Učiteljska.net Prijava
Prijava
Včlanite se
Včlanite se
Spletna zbornica
Spletna zbornica
Devetka.net
Devetka.net
 
Kazalo
Spletna zbornica
» Iskanje
» Prijava za pregled zasebnih sporočil
» Tvoja podoba
» Seznam članov
» Skupine uporabnikov
» Pomoč
Učna gradiva
» Iščite
» Pregled povpraševanja
Koristno
» Devetka.net
» Izbrana spletna orodja
» Izbrani programi
» Zanimivosti
Informacije
» O Učiteljski.net
» Skrbniki
» Avtorji
» Statistika
» Nagradni natečaji
» Pišite Pišite
» Novice RSS RSS

Sodelujemo
Arnes

Arnes

Učiteljska.net gostuje pri Arnesu.
SIO

SIO

Slovensko izobraževalno omrežje
Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Enota in tema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zlatolasska
Novopridruženi


Pridružen/-a: 19. jun 06, pon, 18:19
Sporočila: 2
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: sobota, 10.03.2007, 16:05    Naslov sporočila: Enota in tema Odgovori s citatom

Jaz bi pa rabila eno pomoc...
Se pripravljam na strokovni izpit pa sem ze opravila nastope, sedaj moram samo se malo uredit priprave...
Pa imam probleme s temami in enotami.
Pri likovni vzgoji sem imela kombinacijo trganke in rezanke o zivalih.. Kaj je sedaj tema in kaj enota?
Pri spoznavanju okolja pa smo se pogovarjali o zivalskem vrtu... Enako ne znam skupaj sestavit teme in enote..
Pa se slovenscina... So si izmisljali zgodbo o namisljenem planetu... Tema naj bi bila - domišljijska vesoljska zgodba ob sliki.

Mi lahko kdo kaj namigne, prosim?? Nasmeh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo ICQ številka
Mladen
Vešč uporabnik


Pridružen/-a: 7. okt 06, sob, 7:51
Sporočila: 82
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: sobota, 10.03.2007, 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kup priprav za likovni najdeš na

http://www2.arnes.si/~mkopas/ucnilisti.htm

Priprave iz ostalih predmetov, ki sem jih imel na strokovnem jaz, pa najdeš na
http://www2.arnes.si/~mkopas/strokovniizpit.htm

Malo jih naštudiraj pa ti bo bolj jasno. Wink

Srečno!

m
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zlatolasska
Novopridruženi


Pridružen/-a: 19. jun 06, pon, 18:19
Sporočila: 2
Kraj: Ljubljana

SporočiloObjavljeno: sobota, 10.03.2007, 23:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala...Nasmeh

Pa se eno vprasanje... A je kako pravilo kako morajo biti priprave napisane za posamezen predmet (vem, da je za likovni potrebno dodat se motiv etc. v glavi)? Tam v glavnem delu, moras pisat delo ucenca in ucitelja?
Ti si pri enih predmetih pisal samo za ucitelja, pri drugih za oba, pri slovenscini celo se metode. Je to kje predpisano ali delas kakor ti pase?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo ICQ številka
Kaja
zaslužen uporabnik


Pridružen/-a: 18. apr 05, pon, 17:18
Sporočila: 225
Kraj: Slovenj Gradec

SporočiloObjavljeno: nedelja, 11.03.2007, 9:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojem mnenju moraš na strokovni izpit prinesti priprave tako kot ste se učili na faksu (pri slo smo mi pisali npr. plahte na A3 formet, pri mat je bil drugačen način). Naj bodo čim bolj natančno napisane, z vsem, kar je potrebno - učitelj, učenec, metode, oblike, pazi na knjižno slovenščino, ločila ... Edino tisto, kar si se pri profesorju učila, boš lahko na nek način zagovarjala.

Ko si enkrat v službi več let, si pripraviš tako kot ti paše (mi pišemo samo za učitelja, vzorec smo preprosto vzele iz IZOLITOVIH priprav, objavljenih na tej internetni strani: http://izolit.renderspace.si/katalog/ucne_priprave/, slovenščino smo samo natisnile, dodale, kar nam je manjkalo, za ostale predmete smo uporabile isti obrazec (estetika).
Zakaj govorim v množini? Ker smo se pisanja priprav lotile kot tim prve triade (12 učiteljic in vzgojiteljic). Res pa je, da jih vsako leto znova prenavljamo (športno vzgojo po novih načelih Fit kluba Slovenije, pri likovni dodajamo nove cilje iz podlage za ocenjevanje).
Če hočeš, dela ne zmanjka. Drugače pač stagniraš.
_________________
Lp od Kaje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Administrator


Pridružen/-a: 23. jan 03, čet, 15:55
Sporočila: 1335
Kraj: Lj

SporočiloObjavljeno: nedelja, 11.03.2007, 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaja je napisal/a:

Ko si enkrat v službi več let, si pripraviš tako kot ti paše (mi pišemo samo za učitelja, vzorec smo preprosto vzele iz IZOLITOVIH priprav, objavljenih na tej internetni strani: http://izolit.renderspace.si/katalog/ucne_priprave/, slovenščino smo samo natisnile, dodale, kar nam je manjkalo, za ostale predmete smo uporabile isti obrazec (estetika).

Zgornji link ne dela. Tale pa http://www.zalozba-izolit.si/katalog/ucne_priprave/ Zelo srečen
_________________
Lep pozdrav, Nataša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Učiteljska.net » Seznam forumov » Učitelji začetniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš brisati svojih sporočil
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi
Na vrh
Bottom left graphics Učiteljska.net © 2003, 2004 Nataša
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional
Bottom right graphics