Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Motivacija in disciplina v osnovni šoli
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
katja_p
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 13. sep 07, čet, 15:57
Sporočila: 42
Kraj: Celje

SporočiloObjavljeno: torek, 15.01.2008, 11:11    Naslov sporočila: Motivacija in disciplina v osnovni šoli Odgovori s citatom

Septembra sem začela poučevati tuj jezik preko jezikovne šole na eni izmed osnovnih šol - kot tečaj. In sicer se je na tečaj prijavilo 6 učencev, ki po moji oceni sodijo med bolj nadarjene - je pa to 7. razred. A kot vemo, se nadarjenost ne sklada z obnašanjem učencev, ocenami itd.

Zanima me, kako lahko skupino takih otrok motiviraš. S kakšnimi igrami, prijemi ... Veste, da testov in ocen ni na tečaju, zato si tudi nihče doma nič ne pogleda. Zapomnijo pa si od ure bolj malo. Nekaterim se niti iz table ne da prepisat.

V mojem interesu je pa le, da jih nekaj naučim. Na kakšen način naj se lotim zadeve?

Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: torek, 15.01.2008, 11:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi jim morda zastavila kak projekt, nekaj kar bi jih pritegnilo?
Saj vem, da je tudi to težko, ampak morda bi jih zavest, da bodo nekaj ustvarili in potem objavili (lahko na Gmailu ali pa na Učiteljski), pritegnila.
Predvsem bi morali delati samostojno in to tako, da vedo, kaj počnejo. Še najprej pa krog, magari na tleh in pogovor o tem, kaj pričakujejo od tečaja. In skupaj si zadajte nalogo. Ko boš enkrat dobila stik z njimi, bo delo čudovito!
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pikapokica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jul 07, tor, 4:53
Sporočila: 70

SporočiloObjavljeno: četrtek, 17.01.2008, 13:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Katja, slaba tolažba, če sploh temu lahko rečemo tolažba, ampak tudi pri izbirnem predmetu si doma ne pogledajo nič, pa čeprav so ocenjeni tudi iz njega Rolling Eyes

In jih je grozno težko zmotivirati, samo glede na to, da so 7.r., bi morda še nekako šlo z igrami in podobnim, 8.r. se tudi to ne da Evil or Very Mad

Veliko sreče, če pa najdeš rešitev, pa le sporoči Nasmeh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
katja_p
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 13. sep 07, čet, 15:57
Sporočila: 42
Kraj: Celje

SporočiloObjavljeno: petek, 18.01.2008, 17:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je zelo težko. Pa č se sama spomnim za nazaj, ko sem bila v 6. razredu in sem fakultativno imela tuj jezik ... mi nismo bili niti pol tako problematični in se ne spomnim, da bi učiteljica sploh kdaj imela kakršnekoli težave z nami. Samo taki smo hodilik fakultativnemu, ki smo želeli nekaj naučiti, ampak tole dandanes ... Resno se sprašujem, ali si sploh kdo od teh želi kaj naučiti, ali je vse samo neka prisila staršev, da pač doma ne gledajo televizije ali igrajo igrice na računalniku ... Mislim, da bo tole drugo bolj držalo. Je očitno lažje dati iz žepa nekaj evrov. Uf ...

Pa se mi zdi, da se res trudim. Veliko časa porabim, da naredim pripravo (ki si jih vestno delam). Z vsemi mogočimi barvnimi slikami, križankami, delovnimi listi ... Vse jim dam na pladnju. Poskušam najdit neke asociacije, da bi si kakšno besedo lažje zapomnili, ... Ampak ni takega učinka, kot bi si želela.

Bom naslednji teden malo se usedla z njimi in se pomenila, kaj sploh pričakujejo in kaj bi radi znali. Naj mi svoje želje napišejo na listke, pa bomo te teme obdelali. Mogoče jim bo bolj zanimivo.

Karkoli bom uspela premakniti v vsej stvari, posredujem naprej :)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
pauline
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jan 07, sre, 18:17
Sporočila: 74
Kraj: Ljubljana - okolica

SporočiloObjavljeno: petek, 18.01.2008, 17:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa vzpodbuda v smeri, da naj sami ustvarijo križanke, delovne liste.
Priredite tekmovanje v izvirnosti (v obeh zgoraj omenjenih kategorijah) in najboljšega ali najboljše tri nagradite.

Morda pa tem otrokom ni bilo nikoli predstavljeno, kaj pomeni za njih znanje jezikov, kaj pomeni pri potovanjih (le-ta so po mojem večini priljubljena). Prav gotovo veliko teh otrok gleda oddaje o tujih deželah, Travel chanel ipd...
Lahko pa bi se za začetek osredotočili na bolj uporabne, spošne izraze, ki jih je nekako treba nujno poznati na potovanjih.

Mislim, da je treba spoznati njihove "šibke točke" (beri: zanimanja) in preko njih predstaviti pomen znanja tujega jezika.

Srečno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics