Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
podaljšano bivanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
anjaperko
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 20. sep 06, sre, 17:07
Sporočila: 8
Kraj: Grosuplje

SporočiloObjavljeno: sobota, 25.08.2007, 14:24    Naslov sporočila: podaljšano bivanje Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
Letos imam prvič oddelek podaljšanega bivanja in sicer kombinacijo 3. in 5. r. Ker sem začetnica, ne vem kako naj se lotim stvari. Kako naj načrtujem letno pripravo in kaj vse potrebujem za uspešno delo v oddelku?
Zelo bom vesela, če mi bo kdorkoli pomagal :)
LP Anja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Saša Čadež
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 22. feb 05, tor, 18:46
Sporočila: 120
Kraj: Škofja Loka

SporočiloObjavljeno: sobota, 25.08.2007, 15:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena!

Podaljšano bivanje je res nekaj posebnega in učitelji imamo, ko se z njim prvič srečamo, kar nekaj težav, saj nas na delo v PB pravzaprav nihče ne pripravi
Evil or Very Mad Nekaj na to temo smo že imeli na našem forumu in si lahko prebereš na tejle povezavi http://www.uciteljska.net/viewtopic.php?t=186
Svetujem ti, da si na našem portalu v predmetnem področju Podaljšano bivanje pregledaš prispevke Zelo srečen o delu v podaljšanem bivanju. Veliko odgovorov na svoja vprašanja boš lahko našla sama. Verjamem, da ti še marsikaj ne bo jasno Confused pa nič zato, saj se to dogaja prav vsem, čeprav nekateri tega ne bodo priznali za nič na svetu Wink
Ti kar še piši in vprašaj. Prepričana sem, da ti bomo z veseljem pomagali Cool, če bomo le znali Laughing Če se ti zdi, da na forumu ne moreš vsega vprašati, čeprav ti zagotavljam, da lahko Cool mi brez zadrege piši Zelo srečen

Lep pozdrav
_________________
Saša


Nazadnje urejal/a Saša Čadež sobota, 25.08.2007, 15:49; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: sobota, 25.08.2007, 15:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OPB je sestavljen iz naslednjih dejavnosti: ustvarjalno preživljanje časa (UPČ), samostojno učenje (SU), sprostitvena dejavnost (SD), jaz sem vklučila tudi cilje za kosilo in umivanje zob (slednje je pri nas tudi pomemben del življenja na šoli).
Na učiteljski sem objavila tedenske priprave za OPB za prvi razred. Lahko si mogoče pomagaš, da dobiš predstavo, kako kaj poteka. Za SD, SU lahko po mojem v letno zapišeš nekaj ciljev (saj se dejavnosti ponavljata), pri UPČ pa sledi letnim časom ali delu v razredu in si pripravi pripravo po mesecih, letnih časih ...
Res pa je, da je delo v OPB bolj podobno delu v vrtcu kot samemu pouku. torej si zadaš izdelek tedna in dovoliš učencem, da se sami v tednu odločijo, kdaj ga bodo delali, ostali se medtem npr. igrajo po kotičkih. Paziš le, da ga na koncu vsi naredijo (torej v petek ali v četrtek so na vrsti vsi čakajoči, da jim ne bo treba delati). Lahko se odločiš za daljše projekte, ki tečejo dalj časa: lutke ...
Upam, da boš imela čas, saj se velikokrat OPB prelevi v pisanje domačih nalog in individualni pomoči tistim, ki jim v šoli ne gre. In to zgleda tako, da sediš ob učencu, ki mu ne gre in ne gre, da napiše goro domačih nalog za naslednji dan, ostali pa delajo karkoli, samo, da so tiho, ker drugače motijo tistega ubogega. Ne strašim te. Samo dobro je, da jim mogoče daš prvi teden vedeti (tudi staršem), da se naloga piše npr. 1 šolsko uro ali pa uro in pol, ostalo naredijo doma.
Iz preprostega vprašanja o letni pripravi sem ti držala celo predavanje, ki ga mogoče sploh ne potrebuješ. Oprosti. Lep začetek dela.
Letno pripravo si lahko dobiš po mojem tudi na šoli in jo samo prilagodiš. Pri nas so arhvirane pri podravnateljici.
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anjaperko
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 20. sep 06, sre, 17:07
Sporočila: 8
Kraj: Grosuplje

SporočiloObjavljeno: sobota, 25.08.2007, 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaja najlepša hvala za tvoj izčrpen odgovor, ki mi bo zelo veliko pomagal.
Hvala in lp
Anja Zelo srečen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Saša Čadež
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 22. feb 05, tor, 18:46
Sporočila: 120
Kraj: Škofja Loka

SporočiloObjavljeno: sobota, 25.08.2007, 18:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaja opozarja na pomembno zadevo. Anja, resnično se ti "splača" staršem takoj povedati, da je samostojnemu učenju v OPB namenjena "le" 1 ura, kar je v PB 50 minut Exclamation Starši praviloma ne vedo, da ima tudi PB urnik in načrt. Tu te podpira tudi zakonodaja Cool!!! Kaja navaja tudi razloge, ki pa bi jih morda starši narobe razumeli Embarassed , v smislu, da sebi olajšuješ delo kar sicer ni res Rolling Eyes Razlogi, ki bi morali prepričati tudi starše so Idea Arrow učenci so po dopoldanskem pouku preutrujeni, da bi zbrano delali več kot 50 minut, otroku ne moreš omogočiti več kot 50 minut miru in tišine, delo v PB je okrnjeno, saj se ne moreš posvetiti učencem, ki so naloge že končali in ne tistim, ki jo še delajo. Dejstvo je, da pri dejavnostih usmerjenega prostega časa npr. pri izdelovanju izdelkov učenci pridobivajo spretnosti in znanja, ki jih potrebujejo za uspešnejše učno delo: natančnost, vstrajnost, lepijo, zgibajo, merijo, berejo, rešujejo probleme, berejo načrte ali pa raziskujejo, dramatizirajo, nastopajo Cool Roko na srce, večini otrok uspe narediti nalogo v tem času. Če ima otrok učne težave pa zaradi njih ne uspe dokončati nalog, je prav, da se jih zavedo tudi starši in jim pri njihovem premagovanju pomagajo tudi doma. Sicer se lahko zgodi, da se zavedo, da ima njihov otrok težave šele takrat, ko se pri pouku pojavijo slabe ocene Exclamation Potem pa je učiteljica kriva, ker staršev ni opozorila, da ima otrok težave Sad

lep pozdrav
_________________
Saša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: nedelja, 26.08.2007, 8:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saša! Najlepša hvala za dopolnitev. To ti je internetno timsko delo. O OPB-ju bi lahko pisali in pisali. Vesela sem, da še katera od učiteljic ni pozabila, kaj je delo v OPB-ju.

Včeraj zvečer sem šla pogledat svojo prvo letno pripravo (vendar je v fotokopirani obliki in ne na disketi) in ugotovila, da je bila sestavljena kar po tednih (tedenskih sklopih), kaj se bo delalo. Nič čudežnega. Anja, ko boš napisala svoj primerej, jo prosim objavi, čas namreč gre naprej).

Veliko lepih trenutkov pri delu z učenci.

Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: nedelja, 26.08.2007, 8:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saša, a si ugotovila, da sva hkrati sestavljale prvi odgovor na Anjino vprašanje.
Lp od Kaje
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saša Čadež
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 22. feb 05, tor, 18:46
Sporočila: 120
Kraj: Škofja Loka

SporočiloObjavljeno: nedelja, 26.08.2007, 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen Seveda sem! Hecna situacija Cool , najbolj zanimivo pa je, da se odgovora dopolnjujeta in se pravzaprav nič ne ponavlja Laughing

Uspešen začetek šolskega leta tebi, Kaja in vsem, ki listate po našem forumu Wink
_________________
Saša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
TINCA
Novopridruženi


Pridružen/-a: 25. jan 07, čet, 20:49
Sporočila: 3

SporočiloObjavljeno: petek, 31.08.2007, 17:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Upam, da boste malo pomagali z nasveti tudi meni.
Sem začetnica, in sicer sem danes dobila ponudbo, da bi v ponedeljek prevzela podaljšano bivanje. Ne poznam kolektiva niti otrok. Ne vem niti kateri razred bom dobila ali bo pa to celo kombinacija.

Hvaležna bom za kakršenkoli nasvet kako naj se zadeve lotim. Je dovolj, če imamo prve dni samo spoznavne igre in sprostitvene dejavnosti?

Za vsak nasvet se iskreno zahvaljujem.
_________________
LP, TINCA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saša Čadež
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 22. feb 05, tor, 18:46
Sporočila: 120
Kraj: Škofja Loka

SporočiloObjavljeno: petek, 31.08.2007, 19:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo srečen Očitno si že prebrala naše pomenke o delu v OPB, tako da nima smisla, da še enkrat dolgovezim, kako in kaj Laughing
Na konkretno vprašanje, ki si ga zastavila pa lahko odgovorim DA. Pri usmerjenih dejavnostih imaš čas za vodeno delo in takrat se MORATE najprej dobro spoznati. Spoznavne, če hočeš socialne, igre so tisto pravo Cool . Prva igra, ki jo boste izvedli pa naj vključuje dogovor z učenci o tem, kaj je prav in kaj ne, kaj pričakuješ od njih in oni od tebe ter kako boste imeli organizirano delo v OPB
Le pogumno Wink Vsekakor pa se še oglasi, če se kje zatakne Zelo srečen !

Uspešen začetek šolskega leta ti želim!
_________________
Saša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Šolski vsakdan Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics