Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Igre v podaljšanem bivanju - 5.razred/9-letke
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
naett
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. avg 06, čet, 9:13
Sporočila: 28
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: četrtek, 06.09.2007, 17:38    Naslov sporočila: Igre v podaljšanem bivanju - 5.razred/9-letke Odgovori s citatom

Zanima me, kakšne igre bi bile primerne za učence 5. razreda 9-letke. Sploh zdaj, ko je hladno in ne morejo biti dolgo zunaj.
Danes smo se šli košarko in zanimivo se mi je zdelo, da so bili vsi učenci za. Sicer se jih je potem nekaj hitro naveličalo, a ker sem tudi sama igrala, je bilo učencem zanimivo. Se ve običajno tudi udeležujete takšnih iger ali ste sodnice? Koliko je sploh pametno, da se tudi sama vključim?
Hvala za nasvete!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 06.09.2007, 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kdaj se najbolje počutiš? Ko sodeluješ ali ko stojiš ob strani? To naj ti bo vodilo, pa boste vsi zelo navdušeni eden nad drugim. Edino ena stvar: če se preveč vživiš v igro, se lahko zgodi, da se tvoja pozornost zmanjša in je večja možnost za kakšno nezgodo. Torej, z enim učem moraš biti izven igre!
Kaj se radi igrajo, jih pa lahko tudi povprašaš. Pa veliko knjig o socialnih igrah je na razpolago. Odličen material imamo tudi pri nas: vtipkaj Socialne igre.
In tamali so gotovo navdušeni nad igrivo učiteljico! Zelo srečen
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jana Potočnik
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 27. nov 06, pon, 13:37
Sporočila: 69
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 06.09.2007, 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena!

Tudi meni se ne zdi nič narobe, če sodeluješ v igri. Sploh so pa to že toliko stari učenci, da so ponavadi podobni tebi. Razlika bi bila, če bi igrala odbojko s prvošolci, ker si vsaj še enkrat višja od njih. Vem, da je učencem zelo všeč, če se še učitelj vključi v igro, pa tudi ti si se verjetno počutila kot del skupine.
_________________
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
naett
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. avg 06, čet, 9:13
Sporočila: 28
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: sreda, 12.09.2007, 21:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Krasno mi je tudi, ko sama sodelujem. Pazim pa zelo, da ne padem noter, ampak skrbim za to, da so vsi otroci vključeni (če se le da, vedno se ne).
Danes npr. smo se šli barvice in jaz sem bila prodajalec in sem zabavno ogovarjala kupca in je otrokom bilo zelo všeč. Zato bi ob tej priložnosti vprašala, če kdo pozna še kakšno takšno igro kot so barvice, črni mož, čarovnica...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 13.09.2007, 7:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PO mojih izkušnjah niti ni treba uvajati vedno nove igrice. Tista, ki se prime, se "zabetonira" in ni šans, da se je ne bi šli. Se pa iz generacije v generacijo menjajo. Tako da če se grejo kakšno igrico radi, se nič ne sekiraj, užitek je popoln! Zelo srečen
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 13.09.2007, 16:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj je kar nekaj zadev, ki bi morda bile taprave
http://www.uciteljska.net/ucit_search_podrobnosti.php?id=2281
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
naett
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. avg 06, čet, 9:13
Sporočila: 28
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: četrtek, 13.09.2007, 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala!
Vceraj so bili nad barvicami navdušeni, danes pa sploh ne. Hoteli so se sami igrati. Jaz pa bi rada, da bi bil razred čimbolj povezan. Ker so res super.

Zanima me igra "skriti zaklad", ki se je na splošno vsi otroci veselijo. Mi lahko kdo podrobneje razloži, kaj je bistvo te igre. Tu sem nekaj našla, vendar mi ni jasno, ali učiteljice skrijemo "zaklad" ali ga morajo učenci sami poiskati - v smislu naloge (poišči ptičje pero).

Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics