Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
1.šolski dan
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
istrme
Novopridruženi


Pridružen/-a: 18. avg 06, pet, 23:24
Sporočila: 2

SporočiloObjavljeno: petek, 18.08.2006, 23:45    Naslov sporočila: 1.šolski dan Odgovori s citatom

Zanima me ideja, predlogi za izpeljavo prvega šolskega dne, še bolje pripravo na to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: sobota, 19.08.2006, 8:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat od kolegov še ni prispevkov na to temo, morda se bo kdo oglasil.
Nekaj idej pa boš našla tukaj
http://www.uciteljska.net/ucit_search_podrobnosti.php?id=1077
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
istrme
Novopridruženi


Pridružen/-a: 18. avg 06, pet, 23:24
Sporočila: 2

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 21.08.2006, 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najlepša hvala za namig.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Žarnica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 5. jun 06, pon, 20:57
Sporočila: 15

SporočiloObjavljeno: petek, 25.08.2006, 12:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi mene zelo zanima kako izpelješ prvi dan, na kaj je treba biti pozoren, kaj vse je treba povedati v tisti razredni uri?

Prosim, izkušeni, napišite kak predlog, bila bi zelo vesela.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PeaceBabe
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 24. avg 06, čet, 8:34
Sporočila: 35
Kraj: Maribor

SporočiloObjavljeno: petek, 25.08.2006, 13:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žarnica, sama sem običajno začela s kakšno igro, kjer smo se predstavljali. Vsako leto začnem z igro Ti si krokodil. Letos bom najbrž uredila stole v obliki kroga, da bomo vsi sedeli na njih. Tako bom lahko že približno dobila prvo sliko o razredu. Izvedla bom tudi sociogram z vrvico. Takoj bom vedela, katerega učenca iz razreda izločajo.

Na nekem drugem portalu sem zasledila odlično idejo, ko je ena učiteljica otrokom na tablo nalepila ribice. Vsak izmed otrokov je dobil svojo, jo pobarval, nato pa nanjo napisal ime. Učiteljica je ribice plastificirala in jih nalepila na vhodna vrata, tako da so vsi vedeli, kdo je v tistem razredu.

Potem bomo prešli k resnejšim zadevam. Pogovarjali se bomo o tekočih stvareh, ki jih je potrebno povedat na prvi šolski dan (pravila, avtobus...) - skratka informacije, ki jih dobim na zadnji konferenci preteklega šolskega leta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Žarnica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 5. jun 06, pon, 20:57
Sporočila: 15

SporočiloObjavljeno: petek, 25.08.2006, 20:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za tele misli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dekletce
Novopridruženi


Pridružen/-a: 29. avg 07, sre, 15:54
Sporočila: 3

SporočiloObjavljeno: sobota, 01.09.2007, 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sama grem v pon PRVIČ v razred kot učiteljica! Strah me je ko... In se pravtako sprašujem KAJ naj jim vse povem. Ne bi rada česa pomembnega izpustila. Kakšne ideje ???(ko so imeli pred počitnicami zadnjo konferenco, še zame niso vedeli Wink), tako da ne vem, kaj so se takrat vse pogovarjali.
Kako že gre ta igra Zeleni krokodil? Pozdravček!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 02.09.2007, 9:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, jaz sem že nekaj let v penziji, pa se še vseeno spominjam stiske prvega dne v šoli! Pa se je vse lepo končalo in delo me je veselilo do konca. Držim pesti zate! Zelo srečen
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
saso
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 21. jul 06, pet, 20:55
Sporočila: 44

SporočiloObjavljeno: nedelja, 02.09.2007, 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz pa grem drugič v prvega:) pa me je strah da kaj ne pozabim:D plonk ceglce mam že vsepovsod..čeprav stvar vedno steče tako kot je treba..sej nervoza je prvi dan pri vseh:) smo še vedno ljudje:) Embarassed
_________________
Kaj ti je deklica, da si tak žalostna?
Kaj mi je, nič mi ni, srce me boli...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pauline
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jan 07, sre, 18:17
Sporočila: 74
Kraj: Ljubljana - okolica

SporočiloObjavljeno: nedelja, 02.09.2007, 19:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veste česa ne smete pozabiti doma, enega širokega, ljubečega, odkritosrčnega nasmeha Zelo srečen Zelo srečen . Še posebej pri prvošolčkih je to pomembno.

Za "učitelje prvošločke" pa še to:
Če pa dobite občutek, da se te učenci bojijo, da je med tabo in njimi nekakšen zid, za vsak slučaj vzemite kako ročno lutko seboj in poskušajte komunicirati preko lutke z otroci. Ob tem spremenite svoj glas, v kakšnega piskajočegega, smešnega. (lahko naredite dialog med vami in lutko, npr. če se je ona kaj bala danes iti v šolo, ali je zjutraj umila zobe, seveda je na to lutka pozabila, ker se ji je mudilo v šolo,...). Samo domišljijo in otroško dušo v sebi "vklopite".
In pozornost, sproščenost je tu. Tisti, ki imate svoje lastne otroke, vam bo to morda še lažje. Wink

Srečno in veselo jutri.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mateeea
Novopridruženi


Pridružen/-a: 16. avg 07, čet, 9:58
Sporočila: 1
Kraj: Ajdovščina

SporočiloObjavljeno: nedelja, 02.09.2007, 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PeaceBabe, mi lahko prosim poveš, kako izvedeš sociogram z vrvico?
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
saso
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 21. jul 06, pet, 20:55
Sporočila: 44

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 03.09.2007, 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pauline je napisal/a:
Veste česa ne smete pozabiti doma, enega širokega, ljubečega, odkritosrčnega nasmeha Zelo srečen Zelo srečen . Še posebej pri prvošolčkih je to pomembno.


Tale stavek sem imel danes skoz pred sabo...pa moram povedat da tudi meni pomaga, ne sam prvošolcem:D
_________________
Kaj ti je deklica, da si tak žalostna?
Kaj mi je, nič mi ni, srce me boli...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pauline
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jan 07, sre, 18:17
Sporočila: 74
Kraj: Ljubljana - okolica

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 03.09.2007, 21:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me veseli, da se je stavek vtisnil v spomin.
Zelo srečen Sedaj pa le tako naprej, ko je led prebit. Zelo srečen

S polnimi jadri naprej in veliko veselja pri delu!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics