Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Lutke
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jana
Novopridruženi


Pridružen/-a: 25. avg 05, čet, 19:19
Sporočila: 4

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 29.08.2005, 6:06    Naslov sporočila: Lutke Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem.
Letos sem se odlo?ila na šoli ustanoviti lutkovni krožek, zato vas prosim za pomo? pri iskanju tovrstne literature. Predvsem me zanima izdelava preprostih lutk. Question
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 29.08.2005, 11:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da ti bo kmalu pisala Breda, ki ima s takim krožkom izkušnje. Na internetu pa sem našla tole povezavo, ki bo morda koristna

http://www.pef.uni-lj.si/~vilic/gradiva/

Nekaj je tudi o lutkah.
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aurora
Novopridruženi


Pridružen/-a: 23. jul 05, sob, 20:46
Sporočila: 1

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 29.08.2005, 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

na fakulteti sem si veliko pomagala s knjigami od Varl Brede, katere so zelo zanimive in prakti?ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Breda
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 29. jan 03, sre, 7:35
Sporočila: 10
Kraj: Škofja Loka

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 29.08.2005, 21:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav Jana!
Sama sem lutkovni krožek sprva pri?ela voditi zato, da se je "tradicija" nadaljevala. Naslednje šol. l. pa sem z delom nadaljevala zato, ker mi je to postalo vše?. Lotila sem se tako izdelovanja lutk z u?enci, izdelovala sem jih tudi sama. ?e nisem našla primerne lutkovne igrice, sem jo po kakšni priljubljeni slikanici napisala sama.
Najbolj sem uživala pri izdelovanju lutk iz pene, ki sem se jih nau?ila izdelovati na tako imenovanih "bivših študijskih skupinah". Tako sem izdelala lutke na palici za igrico Mavri?na ribica (ribe, hobotnico, morsko zvezdo) in lutke na palici z gibljivo glavo za igrico S. Makarovi? Glavni petelin?ek (kokoši, petelin?ek, miška,...). Postopka nimam nikjer napisanega, bom pa poskusila postopek narisati in spraviti na Učiteljsko.net.
Druga?e pa lahko z u?enci izdeluješ prstne lutke, lutke na palici, lutke iz razli?nega odpadnega gradiva,...
Sama sem idejo za lutke vedno dobila šele, ko sem imela pred sabo igrico.
Lp, Breda
_________________
Breda G.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Breda
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 29. jan 03, sre, 7:35
Sporočila: 10
Kraj: Škofja Loka

SporočiloObjavljeno: torek, 13.09.2005, 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena Jana!
Kar nekaj ?asa je preteklo odkar sem ti ponudila pomo?. Imela sem težave pri prispevanju prispevka, ker je bil le-ta zaradi fotografije prevelik, ga sistem ni sprejel. Tako sem tudi jaz potrebovala pomo?. Z Natašino pomo?jo mi je uspelo. Sedaj idejo lahko najdeš med prispevki za interesne dejavnosti pod naslovom LUTKE IZ PENE.
Upam, da za nasvet še ni prepozno in, da boš, ?e boš lutke delala, pri ustvarjanju uživala.
LP, Breda G.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Spelca
Novopridruženi


Pridružen/-a: 14. jan 07, ned, 18:49
Sporočila: 1

SporočiloObjavljeno: nedelja, 14.01.2007, 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jana, predlagam ti knjigo Lutke iz domače dalavnice : http://www.knjigca.si/lutke/index.htm . Mislim, da so lutke ravno pravšnje za v vrtec ali OŠ. Laughing

LP
Špela
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Breda
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 29. jan 03, sre, 7:35
Sporočila: 10
Kraj: Škofja Loka

SporočiloObjavljeno: torek, 16.01.2007, 19:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljena!
Kar nekaj časa je minilo, da je se je nekdo odzval tudi na to temo. Vesela sem tvojega prispevka, saj bomo v tej knjigi našli precej idej. Upam, da bo objavljeno prebrala tudi Jana.
Hvala!
Lep pozdrav, Breda
_________________
Breda G.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jana
Novopridruženi


Pridružen/-a: 25. avg 05, čet, 19:19
Sporočila: 4

SporočiloObjavljeno: sreda, 17.01.2007, 15:22    Naslov sporočila: Lutke iz domače delavnice Odgovori s citatom

No pa sem le dočakala nekaj uporabnega. Vsaj videti je tako. Laughing
Komaj čakam, da mi pošljejo knjigo.
Ko jo bom dobila, pa sporočim svoje mnenje.

Čau!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kitekat
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 31. jul 06, pon, 18:40
Sporočila: 102
Kraj: Kranj

SporočiloObjavljeno: sobota, 10.02.2007, 1:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je zelo pomagala knjiga ZGODBE ZA LUTKE IN PRSTE (Igor Cvetko, Jelena Sitar, DZS 2001) - dobre ideje za preproste lutke in zgodbe, ki imajo tudi sporočilno vrednost (npr. tolerantnost do drugačnih...).

Na PEF-u v knjižnici sem pa našla to knjigo: Rottman, Fran - Easy-to-make puppets and how to use them, 1995. Če slučajno kaj zahajaš tja, pa obstaja cel kup diplomskih nalog z odličnimi idejami - samo malo je treba pobrskati.
_________________
See ya
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jana
Novopridruženi


Pridružen/-a: 25. avg 05, čet, 19:19
Sporočila: 4

SporočiloObjavljeno: ponedeljek, 04.06.2007, 13:32    Naslov sporočila: Lutke so super Odgovori s citatom

Ja priznam. Res sem dolgo potrebovala, da sem se končno lotila obljubljenega mnenja o knjigi LUTKE IZ DOMAČE DELAVNICE.

Zadeva je odlična. Lutke so opisane jasno in enostavno, pa še fotografij je toliko, da res ni nobenega problema pri izdelavi. Priporočam jo vsem.

(Pa še hitro jo pošljejo)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tatjanau
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 3. jul 07, tor, 7:59
Sporočila: 5
Kraj: mali kamen

SporočiloObjavljeno: petek, 06.07.2007, 20:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V vsaki knjigi se najde kaj zanimivega, je pa tako, da ko enkrat začneš, sproti dobivaš ideje, kaj in kako bi se dala določena lutka narediti. Iz izkušnje vem, da je za začetek dobro vedeti, kaj bi radi naredili (katero osebo, žival...) in si priskrbeti več različnega materiala (palice, paličice, žica, sukanec, časopisni papir, barve, lepilno pištolico...). Včasih se za dobro izkaže, da se vse skupaj prepusti učencem. Na začetku se je treba samo odločiti, ali bodo lutke na palici ali na roki, prstu, mogoče celo na nitkah. Pri meni smo na tak način prišli do krasnih idej in tiste, ki so se nam zdele najboljše, smo skupaj izpopolnili. Tudi tekst smo potem sestavili sami, naredili preprosto kuliso in na koncu bili ponosni sami nase.
Sem pa v zadnji (poletni) številki revije Prostočasnik (mislim, da je to pravi naslov) videla zanimive lutke iz bolj ali manj naravnega materiala, ki se jih da narediti en-dva-tri.

Veliko zanimivih idej želim!
_________________
tatjana
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Pomoč - potrebujem Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics