iskala sem že na www, kako bi ji lahko pomagala, kakšne vaje se priporočajo, nekaj se sama znajdem. Vendar pa ne vem, kako to delate profesionalci. Mi lahko kdo pove kako naj se lotim vaj?
Hvala!

Maruša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 20.04.2006, 15:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

POzdravljena, Maruša!

Na spletu je ogromno strani za učitelje. Vtipkaj ESL Learning free v Google, pa jih bo padlo kar veliko ven. Zelo srečen
Bolj zabavne vaje: Esl Learning free Quiz ti bo vrglo tudi veliko zadetkov.
Nekatere so zastonj, nekatere so plačljive zadeve, meni osebno je silno všeč tale stran, za katero pa se je treba prijaviti in stane 20 USD na leto za to stopnjo. http://www.edhelper.com/
Načeloma sicer ne bi smela delati reklamo za plačljive zadeve, ampak tole je pač izjema.

Če boš malce pobrskala in se za kaj odločila, te lepo prosim za povratno informacijo in morda tudi prispevanje povezav, ki so se ti zdele koristne.
Veliko uspeha ti želim pri delu in lepo pozdravi deklico!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marusa1
Novopridruženi


Pridružen/-a: 20. apr 06, čet, 8:23
Sporočila: 3

SporočiloObjavljeno: petek, 21.04.2006, 7:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin živjo!
Sej po netu sem že tudi sama surfala in tudi našla naloge za matematiko in slovenščino, čeprav sem pri tem pris stopnji kar ornk falila, vendar se mala ni pritoževala, če je za nazaj vadila poštevanko. :-D
Problem se mi je pojavil pri spellingu, ... nekako si že predstavljam kakšno vajo, s čim vaditi. Vendar nisem iz učiteljskih voda, niti do sedaj nisem delala z otroki, tako da me je malo strah, da ne bom delala kaj narobe.
Zanima me torej kakšne vaje mi priporočate? Kakšne posebne pristope?

Hvala!
Maruša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: petek, 21.04.2006, 7:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živijo,
Tudi jaz sem že pomagala sosedu, ki je imel probleme z disleksijo in se je to še najbolj pokazalo pri angleščini.
1. Predvsem je pomembno ali je deklica zainteresirana za delo in ti sledi
2. Ne vem, kolikokrat na teden ji pomagaš. Vendar je pomembno,
3. da deklica VSAK dan vadi dvakrat po pet do deset minut, pomaga naj ji pa eden od staršev
4. Predpostavljam, da je problem v branju in zapisovanju

Vajino skupno delo:

Vsekakor sedi na njeni levi (desna polovica možganov je za tele zadeve). Uporabljaj kar njen delovni zvezek, kjer je dovolj besedila za takele vaje.
1. vaja
Deklica naj s prstom sledi napisanim besedam. Ti besedo bereš, ona sledi, nato glasno ponovi. Prebirajta kratka besedila (nekaj kratkih povedi) večkrat.
2. vaja
Isto besedilo naj deklica s pomočjo prsta najprej potihem prebere in nato na glas. Napake popravi ti in naj ponovi
3. vaja
Narekuješ besede tako, da jih ona hkrati prebira in nato zapisuje. Npr: boy, ona gleda na tisto, kar si ti prebrala in zapiše, skratka – plonka

Vse te vaje naj bodo kratke – največ pet minut, da se ne naveliča. Pomembno pa je, da je v eni seansi eno in isto besedilo. Deklica si bo nehote zapomnila zapis besed, ki jih večkrat vidi in jih izgovori.

Preostanek časa lahko izbereta novo besedilo in vse ponovita.

Samostojno delo
PO eno vajo naj vsak dan ponavlja po dvakrat, obakrat z istimi besedami, menja jih dnevno. Daj pač nalogo za čez ves teden. Mora pa biti zraven nekdo, ki zna angleško. Torej vsak dan dvakrat po 10 minut NAJVEČ

Skupno delo
Ko bosta že napredovali, priporočam uporabo kasetofona. Napotke najdeš
tule: http://www.uciteljska.net/ucit_search_podrobnosti.php?id=242
s tem, da ji ne daješ preobširnih besedil. Morda se ti zdi, da je preveč poudarka na branju, ampak le na tak način si bo zapomnila "sličice" besed. Kasneje lahko tudi zapisuje po svojem nareku.

Na teh straneh, ki sem ti jih priporočila, pa najdeš veliko "spelling" nalog, da se ti ne bo treba mučiti z izmišljanjem besed. Je veliko zabavnih in dosti privlačnih nalog. Če želiš, lahko malce pobrskam in ti pošljem linke.

Vsekakor piši, če je tole premalo, bova pogruntali še kaj.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marusa1
Novopridruženi


Pridružen/-a: 20. apr 06, čet, 8:23
Sporočila: 3

SporočiloObjavljeno: petek, 21.04.2006, 12:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O super admin, hvala za tele napotke. Bom kar vse po vrsti uporabila.

Deklica ni dislektična. Stvar je v tem, da prihaja iz Turčije, sicer je v Slovenijo prišla ko je bila še dojenček, vendar v njeni družini mama in oče govorita samo turško, brat nekaj malega slovensko, ona pa hodi na mednarodno šolo, kjer vse poteka v angleškem jeziku. In vsa ta leta do sedaj se gotovo razen učiteljic (kolikor so se lahko) nihče ni kaj dosti ukvarjal ne z njenimi nalogami ne s težavami ki jih ima zaradi vseh teh jezikov.

Naj še povem, da se uči tudi nekaj slovenščine in pravi, da je težava v tem, da se tako kot v slovenščini kot v turščini večina besed napiše tako kot se izgovorijo. In ona tako tudi piše v angleščini. Za moje pojme (ki mislim da kar obvladam angleščino) ona govori odlično, o pisanju pa vidim, da nima pojma. Zato bi mogla začeti na samih osnovah.

Bova delali naloge, kot ste jih opisali, vendar da bi doma kdo delal z njo, ne bo šlo. Torej bi morala delati doma samostojne vaje.

Z deklico se dobiva večkrat na teden, vendar ne delava vedno nalog. Zelo rada gleda risanke in filme, pa sem že tudi to pomislila, da bi ji na DVD poleg filma zapekla tudi angleške podnapise, da bi mogoče čisto nezavedno povezala glasove in podnapise. Vsaj meni pomaga to pri učenju turščine (res pa je, da sem jaz 2x starejša od nje ;-))

Vsekakor bi vas prosila še za več napotkov, mogoče primere nalog, kakšni so postopki učenja ... kar ste napisali do sedaj, je zame vse novo in bom vsekakor vnesla v najino delo!

Hvala!

Maruša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 27.04.2006, 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena,
kako kaj tečejo zadeve?
Z napotki je pa tako: nekaj osnovnega sem že napisala, drugo pa pride s prakso. V tem primeru ni kaj drugega kot veliko zoprne vaje, prebiranje zabavnih besedil (strip), reševanje spletnih nalog, če je to mogoče. Teh nalog je na spletu res toliko, da je izbira skoraj neskončna. Tako se lahko lotita vedno česa novega. Čeprav sem mnenja, da bi bilo potrebno za začetek predvsem "drgniti" ene in iste besede, da se res zasidrajo v možganih.
Iz lastnih izkušenj: dijakinja nisem bila kaj prida, pa vendar mi je pomagalo branje. In ko sem nekoč prosila za službo in so mi narekovali nekaj v angleščini, sem bila sama nad sabo presenečena, da sem napisala skoraj brez napake. In res samo zaradi veliko branja.
Napredek seveda ne bo iz dneva v dan, poznalo se bo šele po nekaj mesecih dela. Zato nikar obupat, vse se lepo nalaga in nadgrajuje. Zelo srečen
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics