Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Ankete

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Potek dela
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Kako bom delala, delal letos?
Po istem kopitu kot lani in predlani
2%
 2%  [ 1 ]
Že lani sem delal/a načrte, kaj bo drugače
27%
 27%  [ 10 ]
Vse priprave moram narediti na novo
33%
 33%  [ 12 ]
Sem začetnik/začetnica
22%
 22%  [ 8 ]
drugo (komentiraj, prosim!)
13%
 13%  [ 5 ]
Skupaj glasov : 36

Avtor Sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 10.09.2007, 13:22    Naslov sporočila: Potek dela Odgovori s citatom

Kako bom delala, delal letos?
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 10.09.2007, 15:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Skrčila bom učne cilje in pouk priredila tako, da bo predvsem raziskovalen.
Poskusila bom čim več praktičnih del, cilje pa bom točno določila na konkretno nalogo, ki jo bomo delali. Poudarila bom bistvo novega spoznanja v povzetku.
Bi kdo rekel, da ni nič novega, ker bi naj tako vsi delali.
Običajno pa se trudimo, da bi realizirali vse (čim več) ciljev in večkrat pristanemo na faktografiji.
Torej: krčiti in pokazati, kje se najde več. (in nagraditi tiste, ki poiščejo znanje še drugje).
Upam, da bom letos bolj uspešna.
Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sreda, 12.09.2007, 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jablana je napisal/a:
Upam, da bom letos bolj uspešna.
Mirjana


Mirjana, meni se pa zdi, da bi se morala glede na tvoj način razmišljanja in delovanja tvoja pripomba glasiti: Upam, da bom letos še bolj uspešna Zelo srečen
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: sreda, 12.09.2007, 12:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko sem bila pred štirimi leti prvič v prvem razredu, je vzgojiteljica popravljala datume na starih pripravah, ki pa niso bile ravno najbolje urejene. Zato letos delam na novo obliko in tudi pri vsebini kaj dodam, popravim, spremenim. Tako imam urejeno že za 2. in 3. razred. Drugo leto bom torej le še dopolnjevala stare priprave, jih izboljševala ... Pa kakšen učni list bo nov. Seveda pa bom pobrala in uporabila vse, kar je uporabnega med našimi prispevki.
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jablana
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. mar 06, pet, 21:57
Sporočila: 232
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: sreda, 12.09.2007, 16:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz ne bi tako kritično ocenjevala kolegice.Saj veš, da imamo kup papirologije in ni pisanja nikoli konca, sploh za mladega-novega učitelja-ico. Za inšpekcijo mora biti vse tip rop. Tudi ravnatelji imajo radi, da je vse po "regelcih".
Dejstvo pa je, da imamo vsako leto drugačne učence in nekaterim so dodatni različni učni listi vse premalo, drugi pa še minimalnega dela ne opravijo.
Tudi si ne znam predstavljati, da bi učila vsako leto enako. V 40-ih letih bi se mi zmešalo.
Težko je razmejit med (še) uporabnimi učnimi listi, slikicami, uspešnimi projekti .... in sprotno pripravo, ko potrebuješ le bistvo (didaktični postopek in primerno gradivo in naloge). Tako se kopiči material v nedogled in nimaš sploh več pregleda, kje imaš kaj.
Že leta se ukvarjam, kako najbolj uporabno shranit čim več zanimivih stvari.
Problem je tudi z različnim materialom: moka, fižol, pesek, blago, žeblji.... pač vse, kar potrebuješ za raziskovalni pouk. Moje omare so prava skladišča. Škoda se mi zdi zavreči kakšen material, ker ne vem, če bom imela dovolj časa ali če ga bom dobila takrat, ko ga bom potrebovala.Če se vsaj ne bi učni načrt tako spreminjal.
Zdaj uporabljam prozorne škatlice od ferera. V njih so drobni predmeti: sponke, žeblji, vijaki, razcepke, zobotrebci..... v okrogle manjše kozarce od kumaric spravljam snovi: sol, zdrob, leča, sladkor.... V kakavove okrogle dam druge snovi.
Letos bom ločevala orodje: škarje, klešče, lepenkarski nož, spenjalec ... Posebej so sveče, barve, lepila.....kompase, štoparice...magnete...
Kje so še slikovni materiali...
Kolegica pravi, da lahko to sproti prinesem in da ona ne bo spravljala.... potem pa pride k meni (he he he).
Potem pa so tu še priprave, brez katreih naj ne bi šel v razred.
Moje načelo je, da prej naredim novo in svojo pripravo kot pa proučim "tujo" .
Zato se mi zdi neumnost pisat priprave, kjer je zabeleženo, kaj ti delaš in kaj delajo učenci. vendar je za mladega učitelja to dobro, da se sploh zave, kaj vse lahko učenci vprašajo ali odgovorijo.
V današnji časovni in vsakršni stiski je že bolje, da pripravo prepišeš ali uporabiš lansko kot da si brez.
vsi imamo tudi svoje privatno življenje in tegobe, ki ga spremljajo. Včasih je kriza in rešuješ svoje delo pač s starimi pripravami. Vmes pa navadno vedno dobiš vzpodbude za svoje kreativno delo.
Veliko dogajanja v razredu se sploh težko popiše, ostane ti samo dober občutek, da si bila uspešna.
LP Mirjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: sreda, 12.09.2007, 16:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jablana, o moji kolegici vzgojiteljici vse samo najboljše. Je faca, da se sploh spravi za računalnik in zelo hvaležna, če jo kaj novega naučim ali ji kakorkoli pomagam. Tiste stare prirave so nastajale na začetku devetletke, večinoma je napisan samo naslov dejavnosti in si kaj dosti z njimi nisem mogla pomagati. Zato jih sedaj tudi pišem na novo - take, kot meni najbolj koristijo. Zapišem dejavnosti, igre, kaj potrebujem... Tiste priprave "učitelj, učenec" gredo pa meni osebno prav "na živce". Zapisovati, kaj naj bi odgovoril učenec? Traparija.

Pri nas si vse priprave, gradivo... vedno med seboj izmenjujemo, tako da je delo čim bolj olajšano. Tudi svoje priprave vedno na koncu leta zapečem na CD in predam tistim za menoj. Če jim kaj pomagajo, še toliko bolje.

Drugače imamo pa tudi pri nas zmedo z materialom: kam ga dati, da bo vedno pri roki, kaj shranjevati... Nimamo kabinetov in to je katastrofa. Sem kar malo žalostna, ko vidim, kako se imajo na predmetni stopnji fino: vsak predmet svoj kabinet, polno omar, računalnik... No ja, pa policam doma ni dolgčas Rolling Eyes
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Ankete Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics