Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
prijavljanje na razpise in odgovori Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pikapokica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jul 07, tor, 4:53
Sporočila: 70

SporočiloObjavljeno: sreda, 04.07.2007, 16:24    Naslov sporočila: prijavljanje na razpise in odgovori Odgovori s citatom

Spet imam vprašanje Embarassed

Kakšna je praksa s pošiljanjem odgovorov na pisne prošnje kandidatov po končanem razpisu za določeno delovno mesto na šolah?

Že zelo dolgo, dlje kot mesec dni, je, od kar sem poslala prvo prošnjo, odgovora pa ni in ni... Tudi s prošnjami, ki sem jih poslala kasneje, je enako.

Kakšne so vaše izkušnje - ste sploh vedno dobili odgovor, čeprav negativen, ali so bili tudi primeri, ko se niti toliko niso potrudili?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: sreda, 04.07.2007, 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, na kakšen razpis si se prijavila, na naši šoli prošnje trenutno še prihajajo in ravnokar je tajnica začela odgovarjati.
Ima veliko dela z odgovori, saj je na našo šolo prispelo 100 prošenj (mislim, da nas je v kolektivu manj vseh skupaj kot je prošenj).
Če si se prijavila na razpis, boš odgovor dobila, če pa si poslala mimo razpisov, pa mislim, da šola ni dolžna odgovarjati.
Upam, da boš čimprej dobila želeno službo. Javi, kako in kaj!
Lp od KJ
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: sreda, 04.07.2007, 19:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Drži, kar pravi Kaja. Vendar mislim, da se kljub temu, da ni razpisa ali da je že končan, splača vseeno poslati dobro prošnjo - za vsak slučaj. Pri nas se je že zgodilo, da je ravnatelj sredi leta brskal po starih prošnjah, ker je na hitro nekoga potreboval.
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pikapokica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jul 07, tor, 4:53
Sporočila: 70

SporočiloObjavljeno: četrtek, 05.07.2007, 6:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prošnjo sem poslala po tem, ko sem prebrala razpis - iz vajinih odgovorov torej sledi, da bi v vsakem primeru "morala" dobiti odgovor, saj so se ti razpisi že zdavnaj končali.

Klicala sem na eno izmed šol, kamor sem se prijavila na razpis, in gospa mi je povedala, da odgovor dobim, ko bodo podpisali pogodbe - razgovori so že potekali, mene niso povabili, torej sem odpadla že prej, zdaj bom pač dobila samo negativen odgovor.

Verjamem, da dobijo šole prošenj veliko, sploh, če imajo objavljen razpis, vendar mislim, da bi negativne odgovore lahko poslali hitreje, kot je to očitno v praksi, saj vendar ravnatelj po opravljenih razgovorih ve, koga bo vzel in koga ne Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 05.07.2007, 8:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam. Gre za osnoven človeški pristop. Tisti, ki išče službo, je ves čas v stiski, ne samo to, kaj pa če se pojavi kakšen pozitiven odgovor, pa ne veš, ali bi sprejel ali ne. In če sprejmeš in se potem premisliš, nehote dobiš piko ... Zato mislim, da bi MORALI odgovoriti v roku, ki ga napišejo in ne kar nekaj mesecev.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pikapokica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jul 07, tor, 4:53
Sporočila: 70

SporočiloObjavljeno: četrtek, 05.07.2007, 11:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Problem je tudi v tem, da v razpisih sploh ni pisalo, do kdaj bodo kandidati obveščeni, kar me resnično jezi - prav iz tega vidika, ki si ga napisala ti, admin.

Danes sem videla prvi razpis, v katerem piše, da bodo kandidati obveščeni do 20.8. Pri vseh ostalih ni bilo o tem niti besede.

Močno upam, da vam kaj kmalu javim, da sem dobila službo, čeprav trenutno nič ne kaže na to... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: četrtek, 05.07.2007, 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi na tvojem mestu kar poklicala na šolo, jim na kratko razložila, zakaj želim vedeti za odgovor čim prej... Beseda ni konj, čeprav boš mogoče kje naletela na kakšno zadirčno in resnično že "dopusta potrebno" tajnico :) Ali pa kar takoj prosi, če lahko govoriš z ravnateljico/ravnateljem (prej se na spletni strani pozanimaj, kdo to je).
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pikapokica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jul 07, tor, 4:53
Sporočila: 70

SporočiloObjavljeno: četrtek, 05.07.2007, 12:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kitekat, hvala za predlog Nasmeh

Se pa ne bom rabila po nepotrebnem mučiti (nepotrebnem zato, ker vem, da so vsi odgovori negativni, drugače bi me klicali na razgovor), ker sem danes dobila kar dva odgovora, neverjetno - oba po več kot mesecu dni od konca razpisa Mad Kako me to razjezi, da se res ne zmigajo kaj prej Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pikapokica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jul 07, tor, 4:53
Sporočila: 70

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 16.07.2007, 16:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšne so vaše izkušnje s tem, koga ravnatelj izbere?

Vem, da bi po pravilih moral izbrati tistega kandidata, ki ima strokovni izpit, ampak kako je s tem v realnosti? Koliko je primerov, ko ravnatelj ne sledi zakonu do zadnje pike in vejice?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 16.07.2007, 17:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je pa težko odgovorit. Vsak, ki kandidira, ima seveda možnost in pravico, da izve, kakšne kvalifikacije ima izbrani kandidat. To bi ti menda morali celo napisati ...
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pikapokica
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jul 07, tor, 4:53
Sporočila: 70

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 16.07.2007, 18:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj napišejo, da se lahko pritožiš. Čeprav ne vidim smisla v tem, da bi se pritožila, in nekako na silo dobila službo zaradi te pritožbe. Ne bi si želela delati pod takim ravnateljem in v tem kolektivu, ker ravnatelj je že imel razloge, da je izbral nekoga drugega...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aniretac
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 22. avg 07, sre, 16:02
Sporočila: 7
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: sreda, 22.08.2007, 16:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem!
Naslednji mesec diplomiram. Razz Vendar me zelo skrbi kje bom našla službo... Živim v Ljubljani od leta 2001 in preko fakultete sem spoznala kar nekaj Ljubljanskih osnovnih šol. Čufarjeva in O.Š. Valentina Vodnika sta mi še posebno ostali v spominu.
Od junija dalje sledim razpisom za delovna mesta in se vestno prijavljam. Do sedaj sem jih poslala priblizno 8 in sem dobila 4 negativne odgovore. Kar me skrbi je, da v enem je bilo navedeno, da se je prijavilo 231 kandidatov!!!! Shocked Možnost 1:231, da me izberejo???? Groza.
Imam veliko izkušenj z otroki (animatorka, inštruktorca...), pa vendar se mi zdi, da me ne bo vzela nobena šola brez konkretnih izkušenj in seveda brez strokovnega izpita...
V prejšnjih postih sem prebrala, da predlagate pošiljanje prošenj tudi izven razpisov. Bom zbrala vse naslove Ljubljanskih šol in poslala prošnje. Upajmo, da bo kaj... Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: sreda, 22.08.2007, 18:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To, da prošnje pošlješ na čim več šol, je gotovo dober korak.

Si razmišljala tudi o šolah v okolici Ljubljane? Naša šola je od Ljubljane oddaljena 30 km, pa smo imeli kar nekaj učiteljev iz Lj. Sicer je bilo to običajno le nadomeščanje za eno leto ali še manj, pa vseeno. Marsikomu se je v tem času pokazala priložnost kje bližje in je zamenjal.
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: sreda, 22.08.2007, 18:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še nekaj... Upam, da si v prošnji podrobno opisala vsa svoja znanja in izkušnje, ki jih omenjaš. Mislim, da redko kdo v takem primeru ceni skromnost Wink.
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aniretac
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 22. avg 07, sre, 16:02
Sporočila: 7
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: sreda, 22.08.2007, 18:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brez skrbi! Wink Kratko, jedernato, bistvo, zanimivo... vse sem upoštevala.
Upanje se nadaljuje... Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics